Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (5 голосів)

«Люди бачили б навколо себе багато прекрасного, якби не були такі злі».
Жуль Ренар

Краса залежить від погляду. Японці вбачають красу в мінімалізмі, скромності й простоті; французи люблять абсолютний комфорт і природність; американці створили країну протиріч: лицемірна толерантність – культ схуднення, натуральність – любов до пластичної хірургії. Але всі мають єдину ціль.

Ідеал. Усі прагнуть бути бездоганними в усіх аспектах життя: триповерховий будинок, престижна робота, іномарка, обдаровані діти. У дівчат фігура й макіяж, як у лялечки. А хлопці ‒ мускулисті й брутальні. Ми маємо стандарт, який укорінений кіноіндустрією, рекламою й книгами, та завдяки якому «розпізнаємо» красу. У наш час це ‒ проблема. Адже з появою соцмереж кожен живе у своєму ляльковому будиночку. Коли ми натискаємо на значок Інстаграму, Фейсбуку, ТікТоку ‒ потрапляємо в іншу реальність. Світ, де всі щасливі, гарні й без жодного недоліку.

Соцмережі ‒ невіддільна частина сучасного життя й у майбутньому будуть займати ще більше місця. Попри помітні позитивні сторони, соціальні мережі, зокрема Інстаграм і Снепчат, негативно впливають на нас. Яке ідеальне обличчя Інстаграму? Великі губи й очі, маленький ніс, яскраво виражені вилиці, гладка шкіра, довгі ноги, тонка талія. Лялечка. Без недоліків. Без розтяжок і зморшок. Інакше «стандарт» не дотримано. Вплив медіа є однією з причин низької самооцінки, комплексів та появи викривленого сприйняття себе. Так звана дисморфофобія або тілесний дисморфічний розлад проявляється незадоволенням зовнішністю, надмірним доглядом, зацикленістю на схудненні, категоричною відмовою від фотографування, униканням дзеркал або, навпаки, постійним їх використанням тощо. Постійно дивлячись на інстаграмні обличчя, мимоволі порівнюєш себе з «ідеальними» людьми. Й обов'язково знайдеш недоліки та через що дорікнути собі. Навіть якщо не маєш психологічного розладу. Найбільше страждають підлітки та молодь. Адже вони найбільше турбуються про зовнішність і схвалення суспільства. Дослідження Шіан Маклін, яке мало на меті вивчити взаємозв'язок між використанням соцмереж та незадоволенням тілом і обмеженням у харчуванні, показало, що дівчата, які регулярно поширюють свої відредаговані фото в соціальних мережах, частіше занепокоєні власними формами, вагою й зовнішністю та загалом незадоволені своїм тілом.

Віртуальний світ поглинає особистість. Сьогодні як і в реальному, так й у віртуальному світі нам диктують, якими ми маємо бути. Це забагато тиску як на підлітка, так і на дорослого. Тому виникають неправильні думки, неправильні питання й неправильні висновки. У мене веснянки ‒ це не красиво. У мене прищі ‒ це не красиво. Я занадто висока ‒ це не красиво. Я занадто низький ‒ це не красиво. У мене несиметричне обличчя ‒ це не красиво. Мене ніхто не полюбить, бо все в мені не красиво. У цій каші думок губиться дуже важлива річ. Індивідуальність. Вагоме втручання Інстаграму в життя та самосприйняття користувачів помітили творці цієї соціальної мережі. І заборонили використання масок з ефектом пластичної хірургії та приховали кількість лайків під дописами. Розробники, турбуючись про психологічне здоров'я користувачів, бажають зменшити тиск на людей.

Потрібно припинити думати, що з нами щось не так, безперервно порівнюючи себе з красунями з Інстаграму. Процитую прекрасний тренд ТікТоку: «Daily reminder: Social media is fake» (Щоденне нагадування: соціальні мережі ‒ це фальшивка).

Коментарі  

markrk21
+2 #3 markrk21 07.07.2021, 22:16
У кожного свої вподобання. Але написано гарно!
Aleksa_Kiral
+2 #2 Aleksa_Kiral 07.07.2021, 12:47
Питання вроди є найболючішим для багатьох людей. Стандарти краси, які згадані в цій статті, змушують багатьох жінок уважати себе неповноцінними й не вродливими. Проте авторка вдало зауважила, що ми повинні звертати увагу не на еталони краси, які нам пропонують соцмережі, а на те, які ми є насправді, адже кожен із нас є унікальною та неординарною особистістю!!! :-)
РекторМАЛіЖ
+1 #1 РекторМАЛіЖ 04.07.2021, 18:29
Дуже на часі така публікація, Думаю, що її слід продовжити. Чекаємо наступних публікацій на цю тему. Оцінка 5-ть зірочок!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 

Коментарі

 • Загадка

  Dmytro-Zubko Dmytro-Zubko 23 вересня 2021
  Дякую:)))
   
 • Загадка

  vlad-tarchynets vlad-tarchynets 23 вересня 2021
  Я також так подумав. Чудово, коли загадки ...
   
 • Загадка

  Dmytro-Zubko Dmytro-Zubko 21 вересня 2021
  Дякую! Мені дуже приємно;) Але на рахунок ...
   
 • Загадка

  Dmytro-Zubko Dmytro-Zubko 21 вересня 2021
  Дякую;))) 8) 8) 8)
   
 • Загадка

  РекторМАЛіЖ РекторМАЛіЖ 21 вересня 2021
  Ще одна шедевральна загадка Дмитра Зубка.
   
 • Загадка

  Ісаєвич Ісаєвич 21 вересня 2021
  Усі загадки Дмитра Зубка гарні. Можна ...
   
 • Загадка

  Dmytro-Zubko Dmytro-Zubko 20 вересня 2021
   
 • Загадка

  РекторМАЛіЖ РекторМАЛіЖ 19 вересня 2021
  Мені з кожною загадкою стає цікавіше.
   
 • Загадка

  Dmytro-Zubko Dmytro-Zubko 16 вересня 2021
  Тəşəkkürlər;)
   
 • Загадка

  Dmytro-Zubko Dmytro-Zubko 16 вересня 2021
  Дякую;)