Веб-портал дистанційного творчого навчання
1 1 1 1 1 (2 голосів)

 

Осінній дощ – не радість. Тим паче, коли доводиться збирати городину, звозити її по бездоріжжю з далеких полів. Адже «восени ложка дощу, а відро болота».

 Звісно, осінній дощ також потрібен. Його особливо жадають господарі, які посіяти озимину. Але й вони «не хлібом єдиним живуть». Картопля, капуста, морква, червоний буряк… також потрібні на столі. Отож, якою має бути Добра Осінь?..

За давніми народними синоптичними спостереженнями (принаймні, за першою декадою вересня):

-На початку осені випали дощі, осінь заплакала, сльозами покапала – далі встановиться суха погода.

-Спочатку осінь поплаче, а потім заспокоїться. (І навпаки: спочатку сміється, а потім плаче).

-На священомученика Євтихія (6 вересня) випаде дощ, то далі встановиться суха погода; зима може бути сніжною, але це обіцяє добрий врожай на майбутній рік.

-Якщо перша половина осені суха, тоді друга може бути мокрою.

-Приваблива осінь – гарна зима.

-Багато павутиння літає – про сухі дні сповіщає.

-Сивий (молочний) туман довго не спадає – буде дощ.

-Тривалу дощову погоду ранньої осені колись називали «сльозогоном».

Коментарі  

Ісаєвич
+1 #2 Ісаєвич 21.11.2023, 16:12
Кожен дивиться на осінь зі свого ракурсу, тому й бачить щось своє.
Для мене осінь - це романтична пора року. Жовте листя - це уже романтика, бо у ньому комфортно. А дощик? А дощик підкреслює романтику - незалежно, дощик він чи злива...Та головне, щоб сталося: "Приваблива осінь – гарна зима"
ВалентинаТарчинець
+3 #1 ВалентинаТарчинець 05.09.2023, 13:22
Цікаво про дощ написав автор. А що буде далі?

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі

Новеньке у блогах

Первоверховні

Тарас Лехман
22 червня 2026

 29 червня – свято апостолів Петра і Павла. За церковним календарем, їх називають Верховними або...

Февронія

Тарас Лехман
22 червня 2026