Дитячо-юнацький журнал

krajina talantiv 5 lypen lystopad 2021

Нелегко дався нам цей випуск журналу. Ні, не через те, що у редакційному портфелі бракувало авторських матеріалів, навпаки, їх було дуже багато, ледь вмістили все на сторінках літературно-художнього видання для дітей та юнацтва. Річ в іншому – не було коштів для оплати поліграфічних послуг, а ще у друкарні виникли проблеми із придбанням паперу, який у порівняні з минулими місяцями подорожчав майже вдвічі.

Частину коштів отримали від наших благодійників, але їх не вистачало для повного розрахунку. І все ж, завдяки перемовинам мого заступника Йосипа Олександровича Хамардюка з директором друкарні вдалося, хоч із великим запізненням, надрукувати наступне число нашого журналу, за який у міру надходження благодійних коштів поволі розраховуємося. Сподіваюся, що разом подолаємо і ці труднощі.

У 75-тисторінковому часописі представлені твори школярів Полтавського міського багатопрофільного ліцею, літературно-мистецької студії «Перевесло», керівник – Тетяна Балагура.

Чимало творчих родзинок є у творах маліжан Королівського відділення-філії – керівник Оксана Онучак.

Свій літературний хист у написанні прозових і поетичних творів виявили і червоноградські маліжани, творчу діяльність яких спрямовує поетеса і керівник відділення МАЛіЖ Наталія Кічун-Лемех.

Як завжди, надіслали до нашої редакції свої твори Яніна Мадиняк м. Рим (Італія) та її подруга зі Львова Юлія Тацинець.

Розмаїття жанрів присутнє у творах Івано-Франківського відділення МАЛіЖ, яким опікується берегиня юних талантів Катерина Мельничук.

Нікого не залишать байдужими публікації маліжан Слов'янського відділення МАЛіЖ, яких появі на світ сприяє директорка школи, членкиня Національної спілки журналістів України Світлана Дєлєскє.

Редакція журналу не уявляє собі видання журналу без авторських робіт маліжан Міжгірського відділення. За це вони завжди завдячують своїй керманичці Оксані Маслей.

Яскраві малюнки різних технік і шкіл подали до журналу юні художники – учні Ірини Шрамко, викладача Полтавської дитячої художньої школи.

Коло авторів журналу значно розширилося за участі у випуску школярів та їх наставників з Азербайджану – керівник Боюкага Мікаіллі.

Після деякої перерви на сторінках нашого видання знову побачили твори школярів-маліжан ліцею №14 «Здоров'я» Полтавської міської ради, керівник відділення Ірина Кисла.

Багато цікавого можна почерпнути початкуючим літераторам і журналістам із творів мукачівських маліжан, а також їх наставників Лариси і Тетяни Мішко, які є почесними професорками МАЛіЖ, а на минулорічному Міжнародному фестивалі їм присвоєно високе почесне звання – «Заслужених артисток Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я» .

Три сторінки до журналу підготували й ужгородські маліжани разом з поетесою, керівником відділення МАЛіЖ Ужгородського району Маріанною Салай-Пак.

Приваблють око на 59 сторінці журналу малюнки юної львівської художниці Ангеліни Палій.

Щедрим розмаїттям малюнків поділилися з читачами юні митці Паризького відділення МАЛіЖ в Українській школі Святого Миколая, які презентує у 5-му номері журналу керівничка відділення Любов Любчик.

Про здобутки і нагороди юних літераторів і митців України та світу на XVIII Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір'я – 2021» йдеться у розширеній публікації, яка розташована наприкінці номеру часопису. Багатьох зацікавить перша замітка «Казкові герої з дарів осені», яку написав Владислав Тарчинець, учень 3 класу, м. Львів.

Номер насичений подієвими інформаціями, яскравими сюжетними фотографіями і малюнками, зокрема на першій сторінці – учнів викладача Ірини Шрамко Полтавської дитячої художньої школи: Андрія Козирода «Живопис», «Козацька слава», Даші Черевань «Опішнянський велетень», Єви Рибчуновської «На ярмарок», Поліни Івко «Традиції України».

На 2-3 сторінці обкладинки-фотоколаж Олесі Алферової, 4 сторінка – фотоколаж Катерини Монди.

Над черговим номером журналу, як завжди, сумлінно і насолодою працювали: відповідальна редакторка за випуск Ірина Кисла, а також Тетяна Балагура, Ангеліна Оборіна, Світлана Дєлєскє, Любов Любчик, Оксана Маслей, Ірина Шрамко, Катерина Мельничук, Лариса Строїн, Наталія Кічун-Лемех, Оксана Онучак, Боюкага Мікаіллі, Наталія Диміцька, Маріанна Салай-Пак, Владислав Лазарик, Маркіян Лехман, Йосип Хамардюк.

Огляд підготував:
Василь ТАРЧИНЕЦЬ, ректор МАЛіЖ


Журнал «КРАЇНА ТАЛАНТІВ» №5, липень-листопад 2021 року.

ВИКАЧАТИ

krajina talantiv 5 lypen lystopad 2021 1

krajina talantiv 5 lypen lystopad 2021 2

Коментарі  

taras2504
+2 #2 taras2504 19.02.2022, 12:37
Кожен номер - це відкриття!
MariaVoytik
+1 #1 MariaVoytik 19.02.2022, 11:19
Змістовний, багатий і цікавий вийшов цей номер журналу

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ