Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (10 голосів)

На конкурс Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я – 2021»

Є листи, які ніколи не відправлять, як і твори, які ніколи не прочитають. Знаєш, у моїй душі було не одне багаття, тож, мабуть, слова вже не вартують і центу. Туман переплівся з ожеледдю, думки – з хмарочосами, а проза, кажуть, обросла метафоричністю. Мені ж і вигадувати нічого не треба: до брили, що падає, додати сотні вогників у вікнах – дорівнює скорбота…

Це дещо більше, аніж вимкнене світло… Це навіть не просто відхилена завіса, це оголений пагорб. Під нуль. З крижаними квітками по периметру.

Відлига наче й добре, але не тоді, коли брилою по голові. Мінорні ноти ж лише для гармонії, а не заради какофонічної увертюри… Розумієш?

Смуток теж буває щасливим. Моно-но-аваре. Тобі важко усвідомити значення цього слова, бо українська душа настільки багаторівнева, що перевищить і Джомолунгму… І настільки глибока, що здолає й Маріанську западину.

Пращури навчили нас крайнощам. Якщо сумувати – то впиватися горем, якщо радіти – то звертати гори. А японська філософія краси навіть у печальному – складніша матерія. Навіть серце… і воно прагне щирості! Це вплетено в ДНК. А от коли настає сум'яття – трохи лячно: присмерком являється вода, пам'ять булькає змінами, а чорні фарби обрамлюють малахіт.

Усе ж таки моє запаморочення окропило слово правдою, тож час доторкнутися до Сходу, але стояти тут, на батьківських стежках, і не боятися того, що відчуваєш. Почути себе – важливо… І крізь віки, й у сьогоденні.

* Моно-но-аваре – приємний смуток.

Коментарі  

Victorinkaaa
0 #4 Victorinkaaa 25.06.2021, 09:38
Інтригуюча назва і надзвичайно філософський твір. Браво!
Ісаєвич
0 #3 Ісаєвич 13.02.2021, 22:14
Моя вибірка з "СУМНІ СТАТУСИ, ПРО СМУТОК СТАТУС"
***
Погано, що наше життя неможливо підкоригувати, як фотографію. Прибрати б смуток, додати трохи сонця, розмалювати любов яскравими фарбами, а самотність просто відрізати.
***
Іде по вулиці сумна дівчина. Мимо проходить хлопець і каже:
-Дівчино, це не ви втратили?
Дівчина:
-Що?
Хлопець:
-Посмішку ...
***
Коли настрій поганий, сумувати під сумні пісні приємніше, ніж під веселі!

***
Ні у кого не завалялося випадково почуття гумору? Бо мені чомусь сумно...

МОЖЕ І ЦЕ ДОПОМОЖЕ НЕ ТАК ЧАСТО СУМУВАТИ...
А "МОНО-но-АВАРЕ" від Єлизавети Пукас - СПРАВДІ ПРИЄМНИЙ СМУТОК.
markrk21
+2 #2 markrk21 13.02.2021, 17:33
Українська душа ніколи не буде "загубленою"!
Tanysha10568911
+3 #1 Tanysha10568911 07.02.2021, 21:12
Цікаве поєднання національних, патріотичних колоритів та відкритості до традицій Сходу. Твір зі смаком,важко розгледіти основну ідею,але це ,напевно, тому що авторка хотіла передати свій стан... Стан підлітка, який вагається на шляху самопізнання. " Почути себе – важливо" — пише Ліза. Так, надважливо!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 

Коментарі