Дитячо-юнацький журнал

krajina talantiv logo

ЗАВТРА ЖУРНАЛ ВИХОДИТЬ...

Із чого починається робота в редакції? Звісно, із авторів. Їх у нас чимало. Вони пишуть замітки, репортажі, кореспонденції, вірші, замальовки і навіть есе. А потім? Потім все це лягає на стіл нашого головного редактора, улюбленого Штурмана ‒ Василя Федоровича Тарчинця. Він ретельно читає кожен твір, якщо потрібно ‒ допрацьовує його, підписує до друку. Відібравши найкращі твори, сідає за створення макету, за яким наша незмінна верстальниця Віра Заяць підготує необхідні форми для друкарні і кольорову версію журналу «КРАЇНА ТАЛАНТІВ» для розташування на маліжанському сайті.

Після цього плівки-спуски передадуть в друкарню. Тут досвідчені поліграфісти, що працюють у газетному цеху, неначе у гарячому мартені, зроблять все залежне від них, аби журнал був виразним і яскравим.

Відвідувачі сайту мають унікальну можливість ‒ відкрити і прочитати випуски наших газет у цьому розділі. А якщо є бажання ‒ написати нам свої враження від прочитаного. Ми шануємо кожного читача. Головне, не обмежуємо з ним своє спілкування лише на шпальтах журналу. Ви можете нам зателефонувати, написати листа.

Прес-служба Міжнародної Академії
літератури і журналістики

Тримаю в руках новий – 8-й номер журналу «Країна талантів». Відчуття неперевершені – зовсім інше враження від перегляду та прочитання журналу-оригіналу у порівнянні з електронним…А ще Нова пошта принесла мені подарунок, наче від самого Святого Миколая 6 грудня. Хоч і промерз, чекаючи машину у своєму провулку, та результат цього перевершив всі сподівання.

nomer wisim jurnal percha

У восьмому номері журналу найрізноманітніші твори: найбільше малюнків та фотографій, але пристойно показані й інші жанри літературної творчості – це прозові твори (оповідання, нарис); поетичні твори (вірш, байка, поема); драматичні твори (п’єса, сценарій); фольклорні твори (казка, загадка, прислів’я, приказка, пісня і т. п.). У цьому номері 100 сторінок. Вибране на сторінках обкладинки. Про це дізнаєтеся на 3-ій сторінці журналу. 4-та сторінка і, власне, журнал починається з нарису, присвяченого польським волонтерам, які допомагають УКРАЇНІ у цей важкий для неї час. Журнал містить дописи чотирма мовами: переважає українська, але сторінка 5-а містить репортаж польською мовою Крестіни Матюжинської «Солідарні з Україною», проілюстрований сюжетними світлинами. Талановитим друзям з Азербайджану надано аж 6 сторінок журналу «Країна талантів» №8 азербайджанською мовою. А ще англійською замітка «Бути українкою у Великій Британії»  Агнії Ткаченко на 87 сторінці.

Чимало роботи було над творами, які надіслали до редакції учні Наукового ліцею №3 м. Полтави, керівник Тетяна Балагура. Тут привертає увагу дослідження української життєстійкості Артема Пасюти «Що означає бути людиною ?». А студентка Дана Тітенко продемонструвала дар поетичної творчості. Тихон Михайлов надає перевагу  питанню мови, особливо багатобарвна вона у нього у вірші «Моя мова».

Оцінка роботи вчителя очима Катерини Світличної у замальовці «Байка про вчителя». Найменшим твором-образком «Вітер» (23 слова) вирізнилася Мілана Ніколаєнко.

На шпальтах журналу розташовано твори 17 авторів зі студії «Перевесло».

Різноманітністю творів вразило Королівське відділення-філія МАЛіЖ Закарпатської області. Тут малюнки, фото- світлини, поезія, проза-дослідження. Довершену поезію подано від Вікторії Яким. Авторка зізнається, що для неї поезія – це її віконце у світ. Поміж іншим поетку тривожать сучасні події в Україні. Про це вірш, що чіпляє душу і серце «Янголи України». Науковою статтею «Порівняння проблеми мовної інтеграції в Україні та Японії» ділиться з читачами студент Микола Машіка. І добре, цікаво ділиться. Андрій Фодор замислюється над питанням: «Для чого кожна людина живе?» у творі-роздумі «Мотиваційний лист». Зауважую його думку про воїна на передовій, як перемагати. Оксана Онучак, керівник Королівського відділення МАЛіЖ, з добіркою поезій на 22 сторінці. Мою увагу привернув вірш «Ой маю я три матері». Ось тому й привернув, бо дізнався, що одна мама - це Україна, рідна мама, що дарувала життя, а ще мати всіх поколінь – це Пречиста Діва Мати.

Полтавська дитяча художня школа подала досконалі дитячі художні картинки. Серед них живопис, натюрморти, аплікації, вітражні розписи, батик, картини з вовни…Дійсно чудові твори переможців фестивалю-конкурсу «У Кракові над Віслою» - автори Валерія Бамбуляк, Марія Бабіч, Яна Олеш, Анна Дивнич, Руслан Ступник, Анна Кириченко, Софія Коротіч.

Своїми художніми творами та поезією діляться юні обдарування Ужгородського відділення МАЛіЖ. Вони люблять малювати пейзажі. Поезію та художнє фото демонструє Каріна Мамчур. Вона кобзаря називає своїм братиком, а народ український у її віршах – це народ незнищенний.

Міжгірське відділення МАЛіЖ представлено фотографіями, що документально фіксують різні заходи волонтерської акції на честь Дня захисників і захисниць України. На цих заходах проводили збір коштів та подарунків для допомоги воїнам ЗСУ, провели святковий концерт, спекли солодку випічку для воїнів. А ще тут розміщено малюнки Богдана Белі на воєнну тематику. Учні Міжгірського професійного ліцею до Дня захисників та захисниць і Всесвітнього дня туризму здійснили колективне (13 осіб) сходження на гору Мирша.

Творчими здобутками поділилися таланти Слов’янського відділення МАЛіЖ. Тут твори-роздуми Олександри Кошечкіної; Софія Блудова демонструє свої прикраси;  виробами з бісеру вражає Катерина Гончаренко; Мілена Горошенко приготувала натюрморти та пейзажі; Кирило Дорошенко майстер фотограф створив композицію «До і після», де поміщено світлини про мирне життя міста та руйнування протягом війни, яку розпочала  росія; від Анастасії Кравецької та Марі-Ніколь Ткаченко та Ірини Шавша гарні пейзажі. 

Вражають своєю кількістю та різноманітністю творів вихованці Теплодарівського міського відділення МАЛіЖ в Одеській області. Їхні творчі доробки зайняли 20 сторінок видання. Тут показано творчість 24-ох членів різноманітних гуртків. Переважну кількість складають малюнки, трохи менше світлини. Троє учасників відзначилися поезійною творчістю та прозою. Не забули і про почесного маліжанина, читця гумористичних творів, поета, великого патріота Федора Радченка, який 10 листопада відійшов у вічність. 

Вирізняється своїми аніме Сергій Тарута.

Червоноградське відділення МАЛіЖ представлено поетами, прозаїками та фотографами. Добірку поезій керівника цього МАЛіЖу можна знайти на сторінці 73. А прозу журналіста Маркіяна Лехмана розташовано на 76,77 сторінках.

Нариси, казки, есе, поезію подають учні Ліцею № 14 «Здоров’я» Полтавської міської ради. Тут оригінальні вірші керівника відділення МАЛіЖ Ірини Кислої, учениць Анастасії Волошиної та Даріни Казакової. Цікаві роздуми про рідну мову подала Оля Куратнік. Від Софії Веселецької маємо патріотичний вірш на військову тему «Апостолові крила».

Львівське відділення МАЛіЖ представляє Олена Гнатів, лауреатка премії ім. Ангеліни Оборіної в номінації «Поезія».

Восьмий номер містить багато творів азербайджанською мовою. Тут прозові твори 9-ти юних талантів-прозаїків. 

Є фото і малюнки дітей Туреччини.

Починаючи зі сторінки 86 і до кінця, знайдете твори членів Івано-Франківського відділення МАЛіЖ. Привертає увагу твір Соломії Мороз «Молитовний сніданок: помолись за перемогу України», «Бути українкою у Великій Британії (двома мовами) Агнії Ткаченко. Аліна Барболюк пропонує свою версію вибору шляху у майбутнє життя. «Подяку воїнам» висловила у вірші Катерина Говера. Ділиться першим досвідом у журналістиці Габріелла Сербіненко. Юлія Лилик досліджує «Чому діти в наш час дорослішають швидше». 12-річна дизайнера Ніка Зіньковська створює ескізи вбрання чорно-білих кольорів. Про «Париж українськими очима сьогодні» дізнаєтеся від Марти Олішевської. Валерія Ільків у свої дитячі роки веде розмову на тему «Як ти відчуваєш війну?». Про дитячі свята міркує Софія Пугальська. Зоряна Подобінська пробує віддати себе служінню тим, до кого війна увірвалася нахабно на територію географічну і територію серця.

Останню сторінку журналу завершує Софія Тарасюк з її «Аналізом формування політичного образу жінок-політикинь у засобах масової інформації на міжнародному рівні». А ще тут маленька замітка про дітей з синдромом Дауна і їх таланти.

Зацікавила мене також кількість авторів, що тут публікувалися. Так ось, їх близько 130 (похибка до 3-ох). Такого я не бачив у жодному виданні, хіба що у маліжанському альманаху вибраних творів «Рекітське сузір’я»!

Мені приємно, що у журналі одна із сторінок відведена і моїй творчості. Дякую!  Чудово, що журнал «Країна талантів» читають у багатьох країнах світу – це у Німеччині, Азербайджані, Польщі, Туреччині… Усього у 17-ти країнах цікавляться подіями і творчістю МАЛіЖу.

Зараз наш веб-ресурс  МАЛіЖ за пошуковими інформаційними мережами займає 2-е місце серед сайтів позашкільної роботи з обдарованими дітьми. Як кажуть: «Роби добро без слова похвали, Господь усе, без сумніву, побачить».

Огляд підготував: Іван ІСАЄВИЧ,
коментатор-оглядач МАЛіЖ


ЖУРНАЛ «КРАЇНА ТАЛАНТІВ» №8, ТРАВЕНЬ-ГРУДЕНЬ 2023

 ВИКАЧАТИ І ЗБЕРЕГТИ

nomer wisim jurnal percha tcetwertanomer wisim jurnal druga trrtja

nomer sim kraina talantiw

Радо представляємо 90-сторінковий, у чотирьох кольорових обкладинках, черговий 7 номер журналу, який насичений цікавими творами, особливо тими, що розповідають про закордонну співпрацю. Вже з перших сторінок знайомимо наших читачів із фундацією Кольпінга, яка є ініціатором багатьох міжнародних волонтерських проєктів у тому числі і проведення у  Львові науково-практичної конференції “Діяльність ІРЦ під час війни”, за сприяння громадської організації «Справа Кольпінга в Україні». Розширений фоторепортаж про актуальну подію написала, Наталія Диміцька, учасниця конференції, членкиня Національної спілки журналістів України, директорка комунальної установи «Сколівський інклюзивно-ресурсний центр», голова Сколівського відділення МАЛіЖ, координаторка співпраці з філією МАЛіЖ в Азербайджані.

ВИКАЧАТИ І ЗБЕРЕГТИ

Редакція журналу яскраво представила читачам, на другій сторінці обкладинки, наших вірних польських друзів співтовариства SIEMAHA, а на третій сторінці обкладинки – ХІХ Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я-2022», який проводився онлайн на базі Королівського відділення МАЛіЖ  на Закарпаття, а  на четвертій сторінці обкладинки побачите цікаві кольорові світлини нашого фестивалю у Кракові над Віслою, який проводився за підтримки голови філії Ірени Кручек у співтоваристві SIEMAHA.

Про міжнародні відносини розповідає також членкиня Сколівського відділення МАЛіЖ Юлія Тацинець.

Надзвичайно цікаві прозові твори Яніни Мадиняк, головного редактора радіо МАЛіЖ нашого відділення в Італії, прочитаєте на 46-47 стор.

Позитивним є те, що на шпальтах журналу друкують свої твори наставники творчої юні, зокрема, на 86 стор. Василь Федорович Тарчинець  зробив невеликий подарунок для юних читачів Польщі, опублікувавши оповідання «Кепа» польською мовою про відважну вівчарку і «Барнуша» про корівку, яку випасав автор у дитинстві. Він висловив також подяку Йоланті Куновській, редакторці польського журналу, за літературний переклад його дитячих творів.

Майстерно із особливою авторською манерою написано Тарасом Лехманом, нашим  коментатором-оглядачем чотири етюди: «Все краще, що принесла весна», «Плавав качур за качкою», «Зрівнялися ніч і день» і «Якою буде весна» читайте і насолоджуйтеся художнім словом на 89 і 90 стор.

 Розмаїттям малюнків і художніми творами, як завжди, радують читачів юні літератори і митці Азербайджанської філії МАЛіЖ. Новим віршем тішить читачів Наталія Лемех, керівничка Червоноградського відділення, а Ірина Шрамко, викладачка Полтаської дитячої художньої школи ділиться враженнями від творчої поїздки  групи учнів її майстерні до Кракова, поїздку переможців у номінації «Малюнок» ХІХ Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір’я-2022» було забезпечено співтовариством SIEMAHA.

Не можуть не помітити англомовні читачі і публікації на 40 стор. Юлії Тацинець, студентки факультету міжнародних відносин Львівського національного університету. Багато цікавого і повчального є у вірші Ірини Кислої, керівнички Полтавського міського відділення МАЛіЖ, читайте на 45 стор.

Добірка поезій і рядки з біографії Івана Ісаєвича, нашого коментатора-оглядача розташовано на 79 стор.

Знову вражають своїми творами про війну, майбутнє, про свої дитячі мрії учасники літературно-мистецької студії «Перевесло» від Полтавського відділення під керівництвом Тетяни Балагури, які доповнені малюнками учасників художньої школи від Ірини Шрамко.

Про свою Батьківщину, боротьбу за майбутнє, переживання та мрії розповідають члени Червоноградського та Львівського відділень. А про те, як вплинула війна на дітей сонця та про зустрічі із тимчасово переміщеними особами читайте від дописувачів з Івано-Франківщини.

Насичений номер роботами від наших закордонних філій в Азербайджані, Римі, Польщі. 

Своїми творчими здобутками, фото та малюнками поділилися учасники Королівського, Мукачівського та Міжгірського відділень.

У сьомому номері журналу чимало творів у різних жанрах від малих до великих літературних творів, малюнків і художніх фото. Це все не може не радувати, бо дає поштовх для подальшого творчого зростання юнкорів і літераторів, митців пензля і фото.

Огляд журналу підготувала: Галина МАКАРЧУК,
керівничка Львівського відділення МАЛіЖ


ЖУРНАЛ "КРАЇНА ТАЛАНТІВ" №7, ВЕРЕСЕНЬ-ГРУДЕНЬ 2022, СІЧЕНЬ-КВІТЕНЬ 2023


nomer sim perwsa tsetwerta stornomer sim druga treta stor

nomer6

 

Яскрава малинова обкладинка, кольорові фото і  малюнки на першій сторінці привернуть увагу найвибагливішого  читача, а це фото - Йосипа Хамардюка і два малюнки учнів викладача Ірини Шрамко Полтавської дитячої художньої школи: Амелії Лобач «Мирна Полтава». Єви Рибчуновської «Все буде Україна». На другій сторінці обкладинки чудові малюнки Андрія Козирода, Софії Коротіч Варвари Путря і Дарини Кокоша.

ВИКАЧАТИ

krajina talantiv 5 lypen lystopad 2021

Нелегко дався нам цей випуск журналу. Ні, не через те, що у редакційному портфелі бракувало авторських матеріалів, навпаки, їх було дуже багато, ледь вмістили все на сторінках літературно-художнього видання для дітей та юнацтва. Річ в іншому – не було коштів для оплати поліграфічних послуг, а ще у друкарні виникли проблеми із придбанням паперу, який у порівняні з минулими місяцями подорожчав майже вдвічі.

Частину коштів отримали від наших благодійників, але їх не вистачало для повного розрахунку. І все ж, завдяки перемовинам мого заступника Йосипа Олександровича Хамардюка з директором друкарні вдалося, хоч із великим запізненням, надрукувати наступне число нашого журналу, за який у міру надходження благодійних коштів поволі розраховуємося. Сподіваюся, що разом подолаємо і ці труднощі.

У 75-тисторінковому часописі представлені твори школярів Полтавського міського багатопрофільного ліцею, літературно-мистецької студії «Перевесло», керівник – Тетяна Балагура.

Чимало творчих родзинок є у творах маліжан Королівського відділення-філії – керівник Оксана Онучак.

Свій літературний хист у написанні прозових і поетичних творів виявили і червоноградські маліжани, творчу діяльність яких спрямовує поетеса і керівник відділення МАЛіЖ Наталія Кічун-Лемех.

Як завжди, надіслали до нашої редакції свої твори Яніна Мадиняк м. Рим (Італія) та її подруга зі Львова Юлія Тацинець.

Розмаїття жанрів присутнє у творах Івано-Франківського відділення МАЛіЖ, яким опікується берегиня юних талантів Катерина Мельничук.

Нікого не залишать байдужими публікації маліжан Слов'янського відділення МАЛіЖ, яких появі на світ сприяє директорка школи, членкиня Національної спілки журналістів України Світлана Дєлєскє.

krajina talantiv 4 kviten traven cherven 2021

Нещодавно побачив світ черговий, четвертий номер 2021 року журналу «Країна талантів». На шести десятках сторінок – вияв дитячої творчості, уміння бачити прекрасне в буденному.

Кольорова обкладинка виконана в етностилі, що підкреслює атмосферу національної культурної спадщини, у скарбницю якої додають свій внесок юні таланти, а також їхні наставники.

Знаменним є те, що журнал відкривають мудрі настанови головного редактора Василя Тарчинця. Керівник МАЛіЖу ділиться проблемами своєї діяльності, визначає її перспективи. Крім того, Василь Федорович анонсує життєво-творчий підручник для юних літераторів і журналістів «Життєві перехрестя».

Чи не найчисленніші в цьому номері журналу публікації членів Івано-Франківського відділення МАЛЖ. Катерина Говера зі своїми вихованцями представили поезії про любов і натхнення, роль слова і силу життя. Різноманітними за жанрами є прозові твори: тут і етюди, і казки, і оповідання, і журналістські розвідки.

Відділення МАЛіЖ у Франції, очолюване Любов'ю Любчик, поділилося досвідом вшанування українських традицій в Українській школі Святого Володимира. Фотовернісаж демонструє радість успіху на конкурсі дитячих робіт у Парижі.

Слов'янське відділення МАЛіЖ представило роботи дітей і підлітків у різних номінаціях. На фото спостережливі показали силу природи, у малюнках – відбили широку палітру почуттів і душевних станів. Молоді журналісти порушили важливі для суспільства проблеми. Відгуки на твори наших досвідчених колег свідчать наступність творчих пошуків.

МАЛіЖани з Теплодара продемонстрували майстерність і вправність у малюнках, на яких ніби оживають тварини й відчутні запахи домашніх страв; поробках, які відбивають неповторну красу навколишнього. Вірші й оповідання-замальовки сповнені дитячої безпосередньості й щирості.

Фотороботи та малюнки МАЛіЖан Біляївського відділення вражають умінням авторів бачити деталі, помічати відбитки глобального в дрібницях.

krajina talantiv 3 sichen berezen 2021

Майже у два рази більше сторінок, ніж у другому номері літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «КРАЇНА ТАЛАНТІВ». Новий номер, завдяки авторам і змінній навчальній редакції, вийшов у світ аж на 101 сторінці!

У журналі, як завжди, яскрава кольорова обкладинка. На її внутрішніх сторінках розташований фотоколаж присвячений 150-річчю від дня народження всесвітньовідомої поетеси Лесі України. Завдяки творчій ініціативі Любові Любчик, голові філії МАЛіЖ у Парижі, учні української школи Святого Володимира намалювали малюнки за творами Лесі Українки, які опубліковані на сторінках нашого журналу.

Цікаві оповідання про собачу винахідливість і вірність написав наш ректор Василь Тарчинець.

І на цей раз своїми творчими доробками порадували читачів учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. Котляревського, члени літературно-мистецької студії «Перевесло» і МАЛіЖ. Майже кожен прозовий чи поетичній твір заслуговує на особливу увагу і високу оцінку.

Не менш цікавими є публікації на різні теми маліжан Івано-Франківська, м. Слов'янська, смт. Міжгір'я, мм.Червонограда, Львова і Ужгорода.

У поетичній світлиці нашого журналу представлені поезії і прозовий твір берегині дитячої творчості, голови відділення МАЛіЖ Баранинської ОТГ, поетеси Маріанни Пак, а також твори у тому числі малюнки і художні фотографії маліжан Ужгородщини.

А скільки творчих знахідок побачать читачі на сторінках Полтавської дитячої художньої школи викладача Ірини Шрамко. Опубліковані малюнки різні за технікою виконання і сюжетами. Єдине – вони створюють чудовий настрій і кличуть талановиту юнь до творчості.

Про незабутні враження під час відвідин українських шкіл розповідає наш колега із Азербайджану, відомий письменник і журналіст, голова філії МАЛіЖ Боюкага Мікаіллі.

krajina talantiv 2 serpen gruden 2020

86 сторінок у другому номері літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «КРАЇНА ТАЛАНТІВ»!

Ініціативно, старанно і творчо працювала над випуском другого номера журналу «КРАЇНА ТАЛАНТІВ» змінна редакція: Ірина Кисла, відповідальний редактор за випуск, Тетяна Балагура, Ангеліна Оборіна, Світлана Дєлєскє, Катерина Мельничук, Ольга Урста, Оксана Онучак, Лариса Строїн, Боюкага Мікаіллі, Сейюб Асадов, Наталія Диміцька, Наталія Кічун, Маркіян Лехман, Йосип Хамардюк, Любов Любчик, Оксана Маслей, Маріанна Салай-Пак, Василь Ткачик (Василько), Оксана Матюшок, Владислав Лазарик.

На титульній і другій сторінці обкладинки розташовані яскраві малюнки: Анни Єви Рибчуновської, Катерини Магули, Надії Павлюк, Расула Гаджибаєва, на 3 сторінці обкладинки – малюнки Анни Квасневської, Наталії Мици.

На 3-5 стор. опубліковано звіт і фото Владислава Лазарика про XVII Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір'я», який у 2020 році вперше в історії МАЛіЖ проводився у дистанційному форматі.

Порадували редакцію і читачів журналу вихованці Полтавської дитячої художньої школи «Творча майстерня викладача Ірини Шрамко» – малюнки розташовано на семи сторінках нашого видання.

Чимало цікавих творів надіслали на цей раз до редакції журналу маліжани Радивилівщини, Івано-Франківщини, Хустщини, Парижу, Львова, Полтави, Червонограда, Сколе, Риму, Ужгорода, Азербайджану (м. Баку і Ширван), Королево, Мукачева, Теплодара, Слов'янська.

krajina talantiv 1 trav cherv lyp 2020

Вийшов у світ перший номер літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «КРАЇНА ТАЛАНТІВ»

Більше місяця авторський і редакційний колектив працювавав над випуском першого номера журналу «КРАЇНА ТАЛАНТІВ», (вийшов у світ, обсягом 66 сторінок, напередодні XVII Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузіря»). На титульній сторінці нового видання розташовані яскравий банер маліжанського фестивалю, фотографії учасників фестивалю та їх наставників: Героя України Тетяни Балагури, Людмили Федьо, ведучої фестивалю і голови журі у номінації «Хореографія», Антона Метая, ведучого фестивалю, адміністратора відділу реєстрації і модерації, Ольги Урсти, віце-президента фестивалю, Володимира Тарасюка, почесного професора МАЛіЖ, головного редактора телевізійних фестивальних випусків. На 2-3 сторінці обкладинки під рубрикою «Вернісаж» розташовані яскраві малюнки Анни Квасневської, Іллі Маслея, Лесі Максим, Миколи Мици і фото винаходу «Адміністратор сайту МАЛіЖ» Владислава Тарчинця.

На четвертій сторінці - яскрава фестивальна афіша. Нове видання багате на різножанрові публікації та яскраві ілюстрації. Своїми творчими доробками, як і завжди, радує читачів юна авторка Леся Максим.

Чимало сторінок займає в журналі і прозові і поетичні твори літстудійців-перевеслян Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. Котляревського. Багато приємних несподіванок для читача приготували і маліжани Івано-Франківського, Королівського, Слов’янського, Червоноградського, Львівського, Мукачівського, Ужгородського, Сколівського відділення, а також філії МАЛіЖ у Азербайджані.

akzent trans a4

В ЄВРОПУ ЧЕРЕЗ ПОЛЬЩУ

Зазвичай у нашій редакції розташовуємо лише випуски журналу-газети «СУЗІР'Я ФЕСТ». Але на цей раз зробили виняток. Річ у тому, що Василь Тарчинець, головний редактор газети «Акцент», ректор МАЛіЖ із дружиною Валентиною, минулого літа, здійснили творчо-туристичну мандрівку до багатьох міст Польщі і до своїх друзів із Любіна Елізбети і Єжі Кущ не на поїзді чи літаку, а міжнародним рейсовим автобусом «Трускавець-Свіноуйсьце». Підготували у електронному форматі спеціальний номер газети «АКЦЕНТ + ТRANS-А».

Перед нашою поїздкою журналісти поспілкувалися із директором автоперевізної фірми «TRANS-A» Денисом Корольовим та його заступницею Наталією.

Коли завантажили дорожні речі у просторий багажник, ввійшли до пасажирського салону. У ньому зручні крісла, які за бажанням пасажирів можна за одним дотиком пальця зробити спальними. Є тут і кондиціонер, лампи освітлення, вмонтовані і майже не помітні радіодинаміки. Щоправда, слухати музику і пісні пасажири бажають за своїм вибором, бо у кожного є смартфон, а інтернет у автобусі працює стабільно.

Про наші нові відкриття довідаєтеся у спеціальному випуску газети «АКЦЕНТ + ТRANS-А».

suzirja fest 2019 2020 n11 12 1

Завдяки чималим зусиллям авторського і редакційного колективу, напередодні Нового - 2020 року, вийшов у світ журнал-газета «Сузір'я Фест» на 62-х сторінках. На чотирьох сторінках обкладинки розташовані яскраві малюнки новорічної і різдвяної тематики юних художників Радивилівського міського будинку школяра та Радивилівської школи мистецтв.

Новорічне вітання підготувала до друку Ангеліна Оборіна, акдемік і проректор МАЛіЖ.

Вагомим творчим доробком поділилися із читачами маліжани Івано-Франківського, Червоноградського, Полтавського, Королівського, Сколівського, Ужгородського, Радивилівського, Львівського, Слов'янського, Мукачівського, Теплодарського, Азербаджанського відділення МАЛіЖ та м. Полтави.

У цьому виданні багата і жанрова палітра: оповідання, новели, образки, вірші, казки, художні фотографії і малюнки. Свої художні витворами у жанрі малюнку надіслали до нашої редакції маліжани м. Баку (Республіки Азербайджан). Вперше на сторінках маліжанського видання надруковано малюнки Аусун Алієвої, Ільхами Аббасової,Фатіми Гедімлі, Гасанлі Телемана, Есми Аббасової, Ягане Талібової, Гюллю Нечефлі, Мамедлі Деніз Азі гизи.

Над спеціальним новорічним номером наполегливо працювала змінна редакція, спільно із Тетяною Балагурою, головою Полтавського відділення МАЛіЖ, відповідальною редакторкою за випуск.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі