Новини і події

 a krak fest22

Україну й Польщу завжди прославляйте!

Вперше в історії старовинного Кракова, минулої неділі, 5 червня, відбулася урочиста церемонія відкриття XIX Міжнародного фестивалю юних талантів у Кракові над Віслою. Напередодні цього літературно-мистецького міжнародного свята творчої юні проводився Міст миру, а також виставка малюнків «Дитинство обпалене війною» учнів викладача Ірини Шрамко Полтавської  дитячої художньої школи.

a krakyv fest22

Захопливі дійства відбувалися в асоціації «SIEMACHA» — філії Міжнародної академії літератури і журналістики у Кракові.

У цих заходах взяли участь діти польських шкіл разом з їх однолітками з України, які тимчасово покинули свою країну за умов російської агресії.

З хлібом-сіллю зустріли вихованці та гості Фестивалю його засновника й генерального директора, ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця.

Чудовий настрій, гамму емоцій створили й викликали ведучі: Габріела Пуске (Польща) і Катерина Волошин (Україна), а дитячий музичний  ансамбль "SIEMACHA" подарував глядачам чимало пісенних творів, у тому числі й відому у світі пісню на слова Володимира Івасюка «Червона рута». Вона нікого не залишила байдужим, бо учасники й гості фестивалю міцно взялися за руки і створили живий танцювальний ланцюг – водили хороводи і співали пісню разом з виконавцями.

З вітальним словом польською та українською мовами звернувся до присутніх Василь Тарчинець, ректор і почесний Академік МАЛіЖ. Він подякував усьому польському народу за вияв доброти й надання тимчасового прихистку  українцям, які покинули свої домівки через війну розв’язану росією проти мирного і працелюбного народу.

Ректор МАЛіЖ високо оцінив підготовку до фестивалю, яка проводилася під керівництвом Ірени Кручек, виконавчого директора співтовариства «SIEMACHA», побажав учасникам фестивалю творчих успіхів у конкурсних змаганнях і отримання заслужених нагород. Було висловлено і таку думку, що краківський Дракон цілком ймовірно може стати партнером нашого Фестивалю, бо саме у цей день у королівському, туристичному Кракові проводився парад Драконів, який було засновано 21 рік тому. Наш фестиваль – пізніше на 2 роки. Отже, ми майже ровесники.

a kraky fest22

До урочистої фестивальної сцени під Гімни були внесені Прапори: Польщі, України, Європейського Союзу, Міжнародної академії літератури і журналістики, а також співтовариства «SIEMACHA».

З вітальним словом до польських та українських школярів і студентів, гостей звернулася Ірена Кручек, голова філії МАЛіЖ в Кракові й подякувала ректорові МАЛіЖ Василю Тарчинцю за сприяння й допомогу у проведенні Фестивалю, оголосила список голів журі у 13 номінаціях, а також аудиторії для проведення майстер-студій.

Багато добрих слів і цікавих пропозицій почули усі від нашого партнера Марека Міхалеця, який запросив учасників фестивалю і гостей здійснити екскурсію до Краківського аероклубу, а переможці конкурсних змагань матимуть можливість здійснити політ на  повітряній кулі, відірватися від землі й побачити  усю красу з неба, забути повсякденні проблеми.

Родзинкою було представлення конкурсних творів у виконанні Ольги Гірняк учениці Львівської державної хореографічної школи, яка майстерно виконала музичні твори відомих композиторів Ф. Шопена «Контабеле» і А.Кос-Анатольського «Ой, ти дівчино, з горіха зерня!», а також «Ліричний танець» на музику Гулака Артемовського. Після представлення конкурсних творів Ольга Гірняк та її мама Галина передали Ірені Кручек прапорець України і на вишитому рушнику ручної роботи, за давньою традиціїю, вручили львівський коровай.

a iren fest krukЗ великим піднесенням українська школярка Анастасія Лакховська, яка третій рік мешкає та навчається у Кракові, прочитала вірш «Дитячі голоси» Ангеліни Оборіної, проректора і почесного Академіка МАЛіЖ, який авторка присвятила цьогорічному Міжнародному фестивалю юних талантів  у Кракові над Віслою.

Участики та гості фестивалю могли також побачити й послухати вітання від маліжан м.Одеси, разом з їх батьком і наставником, поетом, Костянтином Оборіним, а також відеовітання Юлії Тацинець студентки зі Львова, заступниці головного редактора «Радіо МАЛіЖ», членкині Національної спілки журналістів України, які були показані на великому телевізійному екрані.

Чимало корисного почерпнули для себе польські та українські школярі під час проведення майстер-класів. Разом з досвідченими наставниками вони виконували практичні завдання, отримували консультації.

Не обійшлося і без традиційного морозива, яким охочі могли поласувати прямо у фестивальній залі та творчих майстернях.

Після завершення фестивальних дійств нікому не хотілося повертатися додому, особливо, дітям. Вони навіть не реагували на прохання своїх батьків, бажали ще хоч на кілька хвилин поринути у казковий вир творчості.

Добре, що дитячий фестиваль на цьому не завершується – до 24 липня журі оцінюватимуть твори, подані на конкурс. У цей час будуть проводитися майстер-студії, екскурсії, а також інші цікаві заходи.

Нагадуємо, що підбиття підсумків головами журі, вручення нагород, гала-концерт і урочиста церемонія завершення Фестивалю відбудеться 24 липня з 10.00 по 13.30 год.

То ж, знову зустріч і багато-багато цікавого. Не пропустіть такої феєричної події!

Незабутні фестивальні митті

a a krak wlad

a krakuwe krakuwe fest

 

 

 

 

 

 

 

MALiG video ДИВІТЬСЯ

MALiG video ДИВІТЬСЯ

Василь ФЕДОРЕНКО, наш спецкор.

Коментарі  

Emin2010
+1 #3 Emin2010 04.07.2022, 00:12
Can Azerbaycandan hər kəsə salamlarmızı catdırıram.
ГалинаМ
+8 #2 ГалинаМ 07.06.2022, 19:20
Величезні молодці усі: діти, учителі, організатори фестивалю! Так приємно бачити усіх таких усміхнених і щасливих!
rektor-malig
+8 #1 rektor-malig 07.06.2022, 13:00
Багато юних талантів в Україні і Польщі, яких минулої неділі зібрав наш Фестиваль.
Віват МАЛіЖ!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі