Дивіться і приєднуйтеся до нас

Відкриваючи цю сторінку, Ви потрапляєте у незбагненний творчий світ юних літераторів і митців, довідаєтеся про заснування Малої академії літератури і журналістики, тепер уже Міжнародної. Маємо на меті відвідати разом із Вами наші філії у різних куточках України та зарубіжжя. Знайдуть своє відображення нові проекти і пошуки, а ще знайомство з відомими творчими особистостями та їх творами.

Мандруйте і насолоджуйтеся усім, що Вас оточує, діліться своїми враженнями і творами на дитячому інформаційному ресурсі МАЛіЖ.

a akademe presentВИКАЧАТИ

Громадська організація (ГО) «Мала академія літератури і журналістики» (МАЛіЖ) заснована 9 серпня 2002 року на установчих зборах в селі Рекіти Міжгірського району, що на Закарпатті, було обрано керівником громадської організації – ректором МАЛіЖу – письменника, заслуженого журналіста України, головного редактора суспільної науково-правничої газети «АКЦЕНТ», лауреата Всеукраїнської літературної премії «Гілка Золотого Каштана» Василя Федоровича Тарчинця, а також його заступників та проректорів: Андрія Дурунду, Зінаїду Соляник, Мар'яна Тарчинця, Федора Гулаткана, Раїсу Тарчинець. Пізніше до діяльності МАЛіЖ долучилися: Василь Маринець, Андрій Дурунда, Василь Дерич, Іван Маркович, Олександр Копанчук, Василь Попович, Володимир Ковалик та багато інших відомих особистостей України та зарубіжжя.

pereveslo vladyslav derevianchenko2

ДИВИТИСЯ

НА КОНКУРС
фестивалю «Рекітське сузір'я – 2020»

Привіт!

Я Влад Деревянченко. Мені 15 років. Навчаюся в КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 імені І.П. Котляревського».

Представляю проєкт «Сайт літературно-мистецької студії «Перевесло».

Над створенням та розвитком сайту працює команда: розробкою та адмініструванням веб-ресурсу займаюся я та Надія Деревянченко, головний редактор та невпинний генератор нових ідей – керівник студії «Перевесло» Тетяна Іванівна Балагура. Поруч з нами натхненна команда талановитих та креативних авторів – учасників літературної студії.

malij uzhgorod 1

ДИВИТИСЯ

Літературний гурток «Первоцвіт» (керівник – Маріанна Салай-Пак), створений при Ужгородському районному центрі дитячої творчості, ставтою колискою, з якої виросло кілька поколінь юних маліжан.

Наталія Петренко (нині покійна), Мілан Дурневич, Руслана Ференцик, Оксана Ревта, Вікторія Талайло та Оленка Гедеш стали першими слухачами МАЛіЖу від Ужогродського району. Саме вони на чолі з курівником Маріанною Салай-Пак прийняли участь у 5-му фестивалі творчої молоді «Рекітське Сузір'я», отримавши дипломи І-ІІІ ступенів та почесні грамоти фестивалю. А потім з року в рок ряди наших маліжан поповнювалися такими талановитими дітьми, як Сухар Софія, Матяш Віолетта, Король Мирослава, Ходань Софія та Ходань Кароліна, Пальчик Руслана, Лазарик Владислав, Антон Метай та сестри Каріна і Крістіна Товтин. Всі вони щороку гідно представляли Ужгородський район (а згодом і м. Ужгород), отримуючи призові місця та цінні подарунки з рук ректора уже Міжнародної Академії Літератури і Журналістики – заслуженого журналіста України і справжнього батька всієї творчої юні – Василя Федоровича Тарчинця. А Маріанна Йосипівна стала щорічним членом журі в ном. «Поезія» та Почесним професором МАЛіЖу.

spetsvypuski suziriya

ЧИТАТИ УКРАЇНСЬКОЮ
ЧИТАТИ РОСІЙСЬКОЮ
ЧИТАТИ ФРАНЦУЗСЬКОЮ

Діти світу прагнуть жити у мирі, навчатися і творити, займатися улюбленою справою, боротися за чисте довкілля. Немає жодного значення якої ми національності, віри, особистих уподобань. Ми діти однієї планети Землі, діти країни талантів, у якій добре живеться і працюється задля щастя і миру.

Ця тема є найважливішою у дитячій творчості.

Маємо велику честь представити відвідувачам нашого веб-порталу спеціальні миротворчі випуски газети «СУЗІР'Я» українською, російською і французською мовами.

Ми прагнемо продовжувати випуск нашої газети мовами усіх країн світу. Але для того у нас бракує досвідчених перекладачів і коштів для видання. З цією звертаємося до президентів усіх держав, визначних міжнародних і релігійних діячів, впливових міжнародних особистостей і кажемо: «Підтримайте нас! Діти світу – за мир!»

malij unesco

ВИКАЧАТИ

У червні 2014 року МАЛіЖ набула асоційоване членство у Міжнародному центрі ЮНЕСКО. Усі структури МАЛіЖ – Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір'я», газета-журнал «Сузір'я Фест», музей літератури і журналістики отримали відповідні сертифікати МЦ ЮНЕСКО.

За підтримки наших поважних колег втілюємо в життя новітні проекти. Нам надано право використовувати символіку МЦ ЮНЕСКО, підписувати угоди, інші документи, налагоджувати співпрацю із громадськими організаціями України та зарубіжжя.

Запрошуємо Вас переглянути сторінки нашої співпраці із Міжнародним Центром ЮНЕСКО.

Ласкаво просимо!

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі