Новини і події

krakow swoboda

Вітальне слово мера Кракова Яцека Майхровського

Майже у самому центрі Кракова є дуже затишне місце де на клумбах ростуть красиві квіти і багатьма фарбами світиться вночі водограй. Тут можна посидіти на зручних лавочках і намилуватися цією земною красою і просто відпочити від буденних справ.

У знак братерської солідарності Польщі і України, сьогодні 12 серпня, у першій половині дня, урочисто відкрито сквер Вільна Україна. Разом зі своєю дружиною Валентиною і нашими польськими друзями Ізою і Збишеком, ми були свідками  історичної події. Серед учасників цього неповторного дійства були запрошені гості зі Львова, Петро Адамик – депутат Львівської міської ради – голова делегації міста-побратима, до якої входили самоурядовці Уляна Пак і Вікторія Довжик.

З вітальним словом до містян, дипломатів багатьох держав, міжнародних діячів, представників преси і влади звернувся - голова Краківської міської ради Рафал Комаревіч, мер Кракова Яцек Майхровський,  генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський, інші офіційні особи, які з самого початку війни із російськими агресорами стали на бік суверенітету і незалежності України – надають всебічну допомогу і підтримку українцям, які тимчасово мешкають у Польщі.

Відкриття скверу української свободи у Кракові яскраво показує світу, що наші вірні друзі поляки є разом з нами і у важкий для України час, здійснюють опіку над усіма хто цього потребує.

На завершення урочистості пролунав Державний Гімн України, який так щиро і дзвінко співали усі присутні на великому святі української свободи.

У цей історичний  для Кракова день, ми побачили багато туристів з різних країн, які фотографувалися на сквері  Вільна Україна.

Cквер Вільна Україна - найкращий майданчик для дитячих забав. І не тільки тут можуть виступати солісти, мистецькі колективи. На думку генерального консула України у Кракові Вячеслава Войнаровського слід подумати про відкриття Українського Дому у Кракові.

Щож? Нехай здійсняться усі задуми.

Твердо вірю у те, що буде ще багато цікавих ідей, а на бальвар Вільної України у Кракові стане привабливим центром здійснення громадських ініціатив і творчості - згуртує волонтерів України, яких щодалі стає все більше і більше.

Разом ми сильні і непереможні! Тільки свобода робить людьми щасливими і звільняє їх від зла.

Василь ТАРЧИНЕЦЬ, заслужений журналіст України, письменник

Коментарі  

Мельничук
+4 #1 Мельничук 12.07.2022, 23:16
Неймовірна підтримка Польщі,наших близьких сусідів та партнерів. Велика дяка їм, що поважають і вірять в Україну. З нами Бог, в наших серцях Україна. Любимо її,цінуємо кожну мить свободи.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі