Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (8 голосів)

На конкурс фестивалю «Рекітське сузір'я – 2021» у номінації «Проза»

Реальна модель світу стверджує, що людина сама робить себе в'язнем власної свідомості. Тому можемо підтвердити гіпотезу, що на різні речі особистість дивиться під різним кутом. У залежності від кута падіння сонячного променя та коефіцієнта його заломлення на постать об'єкта, на який спрямована наша увага, він видозмінюється в залежності від тенденцій розвитку рівня теоретичного мислення. Навіть від акомодації ока людини залежить те, яким в результаті постане предмет перед людським розумом. Та раптом зблиснули громом яскраві абстракції і з'явилося питання, яке, я вважаю, змусить збагнути процес духовного виробництва кожного: «Що для Вас безлюдний острів?». Можливо, це звичайне місце серед океану, де немає жодної живої істоти? Чи локація, у якій можна побачити щось особливе? Ви бачите не те, що акомодує ваше око, а те, що віддзеркалює душа, не користуючись жодними законами логіки, а тільки недоступним чинником для повного пізнання і розуміння, що залежить від позиції і сприйняття, наповненого чуттєвою якістю. Дивна специфіка, але об'єктивна і апріорна. Зоряний міст, що пульсує прірвою ночі, здавався для неї єдиним сяйвом. Сонце намагалося торкнутися недбало закочених рукавів її светра, кожна ниточка якого була пронизана ароматом дуже дивних, але вишуканих парфумів. Чому дивних? Адже лише їй на той момент був відомий їхній чудернацький магічний склад, а дехто їх взагалі не відчував, за що її називали «шаленою панночкою». Однак в одну мить Всесвіт став настільки крихітним, що знову відчувся ефект уповільнення часу, але він вийшов за межі постулатів теорії відносності. Почуття проявилися в осмисленні реалій соціальної сутності.

Вона вважала хаос в глибинах власного мислення цілковитим божевіллям. Але Енштейн сказав, що над хаосом панують тільки генії, що трохи заспокоїло, адже стан, абсолютно протилежний порядку, може виступати, як виявилось, навіть ефемерною стабільністю. Уявлення щодо цих тем не стали свідомими, адже цьому протидіяв опір, що згодом проявився ефектом вільних асоціацій, які ми називаємо спогадами. Яскравий приклад: декілька секунд мелодії можуть нагадати те, що ви старалися забути не один десяток років. Свідомість пов'язує з виразним, конкретним і надійним сприйняттям, адже важко запам'ятовується щось абстрактне. Специфічне духовне осмислення і переживання існуючого світу речей формують світорозуміння, що зумовлене глибинними внутрішніми зв'язками, абсолютно не залежними від позиції. Тому і вона згадала... Згадала ніжний дотик його завжди холодних рук, світлу посмішку, застиглий німий погляд, що дарував багато сумнівів.

Лише її тінь розповідатиме вам те, що ви шукали в просторі уяви, а вона так майстерно приховувала у смарагді райдуги очей. Він сказав, що колись втратив своє кохання в просторі часу. Вона ж гадала, що її крихкі мрії розбилися вже давно, ще на моменті з роздумами про дощову палітру, яка іронічно не хотіла посміхатися на шляху до довгоочікуваної вічності. Але він єдиний, хто відчув душею і розгадав таємницю, що століттями залишалася загадкою.

«Як же я можу пройти повз цього незабутнього аромату сандалового дерева? Якби шлейф парфумів мав колір і був чорний, то він сяяв би яскравіше за спектр будь-яких кольорів», – в мить набуло зовсім інакшого змісту.

Його погляд в той момент сказав багато, навіть більше тисячі зайвих слів. Вона додала: «Ніч нашептала мені про тебе. Я її обожнюю за це. Мені здавалося, що ідеальних людей не буває, що я тебе просто вигадала, а ти збувся. А раз збувся – залишайся поруч назавжди».

Невідома стихія запалила зорі і розкидала їх по всьому небесному просторі. Тримаючись за руки, вони підняли кришталеві очі, наповнені хвилюванням і шепотіли один одному:

– Я не хочу, щоб ти линув до зірок з наміром дістати мені одну з неба. Залиш їх. Нехай вони стануть гостями місяця, висвітлюючи шлях тим, хто не спить.

– Це час щастя. Ми сидимо під зоряним небом, нас двоє людей, у нас двоє облич, а душа одна. Ти і я. Безмежний і безкінечний спокій вільний від летючого обману. Із в'язнів свідомості ми перетворилися у в'язнів кохання. Нема ні тебе, ні мене. Ми стали одним цілим...

Коментарі  

markrk21
+3 #4 markrk21 20.01.2021, 12:36
Глибокі філософські думки"
Ісаєвич
+2 #3 Ісаєвич 20.01.2021, 01:32
Енштейн був правий, коли ТЕ казав. Ось вам ЗРАЗОК НОВОЇ ЛЮДИНИ, яка мислить по-новому. Майже все, що було колись фантастикою, у наші дні здійснилося. Візьмемо "Світло мій, дзеркальце! СКАЖИ, та всю правду розкажи..." ТА ПУШКІН, ЯКБИ ВСТАВ, ВЗЯВ у РУКИ СМАРТФОН і, зрозумівши його можливості, знов би зліг і помер.

Колись між тваринним світом найбільш вирізнялися людиноподібні мавпи і... в якусь мить з'явилася людина розумна(бо проміжного , перехідного виду не знайшли). Таким же чином станеться, продовжую фантазувати з Вікою, що зникне цей матеріальний світ і настане - ДУХОВНИЙ. БУДЕ, ЯК І ТЕПЕР, але у рази більш ефектно у всіх відношеннях. Це не Я такий розумний - це з науки КАББАЛА.
ОСЬ ДО ЧОГО мене привела НАУКОВА ФАНТАСТИКА ЯКИМ ВІКТОРІЇ.
Віка, я з ВАМИ, я вірю в усе ВАМИ написане. ЦЕЙ "ЧАС ЩАСТЯ", вигаданий ВАМИ, НАСТАНЕ уже СКОРО... ВИ НЕ ФАНТАСТ І НЕ НАУКОВИЙ РОМАНТИК - ВИ ПРОВИДИЦЯ МАЙБУТНЬОГО.
І ЩЕ в усьому згоден на 100% з поважними попередніми коментаторами.
andrijfodor
+3 #2 andrijfodor 19.01.2021, 20:50
Дивовижно, просто неперевершено. Мені здається, що твоїй творчості, юно письменницьо;), слід визначити, витворити окремий стиль в письменстві – наукова романтика. Саме так чудово, гармонійно поєднавши науку з романтикою, ти передаєш найглибші таємниці людської натури, розкриваєш завісу, за якою ми можемо знайти всю філософію сенсу буття нашого
balagura-t
+4 #1 balagura-t 19.01.2021, 20:23
Романтично й схвильовано... Гарно.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 

Коментарі