Маліжанська відеотека

Краще один раз побачити, ніж довго розповідати. Засновуючи цю рубрику, ми вирішили завдяки відео показати найголовніші події із діяльності нашої Академії і Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я». Шкода, що за певних обставин у нашій відеотеці немає відеорепортажів з усіх фестивалів. Будемо докладати зусиль, аби створити відеострічки про маліжанські фестини, яких наразі тут немає.

У цій копіткій, творчій і послідовній праці очікуємо вияв ініціативи з боку наших маліжан та їх керівників. Найкращі відеострічки назавжди залишаться вільними у доступі.

Щиро сподіваємося, що ми знайдемо чимало нових авторів і вдячних поціновувачів наших відеорепортажів, документальних відеофільмів. Будемо їх створювати і показувати усьому світові.

ДИВІТЬСЯ і СЛУХАЙТЕ

wodo chresza tstrwonograd

Доволі оригінально вітають усіх нас маліжани Червонограда разом з їх керманчикою, поетесою, почесною професоркою МАЛіЖ Наталією Кічун-Лемех.

nasa tseladuna

Більше десяти років тому на телеканалі Тиса-1 Закарпатської ОДТРК на авторську програму «Наша Челядина» її ведуча і редактор Ірина Гармасій запросила відомого письменника, заслуженого журналіста України, ректора МАЛіЖ, генерального директора Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я» Василя Тарчинця.

zubko afisa

Софія Зубко упродовж навчання у Львівській державній хореографічній школі за предметом загального фортепіано виявляла велике старання у роботі над музичними творами.

Від нотки до нотки Софійка щоразу поглиблювалася у вивчення все нових і нових творів. У неї чималий музичний репертуар, який викладач-методист Валентина Здіславівна Тарчинець, презентувала на творчому вечері Софії Зубко у львівському музично-меморіальному музеї ім. Соломії Крушельницької.

marian sunewits rekitutetjana kuslenko rekity

Пісню «Цвіт Верховини» Василя Тарчинця презентує Мар'ян Шуневич, народний артист України, соліст Львівської національної філармонії, один з перших солістів ансамблю Ігоря Білозіра. Музику до неї написала Тетяна Кисленко, львівський композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва України. Вперше пісня пролунала на Гала-концерті XVIII Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я», який вдруге проводився в онлайн.

За дорученням Василя Тарчинця почесного жителя села Рекіт, Мар'яна Шуневича і Тетяну Кисленко буде запрошено відвідати сільську глибинку на Верховині, зустрітися із жителями села Рекіт, де за ініціативи автора пісні у 2002 році засновано Малу академію літератури і журналістики, яка у наступному році відзначає ювілей – 20 річчя.

Міша і Ваня, юні ведучі телепрограми, учні ДІЦ «Разом»

Інформаційний дитячий Центр «Разом» Полтавського академічного театру ляльок (керівник Наталія Святцева, заслужена журналістка України). Центр діє уже 25 років. За цей час побачили світ чимало телевізійних випусків, які пропонують і створюють юні тележурналісти.

Цей випуск тележурналу присвячений Дню захисту дітей. У ньому – конкурс малюнку, який відбувся завдяки Краєзнавчому музею, а також прем'єра пісні «Завжди разом».

Єва Рибчуновська

Днями довідалися, що при Полтавському ляльковому театрі діє телестудія «Разом», у якій завдяки допомозі творчих наставників діти створюють цікаві телепередачі. Цього разу юна журналістка знайомить телеглядачів із Євою Рибчуновською, членкинею МАЛіЖ, художницею-ілюстратором всеукраїнського літературно-художнього журналу для дітей та юнацтва «Країна талантів», ученицею Полтавської дитячої художньої школи. Її малюнки також розташовані у «Галереї дитячих малюнків» на сайті МАЛіЖ.

Панах Гасимов зі вчителькою

Панах Гасимов навчається у загальноосвітній школі села Ханліг імені Карама Мірзоєва, Губадлійського району. У вільній від уроків час, хлопчик захоплюється малюванням. Його твори розташовані у книжці «Кольоровий світ дітей Азербайджану і Туреччини».

Нещодавно Панах отримав від свого дідуся Маліка Магеррамова надзвичайний подарунок – книгу зі своїми малюнками. Дитячій радості немає меж. Радістю сяє обличчя хлопчика, який із великим захопленням переглядає свої малюнки, а також інших авторів, які разом із ним дебютують у книжці дитячих робіт.

Нове видання здійснено за ініціативи його упорядника – Василя Тарчинця, ректора Міжнародної академії і літератури та фінансової підтримки громадського діяча, радника ректора МАЛіЖ Маліка Магеррамова.

wolter wolod

ПАМ'ЯТНИЙ ХРЕСТ
Володимиру КОВАЛИКУ

У селі Рекіти – батьківщині заснування Міжнародної академії літератури і Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я» 4 липня 2018 року, у день приїзду на XV Міжнародний ювілейний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір'я», після урочистої зустрічі представницька делегація із багатьох областей України та зарубіжжя взяли участь у відкритті та освяченні Пам'ятного Хреста Володимиру Ковалику Почесному академіку МАЛіЖ, Герою Козацтва України.

Спогадами про Володимира Ковалика поділилися із учасниками пам'ятної церемонії: Іван Маркович – екс-голова Лісковецької сільської ради, Василь Тарчинець – ректор МАЛіЖ, письменник, заслужений журналіст України, Володимир Голодняк – голова Лісковецької сільської ради, Мар'яна Гриців – онука Володимира Ковалика, Тетяна Балагура – голова Полтавського відділення МАЛіЖ.

Валентина Тарчинець

Чудовий подарунок до Дня батька, який вдруге 21 червня відзначається в Україні, підготували учні та викладачі Львівської державної хореографічної школи. Це свято у школі проводилося вперше. Ідея концерт-лекції виникла у Валентини Тарчинець, викладача-методиста вищої категорії. Концерт у дистанційному форматі відбувся за підтримки Володимира Саболти, директора Львівської державної хореографічної школи, заслуженого діяча мистецтв України. Постановка хореографічних номерів викладача-хореографа вищої категорії Наталії Смут.

soniachni talanovyti dity

Про соціалізацію дітей із синдромом Дауна в Івано-Франківську розповідають адміністраторка ГО «Сонячні дітки Івано-Франківщини», голова відділення Міжнародної академії літератури і журналістики, Катерина Мельничук та батьки «сонячних» діток Вікторія Ткач та Юрій Турко.

Слід сказати, що Катерина Мельничук активно залучає «сонячних діток» до багатьох проектів МАЛіЖ. Вони візьмуть також участь у кількох конкурсних номінаціях цьогорічного Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я - 2020», який вперше за 16 років проводиться дистанційно.

 

Коментарі