Бібліотека дитячих творів

Василь Тарчинець

«Якщо ви вважаєте, що творча праця не потребує особливих зусиль – помиляєтесь».

Василь Тарчинець, письменник, лауреат Міжнародної літературної премії Олександра Фадеєва та Всеукраїнської літературної премії «Гілка Золотого Каштана». Автор книг «Вартові незалежності» (1977), «Місія миру» (1977), «Стерня Кашицького» (2003), «Село у підніжжі Кичери» (2003), «Кепа» (2003) і інших.

Василь Тарчинець – заслужений журналіст України, головний редактор часопису «Акцент», керівник Міжнародної дитячої організації «Мала академія літератури і журналістики», головний редактор журналу «СУЗІР'Я ФЕСТ», засновник дитячого Музею літератури і журналістики та Міжнародного фестивалю юних поетів, прозаїків і журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні та сценічного виконання «Рекітське сузір'я».

 

 • Якщо ви вважаєте, що творча праця не потребує особливих зусиль – помиляєтесь. Але якщо ви готові викинути на смітник створене вами найгеніальніше чтиво, і взятися за написання нового, тоді будь-яка літературна праця принесе вам не тільки насолоду, але й успіх. То ж варто замислитися, у якого возика впрягатися і тягнути його за собою все життя.
 • Ніколи не поспішайте стати генієм. Нехай це визнання залишиться за читачами.
 • Не пишіть того, чого ви самі не знаєте, але бажаєте аби у такі нісенітниці повірили інші.
 • Вислуховуйте співрозмовника до кінця. За будь-яких обставин не перебивайте його.
 • Кожна думка, як добра так і лиха, приходить один раз і більше не повторюється.
 • Ведіть щоденний нотатник.
 • Читайте словники, виписуйте незрозумілі слова.
 • Слухайте радіо і переглядайте телепрограми, звертаючи особливу увагу на дикцію журналістів та ведучих, а також правомірність вживання тих чи інших слів.
 • Спробуйте написати свою інформацію про щойно почуту подію.
 • Ніколи не позичайте чужих думок. Це – близенький шлях до плагіату.
 • Дуже добре мати диктофон – записувати всілякі цікавинки, які знадобляться для ваших майбутніх образочків, новел, коротких оповідань.
  Пригадується мені ось таке. Одного разу побував у одному із міст, у якому тоді розташовувався великий військовий гарнізон. Йду вузенькими вулицями ошатного міста, коли дійшов до крамнички побачив на її дверях доволі кумедне оголошення: «Циганам і офіцерам розстрочки не оформляємо!» Нічого собі – прирівняли офіцерів до циган. Незабаром написав коротку гумореску «Циган до офіцерів прирівняли». А чому таке сталося? А тому, що ті і другі постійно мігрують, а ось розстрочку ніхто за них не платить. З часом мою гумореску озвучив доволі відомий артист. Їду трамваєм і чую гомонять люди, що таке почули, таке почули…
 • Намагайтеся завжди щось прокоментувати, провести репортаж, хоча б із футбольного чи волейбольного матчу, вечора відпочинку, шкільної забави...
 • Творіть щодня. Але, якщо нічого не виходить – краще відкласти розпочату справу і продовжити її коли прийде натхнення. Ваше слово має бути емоційним, виразним і переконливим.
Василь Тарчинець

Коментарі  

Tanysha10568911
+1 #8 Tanysha10568911 15.02.2022, 12:38
Дякую !! Прекрасні слова , надихнули !
Радіо-Сергій
+1 #7 Радіо-Сергій 21.07.2020, 22:19
Чіткі постулати для теперішніх і майбутніх поколінь! Бо саме на тому базується творчість у всіх її виявах!!! Головне, аби змалку "крила" у тих, кого плекаємо, не виросли, бо падати бути боляче...
institut5
+3 #6 institut5 20.06.2020, 21:52
Всім бажаємо натхнення! ❤️❤️❤️
petryk
+4 #5 petryk 22.05.2020, 14:18
Хороші поради!!! Головне їх реалізувати в житті!!!
Дженіта
+3 #4 Дженіта 02.05.2020, 13:34
Василю Федоровичу, геніальні поради! Вони цілком слушні не лише для дітей, а й для дорослих творчих особистостей! Дякую Вам за Вашу широку й світлу душу!!!
markrk21
+4 #3 markrk21 28.01.2020, 18:34
Цілком слушні поради! Головне - не знехтувати, а скористатися ними!
Ангеліна Оборіна
+7 #2 Ангеліна Оборіна 28.01.2020, 00:25
Як би було добре, коли б діти частіше зверталися до нас за порадами і допомогою. Отак прямо просіть нас. Це ж ми вам повинні допомагати і виправляти ваші помилки. Не критикувати, чуєте мене? А допомагати. Це відноситься як до коментарів, так і до дітей.
Сміливо, дітки!
Ангеліна Оборіна
+6 #1 Ангеліна Оборіна 24.01.2020, 01:13
Василь Федорович! Як чудово, що Ви даєте поради дітям. А я сама заслухалася про циган і офіцерів. Це ж правда. Бо і я кочувала, служила і працювала по всьому світі.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі