Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (2 голосів)

Ми зі смертю граємо в карти: туз на двійку лягає вправно. Каже мені: «Нащо продовжуєш шукати варіанти? Я вже все про тебе знаю». Я ж мовчу зі стриманим виглядом, позираю уважно у віяло. Хай там як — ще козирятиму. Не здаватимусь бабі без бійні. Вона дихає мені в потилицю навіть за тисячі кілометрів. Кілька днів тому забрала моїх бійців — передчасно, не обумовлено. Злюся на неї, кидаю шпильки. Хай знає, що так не можна! Я вже п’ю ліки проти ненависті, аби не стати до кісток чорною.

Ця пані ж сидить без поруху: схоже, лише з поваги до мене. Вона поки надсилає поцілунки. Не підходить — експлуатує повітря. Каже: «Тобі ще стільки всього зробити треба. Ну що ж ти мене не відпустиш? Я просто роблю свою роботу — їх цього світу позбавляю гідно». Хочу луснути її ще сильніше, та знаю, що то неможливо. Думаю тільки: «Вона що, знущається?! Я вже бачила мертве тіло! Як це так: вона ні до чого? Чого ж прийшла на запах крові!?». Гра в нічию. Знову. Перетасовую колоду.

Чи можливо в неї виграти душу? Ну, хоча б одного з них… Наслати на ворога кару Божу?! Хіба ця страта не страшніша за гріх?!

Смерть нудиться від мого завзяття. Знає, що маю що їй сказати. Бо до того я сиділа мовчки. Вона мене невпинно чекає… Десь…

Я ж на неї – червоною пікою, і все одно, що там скажуть. Вона безбожна й невмолима. Патріарха для мене немає*.

Чорна пані вдивляється в очі, ніби хоче почути покаяння. Нарешті кажу: «Ну, чого ТИ від мене хочеш? Після кожної наруги вже й не знаю, як жити далі. Скажи, який в тому сенс, якщо ти просто всюди літаєш? Кожна моя секунда може бути останньою! Будь-яка дія немає значення».

Смерть безпристрасно побила карти, довго сиділа в тотальній тиші. Вона точно знала, що я її це запитаю — стільки воєн одній довелося витримати. Та відповіді навряд чи мала. Натуру катів їй не спізнати. «Ти надто часто говориш про «далі» в контексті на противагу. А треба — заради»…

***

P.S. Показова страта в Оленівці страшенно мене підкосила. Руки опускаються. Подібні метафоричні розмови зі смертю допомагають усвідомити, що далі потрібно робити своє не На противагу тому, що ми помремо, а заради Того, щоб жити. Як виявилося, мене хрестили в церкві московського патріархату, тож цей Бог для мене мертвий. Прислухаюся хіба до нашого Бога, до віри в перемогу. І життя заради життя. Бо полк «Азов» саме за це стояв. Як і кожен військовий! Як і кожен українець!

Коментарі  

Lizarafaelka
0 #2 Lizarafaelka 14.09.2022, 11:17
Цитую Ісаєвич:
Розмова зі смертю - це найстрашніше, що може бути для людини, а для творчої особистості і поготів. Бо тут потрібно вжитися в образ, пропустити через себе отой біль народу і донести його до читача, усе, про що думаєш, пишеш.
Цим нелюдам-рашистам слід постійно нагадувати, що роблячи комусь зло з метою покращити особисте життя, вони цим завдають шкоди своїй душі, своєму майбутньому і своїх дітей. Адже відомо, що щастя на чужому горі не збудуєш. А ще знаємо закон бумеранга чи карми. Їх ніхто не відміняв. Кожен, що посіяв, те і пожне. Скоро, а то і вже, заподіяне українському народові, повертається і повернеться дуже тяжкою розплатою.
ТВІР НАПИСАНО ТАК, ЩО БЕЗ СЛІЗ НЕ ЧИТАЄТЬСЯ. А це робить талант і обдарованість авторки. Як пишеться, так і передається. Пропоную найвищий бал.

цілком погоджуюсь. Розмовляти зі смертю вкрай не приємне заняття... читала цей твір на мітингу - плакали усім народом. треба ж бо відболіти ці жахливі страти, аби мати могу жити далі...
Ісаєвич
+3 #1 Ісаєвич 05.09.2022, 17:19
Розмова зі смертю - це найстрашніше, що може бути для людини, а для творчої особистості і поготів. Бо тут потрібно вжитися в образ, пропустити через себе отой біль народу і донести його до читача, усе, про що думаєш, пишеш.
Цим нелюдам-рашиста м слід постійно нагадувати, що роблячи комусь зло з метою покращити особисте життя, вони цим завдають шкоди своїй душі, своєму майбутньому і своїх дітей. Адже відомо, що щастя на чужому горі не збудуєш. А ще знаємо закон бумеранга чи карми. Їх ніхто не відміняв. Кожен, що посіяв, те і пожне. Скоро, а то і вже, заподіяне українському народові, повертається і повернеться дуже тяжкою розплатою.
ТВІР НАПИСАНО ТАК, ЩО БЕЗ СЛІЗ НЕ ЧИТАЄТЬСЯ. А це робить талант і обдарованість авторки. Як пишеться, так і передається. Пропоную найвищий бал.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі

 • Літній лютий

  shturman-inter shturman-inter 20 березня 2023
  Нам усім до 24 лютого 2022 року не вірилося ...
   
 • Україно моя рідна!

  balagura-t balagura-t 14 березня 2023
  Катруся виборола з цим твором перше місце ...
   
 • Маю янгола і я

  balagura-t balagura-t 14 березня 2023
  Приємно, що автор має своє бачення.
   
 • Музей метеликів

  balagura-t balagura-t 14 березня 2023
  Мрію і я побувати в такому музеї ...
   
 • Музей метеликів

  Ісаєвич Ісаєвич 13 березня 2023
  Цікава інформаційна довідка
   
 • Музей метеликів

  shturman-inter shturman-inter 11 березня 2023
  Авторка запрошує відвідати музей метеликів.
   
 • La Bohème

  boiarchuk_kateryna boiarchuk_kateryna 10 березня 2023
  Дякую за коментар :-)
   
 • La Bohème

  Ісаєвич Ісаєвич 10 березня 2023
  "На мою думку, опера – це те, що кожен ...
   
 • La Bohème

  boiarchuk_kateryna boiarchuk_kateryna 07 березня 2023
  Дякую!
   
 • La Bohème

  shturman-inter shturman-inter 07 березня 2023
  Завжди цікаво читати авторські спостереження ...