Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (3 голосів)

У великому полі ріс соняшник, а поруч виріс маленький, червоний на тонкій ніжці мак. Якось прекрасна, жовта квітка нахилила голову до мака і каже: «Подивись який я красень, який високий та жодна квітка не зрівняється з моєю величністю». Дійсно, соняшник був гарний і маленький мак нахилився ще сильніше. Так тривало щодня. Як тільки-но прокидалося сонечко і торкалося першими промінчиками землі, соняшник підіймав свою голівку і хизувався без упину.

Та одного разу на те поле завітала хмаринка. Поволі пливучи синім небом, біла немов скатертинка, вона ніби оглядала місцевість. Соняшник звісно для неї не міг залишитися без уваги, адже він єдиний височів над іншими квітами, що там росли. Вона зупинилася і стала поливати його рясними, теплими крапельками дощу. Після невеликої спеки така прохолода вкрай була подрібна. Соняшник став ще вищий, його пелюстки стали яскравішими.

Та тут під його листок причаїлася маленька мишка, щоб сховатися від дощу. Квітку це дуже розізлило.
- Ти чого тут всілася, ану геть звідси! - незадоволено викрикнув Соняшник.

Хмаринка, почувши таке, аж зітхнула. «Який він пихатий», - подумала вона. А мишка тим часом побігла геть і знайшла притулок біля іншої квітки, яка росла поруч. Мак хоч і невисокий, не кремезний  та все ж таки прихистив мишеня. Закрив її своїм тоненьким листям, щоб та не намокла. Після цього випадку, мишка часто навідувала мак і розповідала йому всілякі цікавинки які бачила, а червоненький уважно слухав свою нову подругу. 

За соняшник геть усі забули. 

Одного ранку мак, замість червоних пелюсточків, прокинувся з маленькою круглою шапочкою. Минав час, ставало холоднішати. Пішли перші морози і всі в полі поринули в глибокий, зимовий сон.

Перші паростки

Після зими настала тепла весна. Поле стало оживати. На місці, де колись красувався соняшник, стояло сухе, зігнуте до землі стебло. А поруч зеленіли маленькі паростки на тоненьких довгих ніжках. Сонечко стало пригрівати, а вони підростати. І ніхто навіть не здогадувався, що колись ці маленькі пагінці зацвітуть яскравим червоним цвітом.

Коментарі  

Maksimka
+1 #4 Maksimka 04.06.2020, 11:00
Спасибі, приємно чути!
yana_madynyak
+3 #3 yana_madynyak 03.06.2020, 22:35
В тебе чудово виходить написання казок. Продовжуй в тому ж дусі!
Maksimka
+1 #2 Maksimka 29.05.2020, 21:36
Дякую.
markrk21
+7 #1 markrk21 29.05.2020, 19:54
Гарний опис!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

Коментарі