Новини і події

taras sewtsenko

Cьогодні, 9 березня Україна відзначає 206 річницю з дня народження Тараса Шевченка – поета, художника, мислителя. З цієї нагоди в Україні та інших країнах світу відбуваються урочисті заходи та церемонії покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченку.

У княжому Львові, перед пам'ятником Великому Кобзарев, відбувся флешмоб за участі лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» та хору молодших класів Львівської державної хорової школи «Дударик» ім. Миколи Кацала.

Урочистий захід розпочався виконанням Гімну України. Далі у виконанні капели «Дударик» прозвучали хорові твори на вірші Кобзаря. Родзинкою дійства стало виконанням «Реве та стогне Дніпр широкий» в опрацюванні І. Небесного.

Про життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка

Український поет і художник, прозаїк і етнограф, який вільно писав як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім'ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю.

Шевченко відомий і як художник. Спадщина налічує понад 800 творів. Проте більше Шевченко відомий як поет українського народу.

Перша збірка віршів вийшла в 1840 році з назвою Кобзар. У 1844 році написав гостро політичну поему «Сон» («У всякого своя доля…»), ставши на шлях безкомпромісної боротьби проти самодержавної системи тодішньої Російської Імперії. Також до політичної поезії відноситься поема «І мертвим, і живим…», яка зараз входить до шкільної програми. У 1845 році він написав «Заповіт». Вірш мав і має великий вплив на українську культуру, зокрема, був покладений в основу музичних творів низки композиторів, активно використовується в культурному житті, переведені на понад 150 мов народів світу. Навіть попри заслання у 1847 Шевченку вдалося написати один зі своїх найвідоміших творів – «Садок вишневий коло хати…»

Серед відомих поем Шевченка – «Наймичка», «Кавказ», «Катерина», «Гайдамаки».

Публікація підготовлена МАЛіЖ_Інформ
за офіційними повідомленнями

Коментарі  

markrk21
0 #6 markrk21 13.03.2020, 16:55
Як на мене, то про Тараса Шевченка ми повинні згадувати щодня! Ох, як він актуальний для нашого часу!
РекторМАЛіЖ
+3 #5 РекторМАЛіЖ 10.03.2020, 12:42
Це віршований коментар Галини Ільєвої на сторінці МАЛіЖ в Фейсбук

***
Кобзареві мрії, Кобзареві думи
У серцях нащадків обізвались болем,
І дзвенить тривожно, мов струна бандури
Кобзареве слово над вкраїнським полем.
І нестерпно плачуть під вітрами долі,
Хиляться додолу калинові віти.
Зажурились верби ніби у неволі...
Не суди жорстоко, а помилуй, світе !

© Галина Ільєва.
Поетична збірка "Стріли Купідона".
shehriyar
+7 #4 shehriyar 09.03.2020, 21:55
Шановні українці, Вітаємо вас на дні народження великого українського поета, художника, Тарас Григорович Шевченко...
seyyub1967
+7 #3 seyyub1967 09.03.2020, 18:18
T.Q. Şevçenko (9 mart 1814 - 10 mart 1861)
Ukrayna şairi və mütəfəkkiri. Rəssam, yazıçı, etnoqraf və inqilabçı demokrat. Taras Şevçenkonun ədəbi irsi, xüsusilə “Kobzar” toplusu Ukrayna ədəbiyyatının incisidir. Böyük hörmətlə anırıq! Ruhu şad olsun.
Полюбила я
На печаль свою
Сиротинушку
Бесталанного.
Уж такая мне
Доля выпала!
(Т.Г. Шевченко)
markrk21
+8 #2 markrk21 09.03.2020, 18:03
Любімо Україну, як Шевченко любив! Бережімо її!
РекторМАЛіЖ
+8 #1 РекторМАЛіЖ 09.03.2020, 13:05
Буде цікаво довідатися про святкові урочистості з Дня відзначення народження великого Кобзаря - Тараса Шевченка у вашому місті, селищі селі. Пишіть, залюбки розташуємо ваші подієві інформації.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі