Маліжанська відеотека

wawel pol wa

У любу пору року багато туристів у краківському замку Вавель. З великим захопленням цю чудову архітектурну споруду побачили юні художник Полтави – учні Полтавської дитячої художньої школи.

ДИВИТИСЯ

wawel pol wa 1Вавель – замковий комплекс, резиденція польських королів, музей, некрополь та місце, що має неабияке значення для польського народу. Тут творилася справжня історія Польщі, тут відбулося 32 коронації, тут народжувалися та вмирали правителі, тут зберігаються найважливіші архітектурні пам’ятки.

Архітектори вважають, що на пагорбі було поселення західнослов’янського племені – віслян, ще в ХІ столітті. В 1000 році тут знаходилось краківське єпископство, собор та інші сакральні будівлі. За правління Казимира І Відновителя Краків став столицею, а Вавель – політичним осередком.

В 1320 році у Вавельському соборі відбулася перша коронація – Владислава І Локетка. Він же й посприяв будівництву не тільки соборів на пагорбі, але й розбудові готичного замку й фортифікації. Владислав Локетек став також і першим королем, якого тут поховали.

Розбудували палац за правління Казимира Великого, останнього з роду Піастів. Замок став справжньою резиденцією в готичному стилі. Після коронації Ядвіги Анжуйської та Владислава Ягайла тут теж відбулися реформи, звели башти та кілька споруд для королівських урядовців, ремісничих, гуманістів – вчителів королівських нащадків. Серед них був і Ян Длугош – видатний польський історик-літописець, дипломат, автор «Історії Польщі» у 12 томах.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі