Маліжанська відеотека

Краще один раз побачити, ніж довго розповідати. Засновуючи цю рубрику, ми вирішили завдяки відео показати найголовніші події із діяльності нашої Академії і Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я». Шкода, що за певних обставин у нашій відеотеці немає відеорепортажів з усіх фестивалів. Будемо докладати зусиль, аби створити відеострічки про маліжанські фестини, яких наразі тут немає.

У цій копіткій, творчій і послідовній праці очікуємо вияв ініціативи з боку наших маліжан та їх керівників. Найкращі відеострічки назавжди залишаться вільними у доступі.

Щиро сподіваємося, що ми знайдемо чимало нових авторів і вдячних поціновувачів наших відеорепортажів, документальних відеофільмів. Будемо їх створювати і показувати усьому світові.

kopalna soli obkl

Мандрівників різних країн світу, у тому числі і України, приваблює польське місто Вєлічка, неподалік Кракова. Тут побувала також група юних художників, разом із супроводжуючими викладачами Іриною Шрамко та Ірини Пашинської Полтавської дитячої художньої школи.

ДИВИТИСЯ

kopalna soli logo

wawel pol wa

У любу пору року багато туристів у краківському замку Вавель. З великим захопленням цю чудову архітектурну споруду побачили юні художник Полтави – учні Полтавської дитячої художньої школи.

ДИВИТИСЯ

nebo lybut smiluwuch

Є надія, що мій відеорепортаж  з Краківського аероклубу подивляться не тільки діти, але й їх наставники та батьки. Автор відеострічки зробив для себе багато нових відкриттів  у розмові з пілотами та механіками летовища, згадав солдатську службу у одному із авіаційних полків на Півночі - м. Кемь, де йому доводилося бути механіком з озброєння літаків -винищувачів МіГ-17 і Міг-19.

ДИВИТИСЯ

bzech siemacha

Нещодавно у співтоваристві «SIEMACHA» на базі якої діє філія МАЛіЖ у Кракові відбулася творча зустріч за участі ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця , виконавчого директора «SIEMACHA» , голови філії МАЛіЖ в Кракові Ірени Кручек, голови філії МАЛіЖ у м. Бжеще Зінобії Вевни та її заступниці Габріели Лукач.

ДИВІТЬСЯ і СЛУХАЙТЕ

ДИВІТЬСЯ і СЛУХАЙТЕ

wodo chresza tstrwonograd

Доволі оригінально вітають усіх нас маліжани Червонограда разом з їх керманчикою, поетесою, почесною професоркою МАЛіЖ Наталією Кічун-Лемех.

nasa tseladuna

Більше десяти років тому на телеканалі Тиса-1 Закарпатської ОДТРК на авторську програму «Наша Челядина» її ведуча і редактор Ірина Гармасій запросила відомого письменника, заслуженого журналіста України, ректора МАЛіЖ, генерального директора Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я» Василя Тарчинця.

zubko afisa

Софія Зубко упродовж навчання у Львівській державній хореографічній школі за предметом загального фортепіано виявляла велике старання у роботі над музичними творами.

Від нотки до нотки Софійка щоразу поглиблювалася у вивчення все нових і нових творів. У неї чималий музичний репертуар, який викладач-методист Валентина Здіславівна Тарчинець, презентувала на творчому вечері Софії Зубко у львівському музично-меморіальному музеї ім. Соломії Крушельницької.

marian sunewits rekitutetjana kuslenko rekity

Пісню «Цвіт Верховини» Василя Тарчинця презентує Мар'ян Шуневич, народний артист України, соліст Львівської національної філармонії, один з перших солістів ансамблю Ігоря Білозіра. Музику до неї написала Тетяна Кисленко, львівський композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва України. Вперше пісня пролунала на Гала-концерті XVIII Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я», який вдруге проводився в онлайн.

За дорученням Василя Тарчинця почесного жителя села Рекіт, Мар'яна Шуневича і Тетяну Кисленко буде запрошено відвідати сільську глибинку на Верховині, зустрітися із жителями села Рекіт, де за ініціативи автора пісні у 2002 році засновано Малу академію літератури і журналістики, яка у наступному році відзначає ювілей – 20 річчя.

Міша і Ваня, юні ведучі телепрограми, учні ДІЦ «Разом»

Інформаційний дитячий Центр «Разом» Полтавського академічного театру ляльок (керівник Наталія Святцева, заслужена журналістка України). Центр діє уже 25 років. За цей час побачили світ чимало телевізійних випусків, які пропонують і створюють юні тележурналісти.

Цей випуск тележурналу присвячений Дню захисту дітей. У ньому – конкурс малюнку, який відбувся завдяки Краєзнавчому музею, а також прем'єра пісні «Завжди разом».

Єва Рибчуновська

Днями довідалися, що при Полтавському ляльковому театрі діє телестудія «Разом», у якій завдяки допомозі творчих наставників діти створюють цікаві телепередачі. Цього разу юна журналістка знайомить телеглядачів із Євою Рибчуновською, членкинею МАЛіЖ, художницею-ілюстратором всеукраїнського літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «Країна талантів», ученицею Полтавської дитячої художньої школи. Її малюнки також розташовані у «Галереї дитячих малюнків» на сайті МАЛіЖ.

 

Коментарі