Новини і події

italija ja

Перед Новим роком Яніна Мадиняк приїхала з Італії. Нам було цікаво довідатися у неї як відзначають Новий рік у цій країні. Із редакційним завданням юна журналістка справилася блискуче. Вона отримала найвищий бал за старання і творчість. Сподіваємося, що із публікації Яніни дізнається багато нового і корисного для себе, а також залюбки переглянете її авторське фото.


Безумовно, для кожного з нас зима має своє особливе значення. Хтось не може дочекатися пухнастого снігу і цілодобової купи мандарин на кухні; комусь трепетним хвилюванням обнизані різдвяні свята, коли вся сім'я збирається за одним столом, ділячись радістю та співаючи веселої коляди; для когось це просто фантастична казка, осяяна світлом малахітової красуні-ялинки… Як би там не було, та думаю, що більшість з вас погодиться з моєю думкою про те, що свята для кожного українця – це ще й низка сивих традицій, шанованих та безперечно важливих. Давайте на декілька хвилин забудемо про звичні олів'є та оселедець під шубою і, перетнувши Середземне море, поринемо в атмосферу цитринової Італії, країни, в якій мені пощастило жити ось уже п'ятий місяць.

Впевнена, що ні для кого не являється дивиною факт про особливе ставлення італійців до свят, тому така важлива дата, як 1-ше січня, звісно ж веде за собою численні традиції. Давайте по порядку…

italijaa noesjar

Своєрідним «лозунгом» Нового року є поняття «Natale con i tuoi, Capodanno con chi vuoi», що означає настанову, особливо для молодшого покоління, проводити найважливіше свято – Різдво – з сім'єю, в той час як Новий рік з «ким хочеш». Зазвичай так і є, в Новий рік усі розважаються у веселих компаніях, граючи в карти або ж tombola – щось на зразок гри Бінго. Їжа в такий великий день безперечно являється одним з головних компонентів правильного святкування. Перш за все варто згадати про те, що стіл має бути бажано круглої форми, аби в наступному році не було «ніяких гострих кутів». Grande cenone являє собою декілька обов'язкових страв:

  • lenticche – щось на зразок нашої гречаної каші більшого розміру, символізуючої багатство і достаток завдяки своїй формі у вигляді монеток; чим більше з'їш – багатшим будеш;
  • cotechino – свинна нога, заповнена різними видами меленого м'яса та приправами; у приморських районах замість м'ясної тарілки кладуть рибу різноманітних видів;
  • panettone – ще одна дуже важлива страва, що являє собою солодкий хліб у формі нашої паски, із миндалем, ізюмом, горіхом та цукатами;
  • виноград на Новий рік бракувати не може, адже в Італії існує традиція з'їсти 12 виноградних кісточок, як знак щастя і грошей протягом наступних 12 місяців;
  • гранатою італійці пригощають кохану людину, як знак вічного кохання (до речі про кохання, в новорічну ніч червона білизна являється як ніколи доречною, адже приваблює любов у стосунки).

italijaa feewerk

Важко уявити Новий рік без іскристих феєрверків. В Італії з цим влаштовують справжнє шоу, що нерідко триває цілих 30 хвилин, але несе за собою важливу місію – відлякувати злих духів. З тією ж метою, вечором 31 грудня італійки викидають у вікна старі та непотрібні речі, «залишаючи в минулому все погане».

Досить цікавим є повір'я жителів Абруццо щодо перетворення води в золото у новорічну ніч. У морських районах популярним являється bagno di Capodanno, наш зразок екстремального купання у водоймах на Водохреща.

Згідно з віруванням, що побутує на Сколівщині, якщо на Святвечір падатиме багато снігу, то рік буде врожайним на гриби. Італійська версія каже що «сapodanno nevoso, anno fruttoso», тобто сніг на Новий рік принесе багато «фруктів», мається на увазі грошей.

Звісно ж, це лише основні традиції, адже кожна місцевість багата своїми повір'ями, але я зібрала найпоширеніші і найцікавіші. А тепер, відкривши для вас завісу італійського святкування, хочу побажати усім Buon Anno і веселих різдвяних свят!

madunjak janaa

Дуже щаслива з того, що в Україні, під ялинкою, отримала чудовий подарунок – мою першу прозову книжку, яка вийшла у серії «Бібліотечка Міднародної академії літератури і журналістики» за сприяння нашого ректора МАЛіЖ Василя Федоровича Тарчинця.

Велике за це йому спасибі!

Яніна МАДИНЯК,
наш спецкор, Італія (Рим).

Коментарі  

julia_tatsynets
+1 #1 julia_tatsynets 03.01.2020, 20:27
Дуже гарно! Молодець

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі