Новини і події

Спецкореспондентка в Чикаго Каміла Фомін отримала завдання від ректора МАЛіЖ підготувати матеріали про навчальні заклади у Сполучених Штатах Америки. Ось її перша розповідь про GEMS World Academy Chicago.

akademy tsicago

Почну наше знайомство з американською системою освіти з того, що цього року я опинилася в GEMS World Academy Chicago. Незважаючи на те, що моя позиція полягає в тому, що, при бажанні, кожна людина може мотивувати себе до навчання і досягти всіх поставлених цілей без престижних шкіл та іноземних навчальних закладів, щоб дійти до цього висновку, мені довелося змінити п'ять шкіл протягом десяти років. Як учениця з досвідом здобуття освіти в школах різного рівня та місця розташування, поділюся з Вами власними враженнями та думками.

akad tsikag

Отож, новий навчальний рік розпочався в GEMS World Academy Chicago. Процес подачі документів та початок навчання не був легким. Зважаючи на те, що це одна з найбільш омріяних шкіл будь-якого учня в штаті Іллінойс (США), мені довелося пройти безліч співбесід та зібрати рекомендації від всіх можливих знайомих, які відгукнулися про мене як цілеспрямовану, відповідальну та організовану ученицю. Перед початком навчального процесу мені дали можливість провести один день з учнями школи, особисто поспілкуватися з директором та вчителями для того, щоб впевнитись в своїй інвестиції.

З першого навчального дня я помітила значну різницю здобуття освіти в малочисельному класі (не більше 8 людей). Ти дійсно відчуваєш якість роботи викладачів, коли після кожного висловлювання вчителя учні ставлять запитання і цікавляться деталями та додатковою інформацією щодо почутого. Окремо я б хотіла виділити важливість класних дискусій, під час яких своїх товаришів сприймаєш як конкурентів в боротьбі за місце в парламенті чи при раді Європейського Союзу з приводу глобального потепління. Це дозволяє навчитися адаптації та імпровізації, яка в майбутньому, безумовно, нам всім знадобиться. Ще один аспект, який, на мою думку, є вкрай важливим - це свобода вибору предметів та позашкільних курсів. Як відомо, американські школи загалом славляться тим, що вже в середній школі учні мають змогу фокусувати своє навчання в напрямках їхньої зацікавленості. Оскільки я вважаю себе досить творчою та креативною студенткою, тому обрала «Англійську літературу» та «Глобальну політику та міжнародні комунікації» для вивчення на поглибленому (університетському) рівні. Мені здається, що така політика приватних шкіл дає тобі більше можливостей та мотивації для навчання.

Згадуючи про однокласників, хотіла б зауважити, що через невеликий колектив та різнобічну зацікавленість в середньому в класі навчається три-чотири учні. На таких предметах як прикладна фізика чи астрологія вчитель індивідуально займається з учнем. Окреме захоплення викликає вивчення іноземних мов. Воно відбувається виключно з вродженими носіями мови в інтернаціональному колективі. Так і трапилось зі мною. В цьому році я проходжу курс французької мови. Наш вчитель та учні географічно розташовані по цілій планеті. У мене є однокласники з Філіппін, Італії, Токіо, Ріо-де-Жанейро, Швейцарії, Південної Африки та, навіть, Австралії. На мою думку, це безцінний досвід та можливість стати всебічно-обізнаним, при цьому мати можливість почути думки людей різних соціальних поглядів та культур.

Крім того, обираючи теперішній навчальний заклад, я акцентувала увагу на геолокації, тому що вважаю, що екскурсії центром міста, відвідування музеїв, виставок та офісних конференцій мають неабиякий вплив на сприйняття і краще запам'ятовування досить нелегкої інформації. Учні мого класу також мали змогу завітати до менш забезпечених частин Чикаго, поспілкуватися з місцевими жителями, знайти вирішення проблем покращення їхнього буденного життя.

Будучи частиною Gems World, ми також багато подорожуємо, тобто відвідуємо міжнародні локації нашого навчального закладу. До прикладу: впродовж трьох років старшої школи відбулися чотири значних і незабутніх для нашої школи поїздки: до Сінгапуру, ОАЕ, Каліфорнії та Японії. Під час кожної відбулося ознайомлення з культурою, традиціями та обмін досвідом й знаннями.

На завершення хочу додати, що знайшла навчальний заклад, який надзвичайно імпонує мені й відкриває можливості здобувати вищу освіту в університетах всього світу. Тому моїм батькам дуже цікаво, з якої країни я надсилатиму їм вітальні листівки наступного року!

Каміла ФОМІН,
спецкореспондентка МАЛіЖ в Чикаго

РS

Коментарі  

Ісаєвич
+6 #4 Ісаєвич 12.03.2021, 00:05
Каміла Фомін справилася із завданням в повній мірі та показала високий рівень компетентності у його виконанні. Матеріал цікавий, носить глибоко інформаційний, роз'яснювальний , я би сказав, ще й рекомендаційний характер. Будь мені поменьше років, поїхав би туди вчитися не задумуючись. Я вдячний за таку цікаву інформацію.
Авторка заслуговує на всіляке заохочення.
Lemeh_Natali
+6 #3 Lemeh_Natali 11.03.2021, 21:46
Цікава інформаційна розповідь.Дякую за можливість зануритись у життя іншого навчального закладу, віддмінного від більшості українських шкіл. Радію разом з нашим спецкором, Камілою,що все ж вона віднайшла місце яке їй найбільше імпонує на шляху до здобуття освіти!
markrk21
+8 #2 markrk21 11.03.2021, 16:27
Тут тільки схвальний відгук!
rektor-malig
+7 #1 rektor-malig 11.03.2021, 11:01
Розповідь Каміли Фомін нашого спецкора в Чикаго є надзвичайно цікавою і актуальною, особливо для школярів і майбутніх студентів. Міркую, що ця публікація разом із фото отримає чимало коментарів від зареєстрованих на сайті користувачів. Цю розповідь ми опублікуємо із продовженням у наступному номері журналу для дітей та юнацтва "Країна талантів". Вітаю авторку із творчим деб'ютом!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі