Галерея дитячих малюнків
slovo

Андрій Бокотей

Всесвітньо відомого митця, народного художника України, професора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000); засновника і голови оргкомітету десяти Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові (1989-2016). Більш детально про Андрія Андрійовича Бокотея читайте у Вікіпедії: https://uk.wikipedia.org/wiki/Бокотей_Андрій_Андрійович

Знайомтесь!

Він народився 21 березня 1938 у селі Брід Іршавського району Закарпатської області).

Український художник, один з піонерів Міжнародного руху студійного скла на теренах СРСР, керівник Західного регіонального науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України, ректор Львівської національної академії мистецтв (2000-2015), дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2000). Народний художник України. Професор. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000). Засновник і голова оргкомітету десяти Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові (1989-2016).

А. Бокотей. Витвір мистецтва у склі

На запрошення ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця, Андрій Бокотей був почесним гостем VI Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я», відвідав майстер-студію художників, а також батьківщину заснування МАЛіЖ – село Рекіти на Міжгірщині. За його підтримки до фестивального фонду неодноразово надавались призи для відзначення переможців у номінації «Малюнок».

 

А. Бокотей за роботою

Талант треба розвивати

Якщо Бог обдарував людину талантом, його необхідно розвивати, а для цього треба багато працювати. Звісно, можна вивчити різні техніки, технології, історію мистецтва, але якщо немає отієї іскри Божої, ніхто не навчить бути художником. Педагог мусить сам бути талановитим митцем. Якщо він не практикує, йому нема чого показати учням.

Митець заслуговує імені художника лише тоді, коли вселяє душу у свій витвір, або втілює у нього душевні пориви, коли у чудовий спосіб ідеалізує реальні предмети з природи, які бачить та реалізує ідеальне, яке відчуває. Ми вчимося від природи, – ми вийшли із неї, ми без неї не можемо існувати. Якщо людину ізолювати від природи, вона занепадає, зникає як людина.

Міркую, що вам це стане в нагоді…

Кожний твір, до якого би жанру він не належав, – має бути змістовним, наповненим образністю і бути зрозумілим для людей. Автор твору має дати йому назву. Є багато різних шкіл малювання, але вибирайте ту, яка вам найбільше подобається: у ній ви будете вільним творцем.

А. Бокотей. Витвір мистецтва у склі

Ніколи не поспішайте одразу завершити роботу над твором. Краще спочатку зробити робочі замальовки, «вихопити» головні і виразні деталі, а
уже потім над ними досконально попрацювати. Не буде зайвим порадитись із професійними художниками.

Слід себе випробувати у багатожанровій палітрі – створенням пейзажних малюнків, портретів, які пізніше можуть увійти до ваших перших альбомів.

Беріть участь у конкурсах малюнка – неважливо, у шкільному, районному, міському, обласному. У разі здобуття перемоги, – не зупиняйтеся на досягнутому. У вас є чудовий шанс показати свої «шедеври» на всеукраїнському або навіть міжнародному конкурсі.

Вам ніяк не обійтися без глибоких теоретичних і практичних знань. Отримати їх можете у школах мистецтв, будинках дитячої та юнацької творчості. Постарайтеся приєднатися до них, ретельно відвідувати майстер-студії і активно працювати. Тоді у вас все вийде і витрачений для користі час окупиться сповна.

Отож, тільки наполеглива щоденна праця приносить успіх і насолоду, а можливо, і вибір професії на все життя.

Андрій Андрійович Бокотей

Коментарі  

vlad-tarchynets
+1 #2 vlad-tarchynets 14.10.2021, 10:11
Дуже сподобалася майстерня великого митця.
Дякую, прочитав з великою цікавістю.
rektor-malig
+9 #1 rektor-malig 20.06.2019, 07:50
Дорогий Андрію Андрійовичу. Ваш урок для юних художників виявився вдалим і корисним. Думаю, що вихованці МАЛіЖ, і не тільки вони, відкриють для себе чимало професійних таємниць. Завжди раді будемо бачити вас знову у Творчій майстерні нашого веб-порталу.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі