Історія, символіка, офіційні документи

ГЕРБ Міжнародної академії літератури і журналістики

Герб МАЛіЖ

Упродовж тривалого часу продовжувалась робота над Гербом Міжнародної академії літератури і журналістики. Вченою радою та ректоратом було розглянуто кілька варіантів, йшлося й про те, без яких важливих чинників та елементів неможливо обійтися у процесі створення своєї символіки. За справу взявся талановитий львівський графік-художник, знавець геральдики Мирон Шарко.

У самому центрі Герба він помістив книгу з недописаною сторінкою, бо на його думку це мають зробити майбутні літератори, слухачі Міжнародної академії. Їх перо гостре і виразне. В центрі Герба, вверху, – слова «Країна юних талантів», далі від нього, по обидві сторони, періодичні видання. А два схрещені пшеничні колоси символізують невтомну працю літераторів журналістів та юних митців на творчій ниві, яка завжди буде гідно пошанована.

Герб Міжнародної академії схвалений Вченою радою та ректоратом МАЛіЖу, його скульптурне зображення виконав народний скульптор України Михайло Белень.

 

ПРАПОР Міжнародної академії літератури і журналістики (МАЛіЖ)

Прапор МАЛіЖ

Складається із трьох смуг – білої, синьої та жовтої. Білий колір символізує наполегливу творчу працю, яку молоді літератори, журналісти і митці починають з білого листка. На білій смузі розташовано Герб академії. Синя та жовта смуги символізують вічність – чисте небо і неосяжні пшеничні лани зображені на прапорі нашої України. На білій смузі золотими літерами написано – «Міжнародна академія літератури і журналістики».

Прапор створено провідними фахівцями з геральдики і виготовлено за сприяння почесного професора академії, депутата Львівської обласної ради, відомого підприємця, почесного професора МАЛіЖ Богдана Даниловича Турчина. Прапор Міжнародної академії схвалений Вченою радою та ректоратом МАЛіЖ і є її символікою.

 

ГІМН Міжнародної академії літератури і журналістики
(доопрацьований і доповнений)

Cлова Володимира Ковалика, Василя Тарчинця
Музика Ярослава Боднара

Ноти Гімну МАЛіЖ

Академія сяйвом Просвіти
З'явилась на лоні крутих полонин.
Прекрасне село мальовничі Рекіти.
Карпатське єднання і гір, і долин.

Приспів:
Вперед, Академіє! Справа чекає...
Мов хвиля бентежна, міняється час.
День, наче веснянка, цвіте, розцвітає,
І кличе з собою до творчості нас.

Ми місію маємо від України -
Піднятись наукою ген до вершин,
Прославити мудрістю розум людини,
Щоб жити із нею до самих сивин.

Приспів.

МАЛіЖ за собою веде покоління.
В ній сила народу, любов до життя.
Хай з неба нам сяє яскраве проміння
І будуть палкими навік почуття.

Приспів.

Дорогі маліжани!

Завершилася робота над доопрацьованим і доповненим Гімном МАЛіЖу. Є – результат. Маємо, як на наш погляд, чудове виконання Гімну МАЛіЖ юними солістами хору «Пролісок», львівської державної дитячої школи мистецтв №10. Художній керівник і диригент хору Євгеній Карпович. Слід сказати, що Гімн МАЛіЖу у львівській професійній студії радіозапису МД виконувало 50 юних хористів. Розташовуючи новий запис доопрацьованого і доповненого Гімну МАЛіЖу, запрошуємо усіх маліжан виконувати наш Гімн. Презентація нової редакції Гімну МАЛіЖу відбулася на ХІ Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір'я – 2014», 4 липня 2014 р, який вперше проводився під егідою Міжнародного Центру із впровадження програм ЮНЕСКО в Україні. МАЛіЖ є Асоційованим членом Міжнародного Центру ЮНЕСКО.

Слухати аудіоверсію:

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ