Ласкаво просимо на свято творчості!
1 1 1 1 1 (0 голосів)

Ця сторінка для поціновувачів етнографії і народних промислів, юних науковців і дослідників минувшини. На електронну поштову скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. слід надіслати: твір у форматі посилання на YouTube-відео з відкритим для всіх доступом, кілька сюжетних фото і текст про нього. Не забудь у листі вказати, як називається твоя робота, скільки тобі років і де ти живеш. Вік автора має бути не старше 17 років!

Детальніше про умови конкурсу в номінації «Етнографія і народні промисли» читай у «Положенні» про Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір'я».

1 1 1 1 1 (1 голос)

Анастасія Величко

Анастасія Величко, 8 років, місто Слов'янськ, Слов'янське відділення МАЛіЖ «Навіяне дитинством». Захоплюється малюванням, хореографією, плетінням з бісеру, пробує писати вірші. Бере участь у фестивалі «Рекітське сузір'я – 2021» в номінації «Етнографія: народні ремесла і традиції».

1 1 1 1 1 (2 голосів)

Марія Альохіна

Марія Альохіна, 13 років, місто Слов'янськ, Слов'янське відділення МАЛіЖ «Навіяне дитинством». Захоплюється плетінням гачком і хореографією, співає. Бере участь у фестивалі «Рекітське сузір'я – 2021» в номінації «Етнографія: народні ремесла і традиції».

1 1 1 1 1 (1 голос)

ansanbl vovloshyn1

Річка – село музичного роду. З покоління в покоління тут успадковуються співучі і танцювальні традиції з сивої минувшини.

Недарма у підполонинському осідку побутує думка, що новий пісенний голос вже чути з пелюшок. Красномовно цей факт протягом багатьох літ доказує місцевий шкільний фольклорно-етнографічний ансамбль, кістяк якого складають учні-початківці.

Спочатку музичний гурт йменувався «Верховиночка», який на початку 80-х років минулого століття заснувала ветеран педагогічної галузі Ганна Бабець. Відтак її естафету вміло підтримала вчителька початкових класів Христина Гичка. Під її керівництвом шкільний художній колектив з співаків, музикантів та танцюристів згодом отримав нову назву «Волошин». І не випадково, бо юнь молодших класів на сценах демонструвала вірність давній традиції народної творчості, виконуючи іскрометний танець з однойменною назвою, який і представлено на конкурс фестивалю «Рекітське сузір'я – 2021».

1 1 1 1 1 (1 голос)

Даниїл Биконов (з молодшим братом)

«Мене звати Биконов Даниїл, мені 13 років. Живу в місті Теплодар, Одеського району, Одеської області. Член МАЛіЖу. Цікавлюся бісероплетінням. Беру участь у фестивалі «Рекітське сузір'я – 2021» у номінації «Етнографія: народні ремесла і традиції». Роботи з бісеру (обє'мні композиції)».

1 1 1 1 1 (2 голосів)

На конкурс Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я – 2021» в номінацію «Етнографія: народні ремесла і традиції».

kupalski vogni mizhgirskyj litsej 1

Івана Купала – це свято літнього сонцестояння, що тепер співпадає з християнським святом Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. В історичних джерелах, Купало характеризується як язичницький бог земних плодів.

Сьогодні святкування купала вже не має того міфологічного, магічного ритуального значення, як в дохристиянські часи, це просто цікаве театралізоване музичне дійство, багате на мелодійні народні пісні та ігри для молоді. В Закарпатті найменше зберігся цей загальнослов'янський звичай. Але наші учні, учасники фольклорного гуртка «Верховинські забави» разом з наставниками Леном В.Й. та Буряк С.В. відтворили елементи його проведення.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі