Галерея дитячих малюнків
slovo

shramko majster studija3

Полтавська художниця та педагог, лауреат міської премії імені Самійла Величка (2018); розробила освітню програму для учнів художніх шкіл та позашкільних освітніх закладів з Декоративно-прикладного мистецтва. Підготувала багатьох переможців Міжнародних, та Всеукраїнських конкурсів з образотворчого мистецтва. Займалася створенням мистецьких виробів в техніці художньої кераміки.

На запрошення ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця, Ірина Шрамко була членом почесного журі ХVIІ Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я».

ЗНАЙОМТЕСЬ!

Вона народилася 13 грудня 1975 року в місті Горішні Плавні на Полтавщині, де й закінчила дитячу художню школу. З 1996-2002 – навчалася у Національному технічному університеті імені Ю. Кондратюка, кафедра образотворчого мистецтва. м. Полтава. Отримала диплом з відзнакою. З 1991-1996 – навчалася у Державному керамічному технікумі імені М.Гоголя. м. Миргород. Ірина Шрамко походить з давнього козацького роду. Її пращура Родіона Чмихала – казкаря і оповідача другої половини ХІХ століття, вважають представником незначної групи тогочасного українського суспільства, що володіла уснопоетичним багатством нашого народу, зберігала та передавала його нащадкам, готуючи підґрунтя для повнокровного буття нації.

shramko majster studija4

Разом з чоловіком Миколою Шрамком створили твори художньої кераміки: ексклюзивні ювілейні тарелі для міст побратимів Полтави в Німеччині, статуетки-гранпрі для фестивалю «Пісенні крила Чураївни», статуетку для відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», сувенірну продукцюї на тему Полтавської битви, історії України, експонати для експозиції музею історії Полтавської битви, зокрема, копії посмертної маски шведського короля Карла ХІІ, герба гетьмана України – Богдана Хмельницького. Залу Художнього музею Полтавської галереї мистецтв імені М. Ярошенка прикрашає керамічна скульптура Ірини Шрамко «Трипільські берегині».

З 2016 року – до цього часу викладач Полтавської дитячої художньої школи. Раніше працювала викладачем та завідуючою лабораторією Полтавського національного технічного університету. Архітектурного факультету, кафедра образотворчого мистецтва. Провідним спеціалістом Полтавського відділення Національної спілки художників України. Художником художньої лабораторії Полтавського порцелянового заводу.

У 2018 році нагороджена медаллю «Лауреат премії ім. Самійла Величка» у номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва».

Іриною Шрамко розроблено авторську освітню програму «Декоративно-прикладне мистецтво», за якою навчаються учні Полтавської дитячої художньої школи.

Показала високу педагогічну майстерність з підготовки учнів, котрі беруть участь та займають призові місця в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У 2020 році підготувала переможницю Всеукраїнського етапу конкурсу присвяченого Шевченківським дням «Об'єднаймося ж брати мої», міжнародного Інтернет-конкурсу «Марка дружби». Також має переможців у «Х Всеукраїнському конкурсі «Вижницька палітра 2020», «Всеукраїнському конкурсі «Обдарована молодь 2020», «ІІІ Всеукраїнському конкурсі «Слобожанські візерунки 2020» та інших конкурсах.

У 2020 році була членом почесного журі Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я» в номінації малюнок.


МІРКУЮ, ЩО ВАМ ЦЕ СТАНЕ В НАГОДІ…

Працюйте наполегливо, та будьте спостережливими. Усі відповіді можна знайти спостерігаючи за природою, бо вона досконала. Звичайно, дуже корисно приєднатися до професійних гуртків і працювати під керівництвом професійного педагога, але якщо ви живете в сільській місцевості і не маєте такої можливості – не засмучуйтесь, я раджу звернути вашу увагу на традиційні народні промисли вашого регіону. Можливо ви живете в осередку ткацтва, килимарства та вишивки, або у вас давній осередок дереворізьблення чи виробництва предметів з кості, рогу, металу, скла, соломи чи гончарства, вам дуже пощастило перейняти навички народного мистецтва, яке становить невід'ємну складову національної культури і є духовною пам'яттю поколінь. В народному мистецтві втілено світоглядні ідеї та художньо-естетичні вподобання наших предків. Тому багато надсучасних художників свого часу створювали свої шедеври на основі народних форм та орнаментики. Можна згадати і видатного українця Козимира Малевича, що змінив напрямок у мистецтві, спираючись на українське народне мистецтво – вишивку, килимарство, різьблення, з його самобутністю та ритмічними повторами, або знаменитих представників імпресіонізму Едгара Дега і Мері Кассат, а також незрівнянного Вінсента Ван Гога, що надихалися стародавнім мистецтвом Японії, зокрема японськими гравюрами на дереві.

Тож уперед, до творчого процесу! Створюйте твори мистецтва в любій техніці, навіть тими засобами, що є під рукою. Пропоную подивитись разом мою майстер-студію, та створити ляльку-мотанку «Берегиню». До речі, це мистецтво уходить своїм корінням у глиб віків, знання ці передавалися з покоління в покоління, від матері – доньці і слугували ці лялечки не тільки іграшкою, а ще й родинним оберегом. Створення ляльки-мотанки не потребує використання голок чи інших гострих матеріалів, тому є цілком безпечним навіть для дітей. Під час майстер-студії ми не тільки власноруч створемо іграшку, але й наблизимось до чарівного світу традицій наших пращурів.

ДИВИТИСЬ

shramko majster studija1

Майстер-студія Ірини Шрамко на ХХХІ на Міжнародній виставці Handmade-Expo 2020.

shramko majster studija2

Коментарі  

vlad-tarchynets
+2 #7 vlad-tarchynets 14.10.2021, 10:12
Ваша майстерня придалася мені у позашкільній роботі. Дякую Вам, прані Ірино!
Ірина
+5 #6 Ірина 15.08.2020, 19:50
Дякую за добрі відгуки!!! Дуже рада бути з вами!
Maksimka
+6 #5 Maksimka 04.08.2020, 16:43
Супер. Чудовий урок!
shturman-inter
+3 #4 shturman-inter 04.08.2020, 15:48
Дякую за чудовий урок мисткіні з Полтави.
rektor-malig
+5 #3 rektor-malig 04.08.2020, 09:36
Дякую Ірині Шрамко за чудову майстер-студію. Впевнений, що нею зацікавляться не тільки діти. Це справжня майстерня для батьків і тих, хто не уявляє свого життя бех мистецького творіння.
markrk21
+7 #2 markrk21 03.08.2020, 20:51
Слушно!
balagura-t
+6 #1 balagura-t 03.08.2020, 20:04
Талантами повниться наша земля! Пані Ірино, Ви чудово презентуєте Полтавщину на теренах міжнародних! Радію, що Ви з нами!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі