Новини і події

v senko

Василь Михайлович СЕНЬКО — заслужений художник України, член Спілки художників України, — очолить журі у номінації «Малюнок» ХVI Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я — 2019».

Про це під час телефонної розмови із ним домовився ректор нашої Академії Василь Федорович Тарчинець. Більше того на його прохання відомий український художник під час проведення фестивалю дитячої творчості влаштує для учасників та гостей свою персональну виставку. То ж, знайомтеся!

Любов до малювання в нього від мами, котра вміла гарно малювати. Василь Михайлович малює з дитинства, стільки, скільки себе пам'ятає. Починав малювати з розпису жіночих хустин. У 1959 вступав у художнє училище, але не поступив. Згодом закінчив Ужгородський державний університет.

Працював на Донбасі за спеціальністю «прохідник шахт». Після повернення на Закарпаття здобув освіту перукаря. Працював продавцем у магазині. Служив у війську. Був директором школи, а також вчителював.

Малювання — це невід'ємна частина життя Василя Сенько. Малює він з раннього дитинства й до нині. Починав з розпису жіночих хустин, але найулюбленіше — це українські Карпати та пейзажі. Змальовує полонини, зелені ліси і стрімкі потоки, річки та водоспади, увіковічує самобутні традиції та обряди українських етносів Карпат.

В. Сенько, 2015

Творчості Василя Сенька притаманне імпресіоністсько-реалістичне бачення навколишньої природи. Це така манера художнього письма, за якого природа постає перед глядачем такою, якою її хотів бачити художник. Часом варто додати один штришок на полотні і одразу зміниться кольорова гама художньої композиції.

В. Сенько, 2011

Перша виставка в житті Василя Михайловича відбулась у 1976 році серед вчителів малювання всієї закарпатської області. Постійна участь у місцевих виставках та пленерах в Міжгір'ї, об'єднання художників «Карпатські кольори», які відбуваються щорічно. Виставка в Мукачево у 2014 році. Участь у виставках в Києві з 2015 у будинку художників.

«Не маю спеціальної освіти художника,  — каже Василь Михайлович і продовжує, — але накопичив багаторічний досвід пленерного живопису. Від відомих майстрів уже запозичив багато чого і продовжую вчитися. Так роблять навіть зіркові художники і цього не приховують. Це один із законів малювання в групі просто неба».

Прес-служба МАЛіЖ

Коментарі  

rektor-malig
+1 #1 rektor-malig 23.06.2019, 20:00
Юним митцям пензля на цей раз поталанило . Багато корисного почерпнуть вони від надзвичайно талановитого художника Василя Михайловича Сенька, якого особисто запросив до роботи у журі.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі