Маліжанська відеотека

kopalna soli obkl

Мандрівників різних країн світу, у тому числі і України, приваблює польське місто Вєлічка, неподалік Кракова. Тут побувала також група юних художників, разом із супроводжуючими викладачами Іриною Шрамко та Ірини Пашинської Полтавської дитячої художньої школи.

ДИВИТИСЯ

kopalna soli logo

Для цього п’ятеро полтавських школярів та їх наставники доклади чималих зусиль – взяли участь у тематичний виставці малюнків «Дитинство опалене війною», а також Міжнародному фестивалі юних талантів  «У Кракові над Віслою». За оцінкою журі, яке очолювала Ірена Кручек, виконавчий директор співтовариства “SIEMACHA”, голова філії МАЛіЖ в Кракові, юні художники Полтави отримали найвищу відзнаку – семиденну творчу поїздку до Кракова. Проживання, харчування, екскурсії і проїзд транспортом було надано дирекцією  співтовариства “SIEMACHA”.

kopalna soli 4Від побаченого у копальні солі міста Вєлічка у нас залишилося багато приємних вражень. Про нелегке шахтарське ремесло і мистецькі шедеври дохідливо і емоційно розповідала нам екскурсовод шахти пані Надія.

Василь ТАРЧИНЕЦЬ, ректор МАЛіЖ

За офіційними джерелами соляна копальня в місті Вєлічка — це одне з найстаріших родовищ кам’яної солі у Європі, яке розроблялося з XIII по XX століття. Копальня відображає розвиток методів і технологій видобутку солі протягом семи століть. Підземні коридори і галереї музею-санаторію розташовані на семи підземних рівнях, глибина яких складає від 57 м до 198 м. Загальна довжина підземних ходів шахти становить понад 200 км. З 1978 року соляна копальня входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Сьогодні вона виконує функції музею та санаторію для оздоровлення людей зі захворюваннями дихальних шляхів. Вєліцька копальня солі є однією з найвизначніших пам’яток природи та промисловості не лише Польщі, але й цілої Європи.

Після закінчення промислової розробки у 1996 році персонал шахти був переорієнтований на створення туристичних підземних трас, відновлення старих виробок і камер, забезпечення їх стійкості й безпеки, реставрацію давніх гірничих машин і обладнання. Зараз надходження від туризму багаторазово перевищують прибуток від промислового використання шахти в останні десятиріччя. На сьогодні в копальні зареєстровано 194 км гірничих виробок та 2040 підземних камер. Відвідання старої частини шахти розпочинається спуском по стовбурі "Данилович" (збудований у 1635–1642 роках) дерев’яними сходами з 394 сходинок, що ведуть до І-го горизонту "Боно" (64 м глибини).

Окрім туристичного огляду, вєліцька копальня солі також пропонує саноторно-лікувальні послуги. На глибині 135 м у шахті функціонує санаторій зі специфічним підземним соляним мікрокліматом. При температурі трішки вищій за 10 °С і відносній вологості повітря 74-90% у підземному повітрі утворюється лікувальний аерозоль, який допомагає людям у лікуванні алергічних захворювань, бронхіальної астми та інших хвороб дихальних шляхів.

Коментарі  

rektor-malig
+2 #4 rektor-malig 27.11.2022, 18:20
Цитую Ameliia:
Дякую за цікаву екскурсію :-) , Враження на все життя!

Амелія, міркую, що це лише початок перемог на міжнародних конкурсах нашої Академії в Україні та інших країнах.
Щасти!
Ameliia
+4 #3 Ameliia 27.11.2022, 17:03
Дякую за цікаву екскурсію :-) , Враження на все життя!
kata3114
+7 #2 kata3114 14.09.2022, 12:53
Це була неймовірна подорож по сольовим копальням :lol: ,було дуже цікаво, дякуємо
shturman-inter
+7 #1 shturman-inter 13.09.2022, 21:25
Надзвичайно поталанило юним митцям Полтави. Екскурсію до копальні солі профінансувало співтовариство "SIEMACHA". Особлива подяка за це виконавчому директору цього позашкільного закладу
Ірені Кручек.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі