Дитячо-юнацький журнал

krajina talantiv logo

ЗАВТРА ЖУРНАЛ ВИХОДИТЬ...

Із чого починається робота в редакції? Звісно, із авторів. Їх у нас чимало. Вони пишуть замітки, репортажі, кореспонденції, вірші, замальовки і навіть есе. А потім? Потім все це лягає на стіл нашого головного редактора, улюбленого Штурмана ‒ Василя Федоровича Тарчинця. Він ретельно читає кожен твір, якщо потрібно ‒ допрацьовує його, підписує до друку. Відібравши найкращі твори, сідає за створення макету, за яким наша незмінна верстальниця Віра Заяць підготує необхідні форми для друкарні і кольорову версію журналу «КРАЇНА ТАЛАНТІВ» для розташування на маліжанському сайті.

Після цього плівки-спуски передадуть в друкарню. Тут досвідчені поліграфісти, що працюють у газетному цеху, неначе у гарячому мартені, зроблять все залежне від них, аби журнал був виразним і яскравим.

Відвідувачі сайту мають унікальну можливість ‒ відкрити і прочитати випуски наших газет у цьому розділі. А якщо є бажання ‒ написати нам свої враження від прочитаного. Ми шануємо кожного читача. Головне, не обмежуємо з ним своє спілкування лише на шпальтах журналу. Ви можете нам зателефонувати, написати листа.

Прес-служба Міжнародної Академії
літератури і журналістики

krajina talantiv 4 kviten traven cherven 2021

Нещодавно побачив світ черговий, четвертий номер 2021 року журналу «Країна талантів». На шести десятках сторінок – вияв дитячої творчості, уміння бачити прекрасне в буденному.

Кольорова обкладинка виконана в етностилі, що підкреслює атмосферу національної культурної спадщини, у скарбницю якої додають свій внесок юні таланти, а також їхні наставники.

Знаменним є те, що журнал відкривають мудрі настанови головного редактора Василя Тарчинця. Керівник МАЛіЖу ділиться проблемами своєї діяльності, визначає її перспективи. Крім того, Василь Федорович анонсує життєво-творчий підручник для юних літераторів і журналістів «Життєві перехрестя».

Чи не найчисленніші в цьому номері журналу публікації членів Івано-Франківського відділення МАЛЖ. Катерина Говера зі своїми вихованцями представили поезії про любов і натхнення, роль слова і силу життя. Різноманітними за жанрами є прозові твори: тут і етюди, і казки, і оповідання, і журналістські розвідки.

Відділення МАЛіЖ у Франції, очолюване Любов'ю Любчик, поділилося досвідом вшанування українських традицій в Українській школі Святого Володимира. Фотовернісаж демонструє радість успіху на конкурсі дитячих робіт у Парижі.

Слов'янське відділення МАЛіЖ представило роботи дітей і підлітків у різних номінаціях. На фото спостережливі показали силу природи, у малюнках – відбили широку палітру почуттів і душевних станів. Молоді журналісти порушили важливі для суспільства проблеми. Відгуки на твори наших досвідчених колег свідчать наступність творчих пошуків.

МАЛіЖани з Теплодара продемонстрували майстерність і вправність у малюнках, на яких ніби оживають тварини й відчутні запахи домашніх страв; поробках, які відбивають неповторну красу навколишнього. Вірші й оповідання-замальовки сповнені дитячої безпосередньості й щирості.

Фотороботи та малюнки МАЛіЖан Біляївського відділення вражають умінням авторів бачити деталі, помічати відбитки глобального в дрібницях.

krajina talantiv 3 sichen berezen 2021

Майже у два рази більше сторінок, ніж у другому номері літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «КРАЇНА ТАЛАНТІВ». Новий номер, завдяки авторам і змінній навчальній редакції, вийшов у світ аж на 101 сторінці!

У журналі, як завжди, яскрава кольорова обкладинка. На її внутрішніх сторінках розташований фотоколаж присвячений 150-річчю від дня народження всесвітньовідомої поетеси Лесі України. Завдяки творчій ініціативі Любові Любчик, голові філії МАЛіЖ у Парижі, учні української школи Святого Володимира намалювали малюнки за творами Лесі Українки, які опубліковані на сторінках нашого журналу.

Цікаві оповідання про собачу винахідливість і вірність написав наш ректор Василь Тарчинець.

І на цей раз своїми творчими доробками порадували читачів учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. Котляревського, члени літературно-мистецької студії «Перевесло» і МАЛіЖ. Майже кожен прозовий чи поетичній твір заслуговує на особливу увагу і високу оцінку.

Не менш цікавими є публікації на різні теми маліжан Івано-Франківська, м. Слов'янська, смт. Міжгір'я, мм.Червонограда, Львова і Ужгорода.

У поетичній світлиці нашого журналу представлені поезії і прозовий твір берегині дитячої творчості, голови відділення МАЛіЖ Баранинської ОТГ, поетеси Маріанни Пак, а також твори у тому числі малюнки і художні фотографії маліжан Ужгородщини.

А скільки творчих знахідок побачать читачі на сторінках Полтавської дитячої художньої школи викладача Ірини Шрамко. Опубліковані малюнки різні за технікою виконання і сюжетами. Єдине – вони створюють чудовий настрій і кличуть талановиту юнь до творчості.

Про незабутні враження під час відвідин українських шкіл розповідає наш колега із Азербайджану, відомий письменник і журналіст, голова філії МАЛіЖ Боюкага Мікаіллі.

krajina talantiv 2 serpen gruden 2020

86 сторінок у другому номері літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «КРАЇНА ТАЛАНТІВ»!

Ініціативно, старанно і творчо працювала над випуском другого номера журналу «КРАЇНА ТАЛАНТІВ» змінна редакція: Ірина Кисла, відповідальний редактор за випуск, Тетяна Балагура, Ангеліна Оборіна, Світлана Дєлєскє, Катерина Мельничук, Ольга Урста, Оксана Онучак, Лариса Строїн, Боюкага Мікаіллі, Сейюб Асадов, Наталія Диміцька, Наталія Кічун, Маркіян Лехман, Йосип Хамардюк, Любов Любчик, Оксана Маслей, Маріанна Салай-Пак, Василь Ткачик (Василько), Оксана Матюшок, Владислав Лазарик.

На титульній і другій сторінці обкладинки розташовані яскраві малюнки: Анни Єви Рибчуновської, Катерини Магули, Надії Павлюк, Расула Гаджибаєва, на 3 сторінці обкладинки – малюнки Анни Квасневської, Наталії Мици.

На 3-5 стор. опубліковано звіт і фото Владислава Лазарика про XVII Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір'я», який у 2020 році вперше в історії МАЛіЖ проводився у дистанційному форматі.

Порадували редакцію і читачів журналу вихованці Полтавської дитячої художньої школи «Творча майстерня викладача Ірини Шрамко» – малюнки розташовано на семи сторінках нашого видання.

Чимало цікавих творів надіслали на цей раз до редакції журналу маліжани Радивилівщини, Івано-Франківщини, Хустщини, Парижу, Львова, Полтави, Червонограда, Сколе, Риму, Ужгорода, Азербайджану (м. Баку і Ширван), Королево, Мукачева, Теплодара, Слов'янська.

krajina talantiv 1 trav cherv lyp 2020

Вийшов у світ перший номер літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «КРАЇНА ТАЛАНТІВ»

Більше місяця авторський і редакційний колектив працювавав над випуском першого номера журналу «КРАЇНА ТАЛАНТІВ», (вийшов у світ, обсягом 66 сторінок, напередодні XVII Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузіря»). На титульній сторінці нового видання розташовані яскравий банер маліжанського фестивалю, фотографії учасників фестивалю та їх наставників: Героя України Тетяни Балагури, Людмили Федьо, ведучої фестивалю і голови журі у номінації «Хореографія», Антона Метая, ведучого фестивалю, адміністратора відділу реєстрації і модерації, Ольги Урсти, віце-президента фестивалю, Володимира Тарасюка, почесного професора МАЛіЖ, головного редактора телевізійних фестивальних випусків. На 2-3 сторінці обкладинки під рубрикою «Вернісаж» розташовані яскраві малюнки Анни Квасневської, Іллі Маслея, Лесі Максим, Миколи Мици і фото винаходу «Адміністратор сайту МАЛіЖ» Владислава Тарчинця.

На четвертій сторінці - яскрава фестивальна афіша. Нове видання багате на різножанрові публікації та яскраві ілюстрації. Своїми творчими доробками, як і завжди, радує читачів юна авторка Леся Максим.

Чимало сторінок займає в журналі і прозові і поетичні твори літстудійців-перевеслян Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. Котляревського. Багато приємних несподіванок для читача приготували і маліжани Івано-Франківського, Королівського, Слов’янського, Червоноградського, Львівського, Мукачівського, Ужгородського, Сколівського відділення, а також філії МАЛіЖ у Азербайджані.

akzent trans a4

В ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ ПОЛЬЩУ

Зазвичай у нашій редакції розташовуємо лише випуски журналу-газети «СУЗІР'Я ФЕСТ». Але на цей раз зробили виняток. Річ у тому, що Василь Тарчинець, головний редактор газети «Акцент», ректор МАЛіЖ із дружиною Валентиною, минулого літа, здійснили творчо-туристичну мандрівку до багатьох міст Польщі і до своїх друзів із Любіна Елізбети і Єжі Кущ не на поїзді чи літаку, а міжнародним рейсовим автобусом «Трускавець-Свіноуйсьце». Підготували у електронному форматі спеціальний номер газети «АКЦЕНТ + ТRANS-А».

Перед нашою поїздкою журналісти поспілкувалися із директором автоперевізної фірми «TRANS-A» Денисом Корольовим та його заступницею Наталією.

Коли завантажили дорожні речі у просторий багажник, ввійшли до пасажирського салону. У ньому зручні крісла, які за бажанням пасажирів можна за одним дотиком пальця зробити спальними. Є тут і кондиціонер, лампи освітлення, вмонтовані і майже не помітні радіодинаміки. Щоправда, слухати музику і пісні пасажири бажають за своїм вибором, бо у кожного є смартфон, а інтернет у автобусі працює стабільно.

Про наші нові відкриття довідаєтеся у спеціальному випуску газети «АКЦЕНТ + ТRANS-А».

suzirja fest 2019 2020 n11 12 1

Завдяки чималим зусиллям авторського і редакційного колективу, напередодні Нового - 2020 року, вийшов у світ журнал-газета «Сузір'я Фест» на 62-х сторінках. На чотирьох сторінках обкладинки розташовані яскраві малюнки новорічної і різдвяної тематики юних художників Радивилівського міського будинку школяра та Радивилівської школи мистецтв.

Новорічне вітання підготувала до друку Ангеліна Оборіна, акдемік і проректор МАЛіЖ.

Вагомим творчим доробком поділилися із читачами маліжани Івано-Франківського, Червоноградського, Полтавського, Королівського, Сколівського, Ужгородського, Радивилівського, Львівського, Слов'янського, Мукачівського, Теплодарського, Азербаджанського відділення МАЛіЖ та м. Полтави.

У цьому виданні багата і жанрова палітра: оповідання, новели, образки, вірші, казки, художні фотографії і малюнки. Свої художні витворами у жанрі малюнку надіслали до нашої редакції маліжани м. Баку (Республіки Азербайджан). Вперше на сторінках маліжанського видання надруковано малюнки Аусун Алієвої, Ільхами Аббасової,Фатіми Гедімлі, Гасанлі Телемана, Есми Аббасової, Ягане Талібової, Гюллю Нечефлі, Мамедлі Деніз Азі гизи.

Над спеціальним новорічним номером наполегливо працювала змінна редакція, спільно із Тетяною Балагурою, головою Полтавського відділення МАЛіЖ, відповідальною редакторкою за випуск.

suzirja fest 2019 n8 10 1

Вийшов у світ новий номер нашого журналу-газети. На другій сторінці, у кольорі, надруковано фоторепортаж «В похід за знаннями», який підготував Йосип Хамардюк, відповідальний секретар Правління нашої Академії. Під рубрикою «Зарубіжні зустрічі» надруковано інтерв'ю із Анною Гаврильчак-Маланчак, директоркою комплексу української школи у польському місті Легниці.

Подією року можна вважати призначення Андрія Шекети віце-президетом Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я». Про це – розповідь на 4-5 сторінці маліжанського видання.

Своїми спостереженнями цьогорічного фестивалю, а також прозовими і поетичними творами ділиться із читачами Ольга Бучек з Червонограда. Натуралістичні та історичні замальовки надіслав до редакції Маркіян Лехман, студент факультету-медіа-комунікацій та підприємництва Української академії друкарства м. Львова. Не менш цікавими є публікації і Олени Федюри.

Різножанрові матеріали містяться у добірці юних авторів із Івано-Франківська, Мукачева, Полтави, Сколе, а також Республіки Азербайджан.

Дуже важливо, що редакція журналу підготувала і надрукувала інформацію про володарів гран-прі і переможців у десяти фестивальних номінаціях.

suzirja fest 2019 N4 7 1

Побачив світ 43-сторінковий номер нашого журналу. На другій сторінці надруковано подієву інформацію, яка доповнює Вікіпедію МАЛіЖ, а саме розповідь письменниці Ліани Косановської про перебування у Княжому Львові, за сприяння голови Міжнародного Центру ЮНЕСКО Михайла Кота, школярів із прифронтової смуги Східної України: селища Сталактитівка, що поблизу Маріуполя. Публікацію проілюстровано світлинами професійного журналіста Йосипа Хамардюка.

До наступної знакової події можна віднести і спільний проект щодо заснування радіо МАЛіЖ на червоноградській радіостудії «Новий двір». Варто додати, що інформація прес-служби МАЛіЖ опублікована двома мовами: українською і англійською. Переклад здійснила Ганна Кінаш.

Чимало сторінок у цьому виданні займають творчі доробки літстудійців «Перевесло» Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. Котляревського (керівник Герой України Тетяна Балагура). Є тут новели і двох червоноградських літераторів: Ігоря Даха і Маркіяна Лехмана.

Дебютують на сторінках нововидання маліжани із селища Королево що на Виноградівщині, зокрема, Андрій Фодор, Тетяна Філип, керівник відділення МАЛіЖ Оксана Онучак.

Своїми творчими доробками, як і завжди, діляться юні літератори із Івано-Франківська, Мукачева, Ужгородщини, Слов'янська.

suzirja fest 2019 1

МОСТИ МИРУ І ДРУЖБИ

(Огляд дитячо-юнацького журналу-газети «Сузір'я Фест». - Львів, 2019. - №1-3; видання ГО «Міжнародна академія літератури і журналістики»).

Відкриває цей номер цикл публікацій про заснування філії МАЛіЖу в Азербайджані, уже налагоджену тісну співпрацю між творчою молоддю України і дружньої нам країни із Закавказзя. До речі, як знак ввічливості і поваги, окремі матеріали надруковано азербайджанською мовою. Продовжує міжнародну тему стаття Василя Тарчинця, головного редактора «Сузір'я Фест», ректора Міжнародної (Малої) академії літератури і журналістики «Побували в Америці, Азербайджані і Польщі». У ній ідеться, як ініціатори - а це МАЛіЖ, зокрема Івано-Франківське, Львівське, Сколівське відділення, Львівське відділення Малої Академії Наук та учасники VI Моста Миру, що відбувся у Львові, подорожували далекими і близькими країнами. Хоча це і відеоподорож, але доволі цікава, з живим спілкуванням.

Серед публікацій - рецензії Марії Конкіної на збірку віршів Ангеліни Оборіної «Прийди до мене, як покличе осінь...» та на четвертий випуск літературно-мистецького альманаху «Дарунок дитячих сердець»; зарисовка Марти Ковальчук «Працює для рідного краю» - про краєзнавця, дослідника Бойківщини Ігоря Чудійовича; сценарій екологічного спектаклю (так назвали автори) Світлани Дєлєскє та Ірини Кошечкіної «Чисте довкілля - багата Україна» та інші.

suzirja fest 2018

У НОВОМУ ФОРМАТІ

Часопис Міжнародної (Малої) Академії літератури і журналістики «Сузір'я Фест» починає виходити у новому форматі. Його черговий (10-11 (203-204), 2018 р.) номер прийшов до читача на 36 сторінках А4 уже не як газета, а як журнал-газета. Обсяг зріс удвічі. Поки що заплановано видавати два випуски на рік. Не без того, що періодичність зросте.

Звісно, зміна формату потребує й зміни концепції подачі матеріалів, доведеться по-новому планувати кожен номер. Тут мають бути присутні, окрім літературних творів, глибокі аналітичні дослідження, публіцистичні статті, інтерв'ю. Однак редакція не відмовляється і від оперативних повідомлень, «гарячих» новин.

Більшість сторінок видання - це окремі блоки-шпальти, підготовлені керівниками та слухачами відділень МАЛіЖ з різних регіонів України. Але традиційно ними представлені поезія, проза, журналістські дописи, фото (в т.ч. - художнє), репродукції малюнків, картин. Головний редактор видання, ректор МАЛіЖ Василь Тарчинець вкотре віддає ініціативу юним авторам, митцям. Як творче кредо, і далі звучить: «Дитячо-юнацький часопис твориться руками юних талантів!». А тут не тільки написання матеріалів, а й їх композиційно-смисловий добір, добір ілюстрацій, розробка структури верстки кожної сторінки блоку тощо. Саме таким чином слухачі Академії можуть глибше збагнути сутність журналістської роботи на її різних рівнях, щаблях, зокрема специфіку підготовки оригіналів та гранок до друку, вичитку, коректуру. Погодьтесь: корисно все спробувати своїми руками!

 
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі