Веб-портал дистанційного творчого навчання

Ось і відчинилися двері нашої книгарні. І неабиякої – авторської. Тут ціле розмаїття книжок юних прозаїків та поетів. Є серед них і твори громадських наставників маліжан – відомих в Україні та поза її межами майстрів художнього слова. Якщо у тебе виникне бажання звернутися до них, напиши про це, і ми познайомимо із змістом твого листа тих, кому він буде адресований.

Запрошуємо на презентацію колективних та авторських видань маліжан.


«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 1)

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 1) - 2«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 1) - 1

У 2006 р. у львівському видавництві «Сплайн» побачила світ перша колективна збірка вибраних творів юних поетів і прозаїків, слухачів Малої академії літератури і журналістики. Це – друга книга із серії «Бібліотечка МАЛіЖ» – колективний творчий доробок слухачів МАЛіЖ. У ній – віршовані та прозові твори, щира і правдива розповідь про те, що бентежить дитячі душі. Цей проект започаткував ректор МАЛіЖу, письменник, заслужений журналіст України Василь Тарчинець.

Над першою книгою під його безпосереднім керівництвом працювали редактори видання І.М. Ковальчук, Л.І. Приставська, Н.І. Луців, Л.А. Слотюк, художнє оформлення та верстка Н.Е. Кульчиковська. Обсяг книги 306 сторінок, кольорова, напівтверда обкладинка з передмовою головного редактора і упорядника книги Василя Тарчинця. У цьому колективному творі на перших сторінках надруковано вірші-присвяти «Рекітська зозуля», «Трави-трави, рясно впали», «Рекіти» Володимира Ковалика Почесного президента Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я», почесного жителя с. Рекіт і професора МАЛіЖ.

Видання рекомендоване для молодшого, середнього та старшого шкільного віку, студентів філологів та журналістів. Єдине жаль, що за браком коштів, вийшло невеликим накладом.

 

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 2)

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 2) - 2«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 2)

ВИКАЧАТИ

У квітні 2015 року вийшла у світ друга книга «РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» із серії «Бібліотечка Малої Академії літератури і журналістики» – колективне видання юних літераторів та журналістів, слухачів МАЛіЖ. Твори написані за останні два-три роки. До нововидання також увійшли малюнки та фотографії переможців Міжнародного фестивалю юних талантів «РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я – 2014». За браком коштів співавторам виділено мінімум сторінок у збірці. Надіємось, що у майбутньому влада і благодійники звернуть більше уваги на обдарованих дітей.

Маліжанський альманах адресується тим, хто не байдужий до творчості підростаючого покоління: школам, бібліотекам, творчим об'єднанням, студентам, філологам, журналістам, спілчанам МАЛіЖ не тільки України, а й зарубіжжя.

Нововидання вийшло у видавництві «Кобзар». Автор проекту та упорядник ректор МАЛіЖу Василь Тарчинець.

 

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 3)

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 3) - 2«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 3) - 1

ВИКАЧАТИ

Презентуємо третє колективне видання слухачів Міжнародної академії літератури і журналістики, яке вийшло у світ у 2016 році. До книги увійшли вибрані твори юних поетів, прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку. Альманах видано за кошти авторів, керівників відділень, громадських викладачів. Велику допомогу надала Ріта Довбуш, здійснивши верстку видання.

Чимало зусиль у роботі над книгою додали редактори: відділу прози Тетяна Балагура, поезії – Ангеліна Оборіна, журналістики – Наталія Кічун-Лемех, літредактори – Ліліана Косановська і Тарас Лехман, технічний редактор і відповідальний за випуск Мар'ян Тарчинець.

Слід зазначити, що редакційний колектив за обставин збільшення вартості поліграфічних послуг, які зросли втричі, змушений був виділити мінімум сторінок у збірці, суттєво зменшити тираж видання.

Альманах є неоціненним скарбом для шкіл, ліцеїв та гімназій, редакцій шкільних газет, обласних та всеукраїнських теле-радіостудій, програм для дітей та юнацтва, студентів-філологів, журналістів, спілчан МАЛіЖ України та зарубіжжя.

 

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 4)

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 4) - 2«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 4) - 1

ВИКАЧАТИ

Четвертий альманах «Рекітське сузір'я» – підсумок творчої діяльності Міжнародної академії літератури і журналістики за 15 років її діяльності. «Нам – 15!» під такою назвою опублікована передмова Василя Федоровича Тарчинця, засновника і ректора МАЛіЖ, а також Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я».

У перших рядках передмови читачі довідуються, що МАЛіЖ була заснована 9 серпня в невеликому гірському селі Рекіти, що на Міжгірщині. Першими маліжанами було вісім школяриків – рекітчан, а зараз понад тисячу дітей майже всієї України та зарубіжжя, зокрема, США, Польщі, Франції, Італії, Іспанії, Азербайджану.

У ювілейний рік МАЛіЖу за сприяння їх керівників: Федора Гулаткана, Ганни Кінаш, Марії Войтик та Галини Протасової до маліжан приєдналися школярі Чернігівської, Черкаської, Житомирської, Вінницької, Миколаївської, Луганської і Запорізької областей.

Це видання містить 303 сторінки у якому надруковано твори юні митці і літератори з 21 міста України.

На першій сторінці обкладинки – маліжани Мукачівського відділення разом зі своїм керівником Ларисою Строїн – сценаристи і ведучі Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я – 2017».

 

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 5)

«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 5) - 2«РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я» (КНИГА 5) - 1

ВИКАЧАТИ

Презентація п'ятої книги «Рекітське сузір'я» відбулася на XV ювілейному Міжнародному фестивалі юних талантів 5 липня 2018 року. У передмові «Від сузір'я до сузір'я» засновник проекту та упорядник книги Василь Федорович Тарчинець розповідає, що ідея заснування у Рекітах першого Міжнародного фестивалю юних журналістів, поетів і прозаїків виникла у нього влітку 2002 року, коли під час відпустки гостював у рідному селі. Своїм проектом він поділився із Василем Деричем, тодішнім помічником депутатом Верховної Ради України Михайла Сятині. Він захопився цією ідеєю і залучив до підготовки першого фестивалю чимало волонтерів. А на «Коваликовому полі» під час урочистого відкриття і проведення фестивалю у Рекітах 10-12 липня зібралось понад 4000 гостей з багатьох куточків України із 12 країн далекого та ближнього зарубіжжя і біля 500 учасників талановитих юних поетів, прозаїків – слухачів МАЛіЖ.

У журі працювали видані особистості – п'ять членів Спілки письменників України: лауреат Шевченківської премії Петро Скунць, Володимир Ковалик, Андрій Дурунда, Володимир Фединишинець та Василь Кохан, всі вони потім стали Почесними професорами МАЛіЖ.

П'ята колективна книга побачила світ завдяки благодійним коштам керівників відділень, громадських викладачів та батьків юних талантів, вона містить аж 390 сторінок.

На обкладинці – маліжани м. Ужгорода разом зі своїм керівником Ольгою Урстою, ректором МАЛіЖ Василем Тарчинцем, його дружиною Валентиною і проректором, Почесним академіком Ангеліною Оборіною. На другій сторінці – маліжани Ужгорода і Ужгородського району зі своїми керівниками Ольгою Урстою і Мар'яною Салай-Пак.

 

«КОЛЬОРОВИЙ СВІТ ДІТЕЙ АЗЕРБАЙДЖАНУ І ТУРЕЧЧИНИ»

«КОЛЬОРОВИЙ СВІТ ДІТЕЙ АЗЕРБАЙДЖАНУ І ТУРЕЧЧИНИ» - 2«КОЛЬОРОВИЙ СВІТ ДІТЕЙ АЗЕРБАЙДЖАНУ І ТУРЕЧЧИНИ» - 1

ВИКАЧАТИ

Колективна художньо-мистецька книжка. Упорядник і головний редактор – Василь ТАРЧИНЕЦЬ. За сприяння і фінансової допомоги родини Шагріяра і Маліка МАГЕРРАМОВИХ.

У першій колективній художньо-мистецькій книжці надруковані дитячі малюнки із багатьох шкіл Азербайджану. Багатий, наповнений великим змістом дитячий світ. Усе це юні художники намагаються показати у своїх творах. Юні митці уже представляли свої роботи у літературно-художньому журналі «Країна талантів», а також на Міжнародному фестивалю «Рекітське сузір'я» і отримали заслужені відзнаки і нагороди. Розкрити свій талант юним обдаруванням допомагають їх наставники, зокрема, голова філії МАЛіЖ у Азербайджані Боюкага МІКАІЛЛІ, проректор МАЛіЖ зв'язків із навчальними закладами Азербайджану Шагріяр МАГЕРРАМОВ, голова відділенння МАЛіЖ у м. Ширван Сейюб АСАДОВ.

Висловлюємо подяку усім, хто активно і наполегливо працює в Азербайджані задля розкриття талантів юних обдарувань.

“AZƏRBAYCANLI VƏ TÜRKIYƏLI UŞAQLARIN RƏNGLƏR DÜNYASI”

Kollektiv bədii-yaradıcılıq kitabı. Tərtibçi və baş redaktor Vasiliy TARÇINEÇ. Malik və Şəhriyar MƏHƏRRƏMOVLAR ailəsinin dəstəyi və maddi yardımı ilə çap olunur Malik və Şəhriyar Məhərrəmov ailəsinin dəstəyi ilə “Beynəlxalq Ədəbiyyat və Jurnalistika Akademiyasının (МАЛиЖ) “MALİJ Kitabxanası” seriyasında “Azərbaycanlı uşaqların rənglər dünyası” adlı uşaq rəsmlərindən ibarət kitab-albom üzərində işlərə başlamışıq. Akademiya tərəfi ndən ilk bədii-yaradıcılıq kitabı kimi çap olunan bu topluda Azərbaycanlı uşaqların rəsm işləri yer alır. Bu rəsmlərin hər birində uşaqların zəngin mənəvi dünyasını, onların yaradıcılıq həvəsini görmək mümkündür. Onların əsərləri Akademiyanın nəşri olan “İstedadlar ölkəsi”, eləcə də Beynəlxalq festivalın “Rekitskoe sozvezdiye” jurnalında dərc olunaraq mükafatlara və fəxri fərmanlara layiq görülüb. İstedadlı uşaqların aşkara çıxarılmasında xidmətləri olan Akademiyanın Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri Böyükağa Mikayıllıya, Akademiyanın prorektoru Şəhriyar Məhərrəmova, Şirvan şöbəsinin rəhbəri Seyyub Əsədova, eləcə də istedadlılara yol açan hər kəsə xüsusi minnətdarlığımızı bildiririk.

 

«ФРІССОН І ТРОХИ СОНЦЯ»

«ФРІССОН І ТРОХИ СОНЦЯ»

ВИКАЧАТИ обкладинка

Перша поетична збірка Юлії Тацинець охоплює навколишній світ, який авторка намагається зробити кращим.

У творчому доробку вірші-присвяти, патріотичні твори, пронизані великою любов'ю до України. Більшість поетичних творів проілюстровані авторськими малюнками.

Збірка поезій видана у серії «Бібліотечка Міжнародної академії літератури і журналістики» (2019)

 

«ЕКІВОКІ АБО Ж АНТІМОНІЯ БІЛЯ КАМІНУ»

«ЕКІВОКІ АБО Ж АНТІМОНІЯ БІЛЯ КАМІНУ»

ВИКАЧАТИ обкладинка

Перша збірка письменниці-початківця Мадиняк Яніни, побачила світ у 2019 році. Вона відкриває перед вами закулісся внутрішнього світу юної дівчини, закоханої в Слово.

Імбирні хитросплетіння і цукрові метафори – усе це неймовірна атмосфера Різдва, улюбленого свята Яніни, яку вона використала при написанні творів.

Читаючи їх, відчуйте вкладені туди любов і тепло. Щасливих свят кожному! Миру і щастя!

 

«ПРИНЦЕСА АНЕТА»

«ПРИНЦЕСА АНЕТА»

Віршована казка. Ангеліна Оборіна, Елена Андерсова.

Розповідь ведеться від імені бабусі, яка захоплює малят цікавою історією перед сном. Діти поринають у чарівний світ, де живе кмітлива принцеса Анета та принц Єремій, яких напередодні їхнього весілля викрадає страшний демон-змій. Книжка цікава ще і тим, що в ній два автори – мама і донька. Донька Андерсова обдарована художнім і поетичним талантом.

Видання рекомендоване і призначено для дітей та юнацтва, юних літераторів і журналістів, членів Міжнародної академії літератури і журналістики та їх батьків.

 

НОВЕ ПЕРЕВИДАННЯ «КЕПА»

НОВЕ ПЕРЕВИДАННЯ «КЕПА» 1НОВЕ ПЕРЕВИДАННЯ «КЕПА» 2

Наприкінці 2013 року побачила світ перевидана «Літературним Червоноградом» книжечка оповідок відомого львівського письменника, полковника Української армії, генерал-майора Козацтва України, ректора Малої Академії літератури і журналістики Василя ТАРЧИНЦЯ – «КЕПА». У ній – зворушливі історії про бойову вівчарку Кепу, про хлопчика, який став учасником тактичних навчань з бойовою стрільбою, унікальних голубів, які вміють «знаходити дорогу» додому.

Сюжети оповідок спонукатимуть дітей поглянути на світ уважніше, полюбити усе живе, замислитися над надзвичайними здібностями тварин і птахів.

 

«КОТИК ПОПЕЛЯСТИЙ»

«КОТИК ПОПЕЛЯСТИЙ»

В цій книжечці Ольги ЦАРИЦАНСЬКОЇ, яка вийшла у серії «Бібліотечка Малої Академії літератури і журналістики» ти познайомишся з розумним, добрим, романтичним Котиком Попелястим, що пізнає з цікавістю наш безмежний своєю загадковістю, світ, в якому вбачає красу, любов і добро.

 

«В УКРАЇНИ НА КРАЄЧКУ»

«В УКРАЇНИ НА КРАЄЧКУ»

Вдруге з дитячою книжечкою приходить до малечі поет Ігор Дах, керівник Червоноградського відділення МАЛіЖ. Як і в попередніх книжечках автор трепетно і ніжно розповідає малечі про шахтарське місто Червоноград, пригоди звіряток на лугах Львівщини. Поет м'яко, ненавязливо навчає читача любити ліс, лужок, пташку, – маленьку батьківщину і любу усім нам Україну, закликає дітей бути її господарями і будівничими.

 

«КАЗКОВЕ ЛІТО»

«КАЗКОВЕ ЛІТО»

Дуже загадково назвав свою нову книжку керівник Червоноградського відділення МАЛіЖу, поет Ігор ДАХ. У поетичній збірочці розповідається про різні пори року, а також про деякі рослини, про вітерець і сонечко. Словом, дошкільнятам та їх батькам є що прочитати. Збірочка багата ілюстраціями і видана за кошти автора.

 

«ВИСІ»

«ВИСІ»

В поетичній збірці представлений творчий доробок юної поетеси, члена МАЛіЖу, лауреата ІХ Міжнародного фестивалю обдарованої юні «РЕКІТСЬКЕ СУЗІР'Я – 2012» у номінаціях «Проза» – Гран-прі, «Поезія» – І місце, «Журналістика» – 2 місце Світлани Сторожівської (Гужва) – правдиві поетичні історії про життя, оточуючий світ, красу природи та кохання. Її слово сильне та цілісне, енергійне й емоційно наснажене. Її тексти – весняна вода змивають усі перешкоди на своєму шляху до повноводної ріки, але як і годиться весняній воді, мають ще відстоятися і відбутися. Авторка висловлює подяку за фінансову допомогу у виданні книги Качелі Олександру Борисовичу.

 

«ЗЛОБОДЕННЕ»

«ЗЛОБОДЕННЕ» 2«ЗЛОБОДЕННЕ» 1

Чотиринадцята поетична збірка Лідії Шевело (Худаш Л.С.), почесного професора МАЛіЖ, лауреата Міжнародної та Всеукраїнських премій побачила світ у серії «Бібліотечка МАЛіЖ».

У перший розділ збірки увійшли вірші, де поетеса відтворює сьогодення й дає йому оцінку, захищає українську мову, культуру, присвячує свої вірші знаним особистостям.

У другому розділі – громадянська лірика, що не друкувалася в попередніх збірках, збережена в архіві поетеси з молодих років.

Збірка розрахована на широке коло читачів.

 

«СКАРБИ НАУКИ І ТВОРЧОСТІ
ЛІДІЇ ШЕВЕЛО (ХУДАШ Л.С.)
і МИХАЙЛА ХУДАША» (2014)

«СКАРБИ НАУКИ І ТВОРЧОСТІ»

 

Це – документальна розповідь про відомого вченого дослідника-етнографа і мовознавця – професора Михайла Худаша та його дружини – поетеси, Почесного академіка Міжнародної академії літератури і журналістики, лауреатки Міжнародної літературної премії «Кредо Франка» і Всеукраїнської – Івана Огієнка.

 

«ПРИЙДИ ДО МЕНЕ, ЯК ПОКЛИЧЕ ОСІНЬ»

«ПРИЙДИ ДО МЕНЕ, ЯК ПОКЛИЧЕ ОСІНЬ»

Це нова 17 книжка відомої сучасної поетеси, проректора Малої Академії літератури і журналістики Ангеліни Оборіної. Її вірші з широким поетичним діапазоном: звертається до теми любові і віддзеркалює всі почуття, які вирують у душі, присв'ячує рядки друзям, родині, подорожам. Особливу гілку поетичної сповіді становлять вірші про духовенство – найавторитетнішого носія сучасних духовних цінностей. Авторка лірично описує природу в різних порах року, відкриває читачеві світ чудових явищ. В мозаїці її віршів привабливо вимальовуються вісім цікавих циклів. Вони різноманітні за часом написання та за тематикою.

 

«МОЄ ДИТИНСТВО СТРУНАМИ БРИНИТЬ»

«МОЄ ДИТИНСТВО СТРУНАМИ БРИНИТЬ»

Перша збірка віршів у «Бібліотечці МАЛіЖу» Вікторії Стасів – нашої Ганночки, незмінної помічниці ректора МАЛіЖу. Її вірші пройняті любов'ю до рідної України і відчуттям єднання зі світом природи, вчать любити і оберігати її, бути спостережними і допитливими. Вікторія Стасів більше року черпає знання в Малій Академії літератури і журналістики, відвідує заняття Ангеліни Оборіної – поетеси, журналістки, проректора МАЛіЖу, яка є літературним редактором цієї поетичної збірки, художнє овормлення здійснене Олександром Гулеватим, вміщені тут і авторські художні витинанки – наставниці Віки Христини Бали. Варто сказати, що ця книжечка побачила світ за сприяння голови Західноукраїнської спілки промоисловців і підприємців, депутата Львівської обласної ради Кожана Володимира Дмитровича та Львівської обласної спілки ветеранів Афганістану.

 

«ЗІРКА ГЕРОЯ
Володимира Ковалика»

«ЗІРКА ГЕРОЯ Володимира Ковалика»

У цій книжечці, що вийшла у серії «Життя знаменитостей», письменник Василь Тарчинець розповідає про творче життя і громадську діяльність вірного сина двох батьківщин – України і США, Героя Козацтва України, члена Національної спілки письменників України, Почесного Академіка МАЛіЖу та Президента Міжнародного фестивалю обдарованої юні «Рекітське сузір'я», почесного жителя села Рекіти Міжгірського району Закарпатської області – Володимира Ковалика, який 10 квітня 2011 року відзначив своє славне 90-ліття.

З роси Вам і води, дорогий наш ювіляре!

 

«ВЕСНА МОЄЇ МРІЇ»

«ВЕСНА МОЄЇ МРІЇ»

Друга збірка поезії юної парижанки Наталії Боднарчук, яка побачила світ у «Бібліотечці Малої Академії літератури і журналістики» проникнута життям і мріями талановитої поетеси і представляє своєрідне бачення весни людського життя, гармонії душі і розуму, злиття надії і реальності, сили і терпіння, оптимізму і розчарування. Сюди ввійшли деякі тексти пісень, покладені на музику Боднарчук Любов'ю, що я складовими музичного авторського диску доньки і мами «Мелодія серця», який дебютував у 2010 році.

 

«НА КРИЛАХ ЮНОСТІ»

«НА КРИЛАХ ЮНОСТІ»

У своїй першій поетичній збірочці, що побачила світ у Парижі, юна авторка, Наталія Боднарчук, розповідає про життя, про Батьківщину і батьків, про друзів і про прекрасні миті дитинства і юності.

В збірочку ввійшли тексти пісень, до яких написано музику. А упорядкувала цю книжечку мати Наталочки – Любов Боднарчук.

Юна поетеса представляючись читачам пише: «Я звичайна українська дівчинка, яка народилася 1995 року в мальовничому селі Ліщанці, що у Бучацькому районі, Тернопільської області…»

Зараз вона, разом із батьками, живе у Парижі, навчається в Українській школі мистецтв і коледжі Жак Декур. Займається творчою працею, є членом МАЛіЖу і керівником прес-центру Паризького відділення МАЛіЖу, а також спеціальним кореспондентом нашого сайту і журналу – газети «СУЗІР'Я».

Вітаємо від щирого серця із її первіскою-книгою, а на порозі уже чекаємо другу поетичну збірку.

 

«ТАЇНА БОГИНІ ФЛОРИ»

«ТАЇНА БОГИНІ ФЛОРИ»

До поетичної збірки сучасної української поетеси Лідії Шевело ввійшли вірші, адресовані дітям молодшого і середнього шкільного віку.

Об'єднані в чотири тематичні розділи: «Цілющі трави гомонять», «Зелені обереги», «Овочевому роду нема переводу», «Загадки й здогадки», – наповнені своєрідним баченням навколишнього світу і тонким ліризмом, вони вчать маленьких читачів любити природу, все суще на планеті Земля.

 

«БАРВИСТЕ ДИВО НАШОЇ ЗЕМЛІ»

«БАРВИСТЕ ДИВО НАШОЇ ЗЕМЛІ»

До поетичної збірки Лідії Шевело увійшли поезії, покладені на музику із попередньої збірки, вірші про пори року із збірки «Росинка» і неопубліковані твори.

Поєднання у збірці поезії, музики і графічних малюнків сприятиме естетичному, свідомому сприйняттю і глибшому пізнанню дітьми рослинного розмаїття, викличе потребу бережливого ставлення до барвистого дива нашої землі.

 

«ГАЙДА НА ЛУЖОК!»

«ГАЙДА НА ЛУЖОК!»

Маленьким чомучкам, допитливим оченятам, умілим рученятам дарує свою наступну книжечку – розмальовку «Гайда на лужок!» – член МАЛіЖ, студентка Київського Національного університету Олеся Василенко.

 

«ЧОРНОБРОВА МОЯ УКРАЇНА»

«ЧОРНОБРОВА МОЯ УКРАЇНА»

У передмові до поетичної збірки Юлії Круть «ЧОРНОБРОВА МОЯ УКРАЇНА», лауреат літературної премії ім. Василя Стуса, відмінник освіти України Галина Могильницька констатує: «Юлія Круть – серйозно мисляча молода людина, що переймається долею свого народу, вболіває за майбутнє Держави, бачить болі й біди суспільства, а проте не втрачає головного не тільки для поета, а й для кожної людини – щирої любові до світу, віри в добро, уміння радіти зорям, що «сіються з неба, немов із глека» чайці, що «над морем і над землею стремить свій політ» і кличе за собою у високе небо; уміння подумки пройти тими шляхами де її народ «конем гарцював» і «перелоги орав оралом», то побачити майбутнє в усмішці незнайомої бабусі. Але прості буденні факти на які звертає увагу юна поетеса набирають значення вагомих узагальнень.

Нехай же у великому творчому океані талановита одеська поетеса почуває себе як риба!

 

«НАД СОННИМ МІСТОМ ПРОПЛИВАВ СВІТАНОК»

«НАД СОННИМ МІСТОМ ПРОПЛИВАВ СВІТАНОК»

До першої поетичної збірки Христини Шлапак ввійшли вірші, в яких відкривається ніжність життя, доброта, любов і відкритість.

Поетеса постає в своїй книзі як мрійниця, в душі якої світлі, чисті почуття, сповнені любові. Її лірика освіжає душу, пестить уяву, бо в ній багато серця. Ось лише кілька рядків із її поезії.

«Коли ти дивишся на мене,
То забуваю я про все.
Шипоче листячко зелене
І вітер почуття несе».

 

«ДО НЕБЕС Я РУЧКИ ЗНОШУ»

«ДО НЕБЕС Я РУЧКИ ЗНОШУ»

Перша поетична збірочка юної поетеси із Рівненщини Тані Царук. В ній цікаві розповіді про тварин, птахів і природу. Авторка завдячує Богові за його ласку, за навколишній світ, який він створив.

«Рученьки до неба
Свої простягаю.
Я за всіх молюся,
Я за всіх благаю.
Хай Господь почує
З Острога дитину
І спасе нас грішних,
Й мою Україну».

 

«НАШ КУЗНЕЦОВСЬКИЙ КІТ»

«НАШ КУЗНЕЦОВСЬКИЙ КІТ»

Колективна авторська книжечка маліжан міста Кузнецовська, що на Рівенщині. Своє журналістське перо вони гострять у газеті «Гімназист». Власне кажучи збірка учнівських робіт «НАШ КУЗНЕЦОВСЬКИЙ КІТ» завершує видавничий ужинок творчих доробок членів редколегії гімназійної газети. Упродовж року продовжувався літературно-мистецький конкурс МАЛіЖ «Цей Кіт не із Рекіт».

Маліжани Кузнецовська вирішили підшукати відповідних героїв у Кузнецовську надали їм облік котів, і… Хай несміливо та з трепетом у душі, з мріями, з притаманною тільки дітям невичерпною енергією, благородністю, добротою зажили Коти. У цих роботах стільки глибоких переживань, щирості, теплоти і любові. Насправді, вони - голос душі. Вони кличуть до роздумів.

 

«КОТИК-ВОРКОТИК»

«КОТИК-ВОРКОТИК»

Котик-Воркотик Ангеліни Стець оселився у Міжгір'ї. Влітку він ніжиться на сонці, а взимку спить в теплій комірці.

«Вдома в мене є маленький котик,
А зовуть його Воркотик.
Він воркоче тихо й ніжно,
Лагідно та ще й привітно…»

Але не тільки котику присвячує свої поезії юна авторка із Закарпаття. У її віршах багато ліричного настрою і прекрасного, що є на нашій планеті – Землі.

 

«КЕПА»

«КЕПА»

Книжка оповідань відомого львівського письменника, полковника Української армії, ректора Малої Академії літератури і журналістики Василя Тарчинця «КЕПА» – це зворушливі історії про бойову вівчарку Кепу, про хлопчика, який став учасником навчань війська, унікальних голубів, які вміють знаходити дорогу додому.

Сюжети оповідань спонукають дітей поглянути на світ уважніше, полюбити усе живе, замислитися над надзвичайними здібностями тварин, птахів.

Книга побачила світ у львівському видавництві «Край» і отримала схвальну оцінку письменників і читачів.

 

«ПОСВАРИЛАСЬ ГАРБУЗИХА»

«ПОСВАРИЛАСЬ ГАРБУЗИХА»

До першої книжечки «ПОСВАРИЛАСЬ ГАРБУЗИХА» Олі Росоловської увійшли вірші для дітей. Вони, як сонячні акварелі, що випромінюють життєрадість. Це вони відкрили грань її таланту. Оля Росоловська обдарована школярка. Її твори – це не тільки проба пера, а й роздуми про все, що оточує її.

«Посварилась гарбузиха
На городі з кабачком.
Обізвала його стиха
Ще й назвала дурачком.
Бо сміявся він над нею:
Стала діжкою, товста,
Що ніхто не дружить з нею,
Що понура, мов сльота…»

 

«ПОДАРУНОК МИКОЛАЮ»

«ПОДАРУНОК МИКОЛАЮ»

«Подарунок Миколаю» – перша поетична збірочка юної поетеси зі Львова Ані Яреги. Вона живе в нерозривній єдності з любов'ю до Бога.

Аня в'яже рукавички святому Миколаю, вірить, що він прийде до неї в певний час, а на підвіконнику буде лежати її дарунок – рукавички, які зігріють його руки аби святий Миколай відчув дитяче тепло в знак подяки за подарунки.

«Теплі рукавички
Зв'яжу Миколаю.
На руки, як замерзнуть,
Хай він одягає…»

 

«ЛЮБОВ РЯТУЄ»

«ЛЮБОВ РЯТУЄ»

В книжці Тетяни Полубко, що побачила світу чернівецькому видавництві «Золоті литаври», є вірші, оповідання і авторські малюнки. Це видання здійснено на замовлення Головного управління МНС України в Чернівецькій області.

Рятувальна тематика дуже близька Тетяні Полубко, бо вона прагне щоб на рідній землі панувала радість і торжество життя, щоб не було на ній пожеж, нещасть, смерті.

І якщо своїми ще невмілими дитячими творами зуміє когось застерегти від біди, навчити правильно користуватись вогнем, поводитись на воді, на дорозі, – відтак допоможе рятувальникам, а ще буде щаслива, бо життя дороге усім, воно дається нам тільки один раз.

 

«З ВІКНА МОГО СЕРЦЯ»

«З ВІКНА МОГО СЕРЦЯ»

«З ВІКНА МОГО СЕРЦЯ» – друга поетична збірочка юної поетеси та художниці із Чернівців Тетяни Полубко. У ній вміщені поезії, а також репродукції малюнків періоду 2005-2007 років. Тема любові до рідної землі, вірності Україні, пошани до всього правічного, тема доброти до роду людського, всього живого і чистоти почуттів звучить у барвах художнього слова юної авторки.У передмові до збірочки «Думка юної Тетянки стала поетичним словом», яку написав Остап Савчук, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича висловлюється сподівання, що гортаючи сторінки цього видання, читач не буде занадто прискіпливим до творчості юного обдарування, який на цьому шляху робить перші кроки. Адже широке коло тем, які висвітлюються авторкою, закликають до примноження краси, любові до України і рідного краю, збереження природи і людських взаємин.

 

«В ГОСТЯХ У БАРВІНКА»

«В ГОСТЯХ У БАРВІНКА»

«В ГОСТЯХ У БАРВІНКА» – друга поетична збірочка молодої поетеси із Радивилівщини Ольги Росоловської. Схвильовано пише вона про природу, рідну землю і любов до навколишнього світу. Цікавим і дотепним гумором приваблює авторка читачів до своїх казок про кота. Її вірші іскряться щирістю і добротою.

 

«ПАВУТИНИ ДОЛІ»

«ПАВУТИНИ ДОЛІ»

До першої поетичної збірки Андрія Горбатого «ПАВУТИНИ ДОЛІ», яку він присвятив мамі увійшли вірші, наповнені великою любов'ю до родини, рідного краю. В його віршах усіма барвами поломеніють пори року, почуття радості, журби і переживання. Він блукає в мріях та фантазіях, мандрує планетами, збирає крихітки добра засіяні щедрою людиною.

 

«ВІРНІ ДРУЗІ У ЛІСІ ТА В ЛУЗІ»

«ВІРНІ ДРУЗІ У ЛІСІ ТА В ЛУЗІ»

Юна п'ятикласниця із Міжгір'я Тетяна Бігар у своїй прозовій книжечці «ВІРНІ ДРУЗІ У ЛІСІ ТА В ЛУЗІ» прагне подружити людей із беззахисним звірятками, спонукає нас берегти навколишній світ, дерева, травичку і все-все, що нас оточує. На думку Тетянки ми маємо бути добрішими і милосердними. Творити добро завжди велика приємність, бо воно всім сторицею віддячить.

 

«ПРИГОДИ НЕПОСИДЮЧОГО ПЕТРИКА»

«ПРИГОДИ НЕПОСИДЮЧОГО ПЕТРИКА»

Незбагненний дитячий світ. Саме таким його бачить Олеся Василенко. Юна поетеса і прозаїк із м. Іванкова на Київщині. У своїй зіброчці «ПРИГОДИ НЕПОСИДЮЧОГО ПЕТРИКА» вона описує різні кумедні історії що трапляються із її героєм. Але добро перемагає, і добре, що це розуміє непосидючий Петрик і намагається менше бешкетувати, а знаходити собі більш цікавіші заняття.

 

«ПОЧЕСНИЙ АКАДЕМІК ЛІДІЯ ШЕВЕЛО»

lidija shevelo

Літературно-документальна розповідь.

У ній розповідається про нелегкий життєвий і творчий шлях відомої поетеси, науковця-літературознавця, етнографа-почесного академіка Міжнародної академії літератури і журналістики, лауреата багатьох Міжнародних та Всеукраїнських премій – Лідію Шевело.

Надзвичайно добре, що автор книги не наводить факти із публікацій, що були надруковані раніше, навпаки – знайомить читача із маловідомими сторінками героя цієї цікавої і захоплюючої книжечки, яка є невеликою за форматом, але місткою за змістом.

 

«АВТОГРАФИ ВІЙСЬКОВИХ ПРОЕКТАНТІВ» (2008)

«АВТОГРАФИ ВІЙСЬКОВИХ ПРОЕКТАНТІВ»

Публіцистично-документальне видання у якому розповідається про минуле і сучасне відомого в Україні державного підприємства Міністерства оборони України – «Львівський проектний інститут».

У книзі показано тонкощі роботи відділів і служб військового проектного інституту. Завдяки копіткій діяльності науково-технічного підприємства споруджено чимало адміністративних, житлових і спортивно-оздоровчих будівель на замовлення різних установ та відомств.

 

«ДАРУВАТИ ЛЮДЯМ РАДІСТЬ»

«ДАРУВАТИ ЛЮДЯМ РАДІСТЬ»

Мистецьке кредо хореографа Володимира Саболти.

У художньо-публіцистичному документальному творі його автор поставив собі за мету розповісти про нелегке сходження на свій мистецький Олімп простого сільського хлопця з Радехівщини – балетмейстера, педагога, директора, художнього керівника єдиної на Західній Україні Львівської державної хореографічної школи – Володимира Саболти.

Мистецтво він полюбив ще з дитячих років; пісня, театр, музика, танець – все це стало для нього своєрідним еталоном прекрасного й світлого, бо присвятив себе Його Величності Мистецту Хореографії.

Ця книга побачила світ у 2007 році, знаходиться у парламентські бібліотеці, її автор отримав відповідний сертифікат.

 

«АРХІТЕКТОР ЗІ ЗВИНИГОРОДЩИНИ»

arhitektor zi zvynigorodschiny

Літературно-документальна розповідь.

У ній розповідається про непересічну особистість – Олександра Володимировича Гуковича, головного архітектора Військпроекту, заслуженого архітектора України, кавалера ордена Пошани, лауреата Державної премії, відомого не тільки у княжому Львові та Звенигородському краї, але й далеко поза його межами. Розповідь про Олександра Володимировича знайшла гідне місце в енциклопедичному довіднику «Митці України», що вийшов за редакцією А.Кудрицького у видавництві «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана.

Автор книги, письменник Василь Тарчинець обрав доволі вдалу манеру спілкування зі своїм героєм, коли не письменник, а його співрозмовник веде довірливу і невимушену розмову з читачем. У книзі розташовано чимало фотознімків з родинного архіву Гуковичів.

 

«ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ОХОРОНИ ЛЬВІВЩИНИ» (2003)

«ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ОХОРОНИ ЛЬВІВЩИНИ»

Минуле і сучасне.

Історико-документальна повість-есе (2003) – перша спроба написати історію Державної служби охорони Львівщини.

Автор книги розповідає про нелегку службу держохоронців Львівщигни, яка вимагає від них навіть самопожертви під час виконання службових обовязків. У книзі чільне місце відведено спогадам ветеранів. Сторінки видання доповнюють ілюстративні матеріали, поетичні твори. Книга зберігається у книжковому фонді Президента України.

 

«ПОЛКОВНИК ІЗ ЯСІНЯ» (2003)

«ПОЛКОВНИК ІЗ ЯСІНЯ»

Літературно-художнє видання про полковника міліції, Почесного професора МАЛіЖ і Почесного жителя села Рекіт – Олександра Копанчука земляка і друга автора книги з яким вони разом працювали на туристичних базах, а потім через тридцять років зустрінулися знову у древньому Львові.

У виданні багато цікавих несподіванок і навіть пригод. Автору книги пощастило зустрінутися з мамою Олександа Копанчука його знайомими і близькими у гуцульському місті Ясіня.

Книга занесена до каталогу парламентської бібліотеки США, зберігається у книжному фонді Президента України.

 

«НАС КЛИЧЕ УКРАЇНА»

klyche ukrajina

У видавництві «Плай» (2002 р.) побачила світ ось ця книга. У ній розповідь про працівників Державної автомобільної інспекції (ДАІ), про їх мужність, відвагу, моральну стійкість, винахідливість, безкорисливість, навіть самопожертву, при виконанні службових обов'язків.

Фотознімки, які вміщені в книзі, значно доповнюють сторінки повісті.

Книга розрахована на широке коло читачів, особливо водіїв і тих, хто збирається ним стати.

 

«КРЕДО ЖИТТЯ»

«КРЕДО ЖИТТЯ»

Художньо-документальна повість(2002) – про відомого львівського підприємця і мецената, директора ТзОВ «Краківський ринок», Почесного президента регіонального благодійного фонду «Земляки» – Володимира Дмитровича Кожана.

У книжці розповідається про дитячі, юнацькі і зрілі роки, який став господарем з великої літери, про його зустрічі з Папою Римським, Іваном Павлом ІІ, про благодійницьку діяльність, яку він здійснює, як меценат, у Бузькому, Бродівському, Кам'янка-Бузькому, Радехівському районах Львівщини. Цікаво і зворушливо описано поїздку Володимира Кожана в Косово – дорогою, обпаленою війною, його зустрічі з воїнами-миротворцями українсько-польського батальйону.

 

«СТЕРНЯ КАШИЦЬКОГО»

«СТЕРНЯ КАШИЦЬКОГО» 2«СТЕРНЯ КАШИЦЬКОГО» 1

Ця книжка започатковує серію «Життя знаменитостей». У ній – розповідь про велику людину нескореної долі, хороброго вояка, лицаря України, відомого підприємця і мецената Володимира Кашицького, засновника безалкогольного кафе у Львові «Кастелярі». Сумно, що з нами немає Володимира Кащицького. Нам важко і складно у житті без нього. Він був керманичем і світочем поступу на зміцнення України.

 

«СЕЛО У ПІДНІЖЖІ КИЧЕРИ»

«СЕЛО У ПІДНІЖЖІ КИЧЕРИ»

Книжечка «СЕЛО У ПІДНІЖЖІ КИЧЕРИ» невелика за своїм форматом, але багата за змістом. У ній розповідається про мальовниче село на Верховині, працьовитих і талановитих людей.

Ви маєте змогу познайомитесь з першими творами молодих рекітських літераторів, які навчаються у малій дитячій академії літератури і журналістики Міжгірського району, заснованої на громадських засадах професійним літератором, заслуженим журналістом України, полковником Збройних Сил України, вихідцем з Рекіт Василем Тарчинцем. Він, як і його юні друзі, розпочав дописувати до районної та обласної преси, коли навчався у третьому класі.

Письменник щиро прагне познайомити читачів з його рідним селом і творами його вихованців.

 

«МІСІЯ МИРУ»

«МІСІЯ МИРУ»

Перша книжка Василя Тарчинця, яка побачила світ у 1997 році, наклад 10000 прим, надрукована Львівською книжковою друкарнею, видавництво «Світ». Передмову до книжки написав односельчанин Василя Федоровича, член Національної спілки письменників України Андрій Дурунда.

Це – документально-публіцистична розповідь про створення і становлення Збройних Сил у незалежній і суверенній України.

У першій частині книги «Вартові незалежності» читачі познайомляться з першим Міністром оборони Костянтином Морозовим, генералами, що стояли у самих витоків створення Українського війська, долаючи на цьому шляху чималі перешкоди.

У другій частині видання – «Місія миру» розповідається про нелегку службу наших миротворців в колишній Югославії, які, уклавши добровільний контракт, прийшли на допомогу людям, котрі опинились у зоні конфліктів між ворогуючими сторонами.

Багато сторінок цього видання присвячено висвітленню спільних багатонаціональних миротворчих навчань, що проводились в Україні, США, Польщі в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру».