Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (3 голосів)

Тема етно завжди була популярною в світі високої моди. Всі національні вбрання привертають увагу найвидатніших дизайнерів. За останні кілька років модні подіуми переповнені геометричними візерунками і орнаментами української вишиванки. Надихнутись українською вишиванкою – новий тренд серед дизайнерів. Вбрання з національними візерунками все частіше представлені на фешн показах вишуканих брендів. Минулого року елементи вишиванки були помічена на подіумах Дольче Габбана, Ніна Річі, Елі Сааб. Традиційний український одяг заволодів серцями найвідоміших і найвпливовіших людей в модній індустрії, чим перетворив його в дещо більше, ніж національний костюм.

Отож, чому цілий світ захоплюється українськими принтами та узорами? В чому секрет такого успіху? Орнаменти містять захисні символи, що оберігають сім'ї від різних негативних явищ. Ці фігури були створені століття тому і мають багато унікальних символів. Це було в той час, коли наші предки мали тісний зв'язок з природою: рослинами, тваринами, полями та небесними тілами. Вони малювали свою долю, використовували символи Сонця, Землі, Всесвіту та Сімейства, відтворюючи іх на тканинах, створюючи загадкові символи як обереги… як своєрідний сімейний код.

За інформацією Vogue, популярність українського одягу пов'язана з появою нової української дизайнерки Віти Кін, яка створила колекцію повсякденних футболок, які швидко стали незмінними. Нещодавно ця майстриня стала міжнародною сенсацією, The Wall Street Journal назвав її «хітом літа». Унікальні сукні та одяг Кін, створені за традиційною українською вишивкою, навіть стали популярними серед голлівудських зірок, таких, як Адель, Діта Фон Тіз та Демі Мур. Найвпливовіші модні журнали Vogue i Harper’s Bazaar неодноразово писали про етнічний одяг Віти Кін. Телеграф (розділ «Стиль життя / Мода») присвятив кілька статей цим оригінальним українським творінням, привертаючи увагу справжньому відчуттю ручної вишивки та та віковим методам, якими користувалися наші предки.

Олена Датс, модельєр, чий жіночий стиль одягу та працьовитість команди, що працює над її сукнями, незабаром завоювали увагу міжнародних модних журналів. Іггі Азалія, Шерон Стоун, Джессика Кларк та багато інших моделей, співачок і актрис обриють цього українського дизайнера для червоних доріжок. Віднедавна дизайнерка володіє фірмовими магазинами в ОАЕ, США, Франції, Єгипті і, звичайно, в Україні.

Іноземці знаходять натхнення в українських геометричних етнічних візерунках.

Gucci запустив модний тренд на вишивку, і тепер усі наслідують його.

Вишивка стала іконою стилю. Французький дизайнер Жан Поль Готьє відвідав музей прикладного мистецтва в Україні та був вражений традиційним українським одягом, детальною вишивкою. Через деякий час він створив колекцію під назвою «Ukraine», здивувавши всю модну індустрію.

У 2008 році модельєр Жан Гальяно створив щось унікальне, натхненне романом Гоголя «Вій». Модні критики обговорювали показ ще довго.

Останнім часом вишивка активно завойовує серця та розум не лише українських, але й голлівудських зірок, і це справді вражає. Голлівудські зірки часто віддають перевагу вишиваним сукням не лише як повсякденному вбранні, але й для виходу на червону доріжку. Модні дизайнери закликають бути обережними при запозиченні елементів у інших культур. Однак, також дуже важливо усвідомлювати контекст, в якому відбуваються обміни культурними традиціями, елементами одягу. Я вважаю, що різноманітність культурних впливів – це те, що змушує розвиватись моду. Шанобливе тлумачення світових культур може дозволити всім національностям збагатитися і принести справжню користь суспільству. Завдяки вдячності один одному та шанобливому обміну, ви можете поділитися чимось про себе і дізнатися щось про когось іншого, і брати участь у взаєморозумінні походження та культури один одного.

Коментарі  

Ісаєвич
0 #5 Ісаєвич 09.03.2021, 23:06
Наші українські мізки приспані красою , в якій ми знаходимось, КУПАЄМОСЬ постійно, вона, ЦЯ КРАСА, стала для нас буденною. Пора проснутись, глянути на світ і відчути, що він очікує в даний момент. Та на жаль нас знову випередили. Жан Гальяно - один з них. Ми скоро будемо купляти "із-за" своє і, навіть, не додумаємося почухати потилицю.
Каміла Фомін нам про ЦЕ, між рядками. Молодець! Дякуємо!
olenochka
+2 #4 olenochka 09.03.2021, 20:17
Неймовірно важливий, актуальний твір, молодець!
Мельничук
+2 #3 Мельничук 09.03.2021, 18:57
Цікава та корисна стаття для пізнання нашої історії українського вбрання. Молодець Каміла. Чекаємо Твоїм доробків і на далі. Успіхів Тобі дівчинко!
markrk21
+4 #2 markrk21 09.03.2021, 13:49
Українська вишиванка - це код нашого народу!
rektor-malig
+3 #1 rektor-malig 09.03.2021, 12:38
Цікаве спостереження і дослідження . Міркую, що воно зацікавить чимало читачів.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі