Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (6 голосів)

На старих книжкових полицях, вистелених архаїчним пилом, химерними візерунками витанцьовувала вибаглива лінія долі. Її тернистий шлях прокладений сторінками пошарпаних історичних романів. З старого грамофону, на вулиці линула чарівна музика вінілових пластинок… Німе кіно, записане на радянську касету, розповідало історію, пронесену скрізь військові роки… Цукрові антени, подекуди порушували кіносеанс, уловлюючи сірі космічні сигнали на, подертому часом, телевізорі… Безтурботні миті дитинства, завмерли на кінчику хвилинної стрілки…

Дитяча кімната – єдине місце, яке, хоча б трохи нагадувала часи Квіткової королеви. Викохані квіти колись устеляли всі підвіконня і задній дворик… А зараз – лише поодинокі петунії віднайшли місце під сонцем… У затишну кухню просочилися нотки сучасного модернізму… Квіткова королева мріяла застати її саме такою, але на жаль, у пам'яті закарбувалася величезна газова плита, з кремезною витяжкою, що займала безліч простору… Зморшки шпалер, нині заховані під рясою нікому не потрібних картин… І лише глиняні стіни, пам'ятають її болючі металеві бігуді… Голка грамофону піднялась угору… Тернистий шлях обірвався на 62 сторінці пошарпаного історичного роману…

Коментарі  

Victorinkaaa
0 #4 Victorinkaaa 25.06.2021, 14:10
Ставлю 5 зірок. Молодець!
markrk21
+2 #3 markrk21 02.12.2020, 14:46
Натхненно! Відверто!
Ісаєвич
+2 #2 Ісаєвич 01.12.2020, 22:06
Завдання учителя-словесн ика, серед іншого, "розвивати естетичний смак, творчі та комунікативні здібності учнів, самостійне і критичне мислення, уміння аргументовано доводити власну думку, компетентно і цілеспрямовано орієнтуватися в інформаційному і комунікативному сучасному просторі, виробляти вміння застосовувати здобуті на уроках літератури знання, навички в практичному житті."
Можемо переконатися, що Пукас Єлизавета на всі сто продемонструвал а шкільні знання в цьому оповіданні. Пам'ять людська не так добре держить подїй, їх краще бережуть речі, предмети... Вони кращі свідки минувшини.
Саме це, на мою думку, авторка у своїй розповіді показала гарною українською мовою, повними реченнями. Бо саме повні речення використовуютьс я у розповідях про події, які розгортаються повільно, а інтонація розповіді спокійна. Мені сподобалося, образок цікавий.
shturman-inter
+3 #1 shturman-inter 01.12.2020, 17:00
Образок переносить нас у минувшину і сучасність. Порадувала багата художня палітра. Так тримати!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 

Коментарі