Ласкаво просимо на свято творчості!

На базі Мукачівського НВК № 6 відбулася нарада за участі ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця і президента Міжнародного фестивалю "Рекітське сузір'я" Андрія Шекети

ДИВИТИСЯ ВІДЕОРЕПОРТАЖ

«Рекітське сузір'я – 2020», або Перший в історії
Дистанційний Міжнародний фестиваль юних талантів

17 fest 1

Цього року світ, неначе гігантська хвиля цунамі, накрила пандемія нового мутантного штаму коронавірусу. Лікарні враз виявилися переповненими, кордони – «наглухо» зачиненими, а люди – ізольованими у квартирах та будинках. Проведення фестивалю в таких умовах виявилося під загрозою – адже про переміщення колективів у межах країни (а тим паче між державами) не могло бути й мови! У зв'язку з цим керівниками МАЛіЖу було проведено онлайн-нараду, на якій ухвалено рішення: «Фестивалю – бути!». Щоправда, вперше в історії МАЛіЖу провести його доведеться дистанційно. Це означало, що конкурсанти не зустрінуться у мальовничому Міжгір'ї, не зможуть насолодитися мальовничими карпатськими пейзажами, відвідати захоплюючі майстер-класи… Проте іншого виходу не було.

Для забезпечення проведення фестивалю довелося активно залучити інформаційні технології. Зокрема модератор сайту МАЛіЖу Бурдун Беата Павлівна створила окремий обліковий запис із власною електронною поштою та хмарним сховищем, в якому розмістилася база даних робіт конкурсантів в усіх номінаціях та вікових категоріях з турнірними таблицями. Також було організовано Відділ модерації та реєстрації, що складався з двох осіб, в обов'язки яких входило: прийом робіт учасників та адміністрування вищезгаданої бази. Ректор МАЛіЖу Василь Федорович Тарчинець розробив «Положення про Міжнародний дистанційний фестиваль», в якому було викладено вимоги щодо оформлення та подання заявок і творів для участі у фестивалі, порядок їхньої реєстрації та критерії оцінювання для кожної номінації. Даний документ розмістили на офіційному сайті нашої організації та розіслали по відділеннях. Керівники, члени журі та модератори фестивалю підтримували зв'язок за допомогою програми «Zoom», електронної пошти та соцмереж.

ТУТ СОНЦЕ І НЕБО ЗОВСІМ БЛИЗЬКО
Щоденник Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я – 2019»

16 fest 1

1 липня

Нарешті омріяна подорож почалася. Нас чекають Карпати. І швидкісний потяг везе на захід.

Тож, любий читачу, запрошую тебе віртуально долучитися до наших мандрів! Я розповім тобі про незабутні дні в Міжгір'ї. І для початку хочу зазначити, що, у першу чергу, ми їдемо наповнити новими враженнями валізи пам'яті, представити власні творчі здобутки на конкурсі та просто відпочити, подихати смерековими ароматами та впіймати миті задоволення.

Стукоче потяг, кружляє у вальсі кава у склянках. Пейзажі широких полів змінюють смарагдові верхів'я дерев та блискучі, дзеркальні річечки. Ми заполонили піввагона своїм дзвінким сміхом і ділимося спогадами, планами, здобутками. Переглядаємо світлини друзів, перегортаємо сторінки власних творів.

Варенички на вечерю й дієтичне печиво, бургери та огірочки – усе, як удома. Вечоріє. Фіалкове небо сколихнуло найтонші струни душі.

Ніч. Сонце золотом розчинилося в кришталевих склянках рік. За вікном мінялися пейзажі й міста, а ми ще довго гомоніли в очікуванні невідомого попереду.

ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ЮНИХ ТАЛАНТІВ
На ювілейний фестиваль «Рекітське сузір'я – 2018»

15 fest 1

Чи знаєте ви, що на землі є Країна юних талантів? Там завжди панує гармонія і романтика, єднаються сотні творчих сердець, а мрії стають реальністю.

Ця країна – МАЛіЖ (Міжнародна академія літератури і журналістики). Багато років вона організовує унікальний фестиваль-конкурс «Рекітське сузір'я», який цього літа вже вп'ятнадцяте приймає перлина карпатського краю – колоритна Міжгірщина. Це яскраве дійство, що збирає талановиту молодь з усієї України та закордоння, залишає у пам'яті незабутні спогади, дарує океан емоцій і надихає на нові звершення.

«Яке воно – «Рекітське сузір'я»?» – дорогою до Карпат думали ми, команда Вараського відділення Міжнародної академії літератури та журналістики. Лише здогадувалися, що чекає на нас попереду, адже для кожного це була перша поїздка на фестиваль.

«Це буде щось надзвичайне!», – зрозуміли ми, коли у вікнах потяга побачили перші гори, які стали прелюдією до нашої карпатської симфонії. Втому і сон, як рукою зняло. Ми сиділи, оповиті чарами її величності Мальовничості. Нас дивували затишні дерев'яні будиночки, які вправно поховалися серед гір, колоритні копички сіна і грайливі паркани, що так личили природі. Ми милувалися красою Карпат, робили десятки світлин, намагалися кожну мить зафіксувати на свій внутрішній фотоапарат.

ГОСТИННО ЗУСТРІЛО МІЖГІР'Я «РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я»

14 fest 1

У благословенний Богом час на Срібній землі мальовничого Верховинського краю, багатого легендами, неповторними піснями і працьовитими людьми у селищі міського типу Міжгір'я відбувся 14 міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір'я – 2017», а також традиційний четвертий Міст миру: «Україно – мати, ми твої діти! В мирі і щасті хочемо жити, творити!», «Боже великий, святий і єдиний нам Україну і мир збережи». Прибули юні таланти із п'ятнадцяти областей України. Цьогорічний фестиваль проходив у славетний ювілей МАЛіЖу – 15 років із часу заснування Академії.

ДОРОГАМИ УКРАЇНИ - НА МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

Маліжани Бахмутського та Червоноградського відділення подружились на фестивалі

Наш маршрут на Фестиваль, який проходив у мальовничому Міжгір'ї Закарпатської області, складався з кількох етапів: спершу ми їхали до Костянтинівки автобусом, а звідти – на поїзді до Києва. Це було весело! О десятій ранку в столиці нас привітно зустріла Олена Лісічкіна-Мельнік – волонтер громадської організації «Поруч». Вона показала нам Володимирський собор, Софіївський Ботанічний сад, Парк Слави, Маріїнський парк, Хрещатик, Майдан Незалежності. Ввечері ми сіли на потяг Київ-Ужгород, який доправив нас до станції Воловець і вже о шостій годині ранку ми прибули до воріт Міжгірського професійного ліцею, на території якого проводився Фестиваль.

Ректор МАЛіЖу і засновник фестивалю Василь Федорович Тарчинець, гостинно зустрів нас в найкращих українських традиціях з караваєм. Нас, бахмутчан, урочисто прийняли у МАЛіЖ та вручили наші перші справжні посвідчення біля фестивальноі ватри. Це було так святково і неповторно! Тепер до великої сім'ї МАЛіЖан належимо і ми – бахмутчани! Від фестивальної ватри з Заходу на Схід нам передали Факел Миру, а ще іграшки для дітей-переселенців, і книжки для бібліотеки.

НОВІ ВЕРШИНИ «РЕКІТСЬКОГО СУЗІР'Я»

Маліжани Закарпаття - на другому Мості Миру і Міжнародному фестивалі - конкурсі

На Міжгірщині відбувся ХІІ міжнародний фестиваль-конкурс юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «Рекітське cузір'я – 2015».

Сама назва молодіжного форуму походить від того, що його старт було взято у маловідомій гірській глибинці з назвою Рекіти, а запровадив його уродженець цього села, а нині мешканець Львова Василь Тарчинець – відомий журналіст і літератор, заступник голови Правління Міжнародного Центру ЮНЕСКО, почесний житель села Рекіти.

Цього разу участь у фестивалі взяла рекордна кількість учасників – майже чотири сотні, які представляли різні регіони України, в тому числі до нього приєдналися і маліжанські «заочники» з Франції, США, Росії, Польщі.

УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ МОЛИЛИСЯ ЗА УКРАЇНУ

Незабутні зустрічі в Міжгір'ї

В смт Міжгір'я 3-7 липня відбувся ХІ Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське Сузір'я - 2014». Цього року захід був присвячений 75-й річниці проголошення Карпатської України під проводом її Президента, Героя України Августина Волошина, а також відбувся «Міст миру». Усі п'ять днів фестиваль пройшов під гаслом: «Боже великий, святий і єдиний, нам Україну і мир збережи!»

Особливістю цьогорічного фестивалю є те, що він проходив під егідою ЮНЕСКО, набувши статус Міжнародного, а МАЛіЖ стала офіційним членом Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО.

Щорічний липневий фестиваль спрямований на розвиток обдарованої шкільної молоді. Цього року участь у фестивалі взяли конкурсанти із чотирнадцяти областей України (Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Київська та м. Києва, Волинська, Сумська, Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Рівненська, Вінницька, Полтавська, Одеська), а також заочно були представлені США (Чикаго), Франція (Париж) та Польща (Перемишль). Цьогоріч учасників прибуло понад сотню із різних куточків України.

РОЗКВІТЛО СУЗІР'Я НАД НЕБОМ МІЖГІР'Я
У Міжгір'ї завершився ювілейний фестиваль МАЛіЖу

ДИВИТИСЯ ВІДЕОРЕПОРТАЖ

 

10 fest 1

Неначе чисті потічки, стікалися цього року молоді таланти на десятий Міжнародний фестиваль юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото, малюнка, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «Рекітське сузір'я – 2013», який традиційно відбувався на базі Міжгірського професійного ліцею (директор Василь Юрійович МАРИНЕЦЬ). Визначною подією стало відкриття Музею Малої Академії літератури і журналістики, який відтепер діятиме у Міжгірському профліцеї.

Під відкритим небом, серед первозданних закарпатських гір розливаються чисті дитячі голоси. Упродовж чотирьох днів на фестивалі змагалися конкурсанти Львіщини і Закарпаття, Одещини і АР Крим, Рівненщини і Донеччини, заочники із Франції, Росії, Польщі у семи номінаціях в трьох вікових групах. У поезії – 38, прозі – 34, журналістиці – 31, художньому фото – 34, малюнку – 43, авторській пісні – 10, літературно-мистецькій композиції – 11 колективів. Кожну номінацію оцінювало журі у складі шести фахівців на чолі з Тетяною Балагурою, Ольгою Царицанською, Мар'яною Ерікою, Вікторією Граб, Василем Вовчком, Людмилою Райчук, Тетяною Полубко.

До конкурсів було залучено понад 350 школярів та студентів-маліжан.

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» В ГОРАХ РОЗКВІТАЄ – ДІТЕЙ УКРАЇНИ І СВІТУ ЄДНАЄ!

9 fest 1

Щорічний літній міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір'я – 2012», спрямований на всебічний розвиток обдарованої шкільної молоді, відбувся в смт. Міжгір'я з 13 по 17 липня. У ньому взяло участь одинадцять областей України та представники Франції і Канади. Цьогоріч учасників прибуло значно менше у порівнянні з минулим роком – понад 160 дітей проти 200, а у конкурсах взяли участь – майже 180.

Найактивнішими на фестивалі, як справжні господарі, були закарпатські маліжани – 48 дітей з Ужгорода та Мукачева, Виноградівського, Іршавського, Міжгірського та Ужгородського районів.

Вже четвертий рік поспіль «Рекітське сузір'я» проходило на базі Міжгірського професійного ліцею, де діти мали змогу проживати і працювати в конкурсних номінаціях. Як повідомив керівник громадської організації «Мала академія літератури і журналістики» письменник Василь Тарчинець, до фестивалю готувалися заздалегідь, бо в цьому році організації МАЛіЖ виповнилося десять років. За підтримки обласної та місцевої влади, умілої організації педагогічного колективу професійного ліцею та керівників відділень та осередків МАЛіЖ фестиваль вдався одним із кращих за всі роки роботи.

У СВІТ З КРАСОЮ ЙТИ...

Урочиста хода святковим Міжгір'ям

Донедавна мало хто чув про таке маленьке сільце у Карпатах, як Рекіти, що не налічує і ста хатинок, що порозбігалися по схилах гір. Воно знаходиться на межі трьох областей: Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської і тому недарма ще про нього кажуть, що Рекіти – серед світу.

За легендою, воно є ровесником славнозвісного Мукачівського замку. Коли він споруджувався – троє сміливців утекло з тих рабських робіт. Один з них, Сойма, оселився у місці, де зливаються дві гірські річечки Репинка і Голятинка, інший приглянув собі місцину в Тухольці на Львівщині, яка описується у повісті Івана Франка «Захар Беркут», а третій на прізвище Рекіта (до речі, носії таких прізвищ, як Рекіта і Сойма, і нині проживають у Закарпатті) оселився у цьому піднебесному краї, тоді повністю зарослому непрохідними лісами.

Мовби друге дихання дав Рекітам уродженець цього села письменник Василь Тарчинець, який усеньке своє життя віддав військовій журналістиці, вийшовши на пенсію, загорівся на перший погляд дивною справою: на громадських засадах, бо ніхто йому за це не заплатив і копієчки, створив тут Малу (нині вона вже номінована як Міжнародна) академію літератури і журналістики – МАЛіЖ. До неї увійшли юні таланти, які віршують і пишуть прозу, співають і танцюють, малюють і фотографують...