Новини і події

kowaluk dolaw

Сьогодні, Володимиру Ковалику, почесному академіку МАЛіЖ, Почесному президенту Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я», Герою козацтва України, члену Національної спілки письменників України виповнилось би 99 літ.

На свій ювілей Володимир Михайлович мріяв запросити до Чикаго керівництво МАЛіЖ, голів відділень та філій, а також юних колег літераторів, журналістів і митців.

Але заховатися від долі не судилося. У поважному віці зупинилося серце відданого патріота України, щирої і доброї людини, відомого міжнародного діяча і неперевершеного майстра друкованого слова.

За життя Володимира Ковалика побачило світ чимало його книжок виданих українською та англійською мовами.

Маєстро пера радо відгукнувся на мою пропозицію – відвідати батьківщину заснування, у той час, Малої академії літератури і журналістики. Тут, у селі Рекіти, що на Міжгірщині, Закарпатської області у честь Володимира Ковалика було урочисто відкрито міст «Рекіти-Чикаго», через якийсь час цей міст отримав нову влучну назву – Міст творчої та літературної єдності. А село Рекіти від того часу стало колискою юних літераторів, журналістів і митців. На його околиці в урочищі Тисовець на полі названого у честь Володимира Ковалика – «Коваликове поле» розпочалось проведення Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я». Його господаря було призначено Почесним президентом фестивалю, а за рішенням Лісковецької сільської ради він отримав титул – Почесного жителя села Рекіт.

Кожного літа, долаючи чималий шлях від Америки до України, Володимир Михайлович приїжджав у мальовничі Рекіти, зустрічався із горянами і разом зі мною приймав активну участь у підгтовці та проведенні маліжанського фестивалю.

Про своє важке життя у неволі, Володимир Михайлович розповідав неохоче, бо про нього написав багато книжок, зокрема «Заховатися од долі не судилося». Він немов у воду дивився, все зважував і бачив, навіть тоді коли сил було мало - заповів своїм дітям поховати його в Україні, поруч могили його коханої дружини Емілії на сільському цвинарі у селі Підгірному, неподалік м. Винники.

Майже у всі свята, день народження, смерті друзі і близькі віддають шану Володимиру Ковалику, у с. Рекіти, біля Музею МАЛіЖ, встановлено пам'ятний хрест, а за інціативи віце-ректора МАЛіЖ Андрія Сербайла засновано літературну премію ім. Володимира Ковалика у номінації «Проза».

Упродовж року на веб-ресурсі МАЛіЖ триває конкурс на здобуття лауреатського звання.

Грошова премія, відповідне посвідчення і медаль вручається одному із переможців, члену МАЛіЖ на щорічному Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір'я».

З часу заснуання премії, її лауреатами стали:
– Маркіян ЛЕХМАН, м. Червоноград, Львівська область (2018 р.);
– Анна РУБЛЕНКО, м. Полтава (2019 р.)

Визначною подією, два роки тому, стала участь у ювілейних заходах XV Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір'я» – Мар'яни Гриців – онуки Володимира Ковалика. Вона вітала учасників та гостей фестивалю, перможцям фестивальних конкурсів вручали Почесні грамоти її дідуся, побувала у селі Рекіти на відкритті пам'ятного Хреста Володимиру Ковалику.

Пам'ять про мого щирого друга, наставника юні житиме віки.

Василь ТАРЧИНЕЦЬ,
ректор МАЛіЖ, заслужений журналіст України

Коментарі  

markrk21
+4 #3 markrk21 10.04.2020, 17:39
Як приємно згадати, що я став першим лауреатом його премії...
seyyub1967
+3 #2 seyyub1967 10.04.2020, 17:21
Желаем терпения его семье и близким.Примите Наши соболезнования!
shturman-inter
+3 #1 shturman-inter 10.04.2020, 13:23
Велике щастя було знати і працювати з цією чудовою і талановитою людиною, оберегом дитячої творчості.Пам'я таємо і ніколи не забудемо Вас, дорогий Володимире Ковалику!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі