Новини і події

mykhailo chukhran

Сьогодні, 28.10.2021 р., у нашій школі пройшов цікавий захід – Літературна кав'ярня, де було презентовано книгу Михайла Чухрана «Королево. Історія у фрагментах». Як зазначив сам автор, ця книга написана за матеріалами, почутими ним від очевидців чи свідків подій, про які йдеться. Деякі розповіді написані істориками на замовлення автора. Тішить той факт, що є в книзі й нарис нашого учня Андрія Фодора про королівську залізницю, записаний зі спогадів його дідуся.

Ця зустріч об'єднала представників місцевої влади, відділу освіти, вчителів історії, української мови і літератури, бібліотекарів, творчу молодь і всіх, кому цікава історія нашого селища, хто цінує вічне слово.

Присутні мали змогу насолодитися поетичною, романтичною, оповитою легендами, смачнючою королівською кавою, поспілкуватися з автором, придбати презентовану книжку з автографом М. Чухрана.

Цікаві розповіді автора про створення книги, про першу стоянку первісних людей, про повернення в Королево Королівського Євангелія, про королівську залізницю, радгосп, про походження імен та прізвищ королівчан перепліталися з виступами учнів школи. Наші творчі діти прочитали поезію М.Чухрана про Королево, заспівали пісні про рідний край. Враженнями від зустрічі та співпраці з М. Чухраном поділився співавтор книжки (так його назвав сам автор!) Андрій Фодор.

korolevo dity

Свою поезію прочитала юна поетка, маліжанка, цьогорічна лауреатка премії ім. Наталки Петренко Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я – 2021», учениця 11 класу Вікторія Яким. Надовго запам'ятається гостям інсценізація королівської легенди Василя Густі «Тайна Града Нялаба» у виконанні учнів нашої школи Миколи Машіки та Ярослава Келемена.

Привітати Михайла Михайловича Чухрана прийшли й друзі, родичі, учні та викладачі Королівської мистецької школи. З цікавою презентацією виступила спеціалістка Королівської публічної бібліотеки Оксана Бордок. Схвальні відгуки про книгу, подяку автору за плідну роботу висловили Володимир Пальок, Василь Івашко, отець Олександр Сарай та ін.

Михайло Чухран – не тільки поет, краєзнавець, а й мудрий наставник молоді. З 2019 року він активний член, консультант-редактор Королівського відділення МАЛіЖ. За активну громадську діяльність цьогоріч Михайло Михайлович нагороджений Почесною грамотою ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця. Королівські маліжани також привітали письменника-земляка з виходом нової книжки.

Сподіваємося, що сьогоднішня зустріч подарувала всім гарний настрій, позитивні емоції, естетичну насолоду й незабутні враження!

Оксана ОНУЧАК,
голова віділення-філії МАЛіЖ смт. Королево

Коментарі  

markrk21
+6 #2 markrk21 14.11.2021, 07:25
Захід вартий уваги!
РекторМАЛіЖ
+6 #1 РекторМАЛіЖ 04.11.2021, 18:11
Вихід у світ нової книжки -велика подія, а тим більше презентація, яка нещодавно відбулася у смт. Королево. Вітаю автора книги і його вдячних читачів із цією знаковою подією і бажаю нових успіхів на літературній ниві.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі