Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (2 голосів)

Чи були ви в місці, де мимоволі затамовуєш подих? Саме такою пам'яткою є Краєзнавчий музей – неперевершений зразок українського модерну.

За ініціативою Василя Докучаєва 1891 року Михайло Олеховський розробив план майбутнього шедевру – і музей було відкрито. Тут зібрані експонати не лише з України, а й з усього світу.

Краєзнавчий музей зачаровує з першого погляду. Стоїть, окутаний шевченковими думами, грає барвами з глибиною неба. Смарагдово-рубінові плити даху вкриті пеленою старовини та потаємності віків. Вітражі на вікнах, керамічні прикраси, яскрава майоліка – усе вражає вишуканістю, довершеністю, весело переливається в золотих променях сонця. Різьблені рами вікон контрастують з синьо-білими колонами та доповнюють незвичайний дизайн порталу.

Масивні, грізні та чаруючі водночас вхідні двері манять зазирнути всередину та зануритися в незвичайну подорож, яка дихає історією нашого рідного краю.

Вітер-охоронець плутається між вежами, кружляє поміж колон, а потім стрімко спускається донизу, вітаючи гостей музею.

Якщо вам до вподоби тиша й спокій, то сподобається сквер, де думи думає сам Тарас Шевченко. Дружелюбні птахи та різнобарвні квіти, старі дерева, що бачили безліч подій та пам'ятають юність Краєзнавчого музею.

Іншої такої пам'ятки не знайдете в цілому світі. Це гордість, окраса й скарбниця землі Полтавської, багатої на таємниці минулих літ, наповненої смаком історії.

Коментарі  

valeria.forostiak
0 #5 valeria.forostiak 23.06.2020, 20:57
Молодець! Гарна "екскурсія"
Aleksa_Kiral
0 #4 Aleksa_Kiral 22.06.2020, 09:40
Захотілося відвідати цей музей і побачити цю красу на власні очі. Молодець ;-)
markrk21
0 #3 markrk21 22.03.2020, 15:39
Побувати б у тому музеї!
Ігор Дах
+1 #2 Ігор Дах 22.03.2020, 13:26
Дякую Євгеніє за цікаву розповідь про місто в якому є такий чудовий музей! Я наче прогулявся околицями Краєзнавчого музею разом з тобою!
rektor-malig
+2 #1 rektor-malig 20.06.2019, 07:59
Завдячую Євгенії Семеновій за віртуальну екскурсію Краєзнавчим музеєм до якого хочеться повертатися знову і знову. Тут зібрана історія минувшини, яка потребує подальшого пізнання і вивчення.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі