Бібліотека дитячих творів
1 1 1 1 1 (2 голосів)

Йде лісом заєць, а назустріч йому ведмідь.
– Друже, куди йдеш?
– До вовка, – хитро відповів косенький.
– До вовка? – здивовано хитаючи головою, каже бурий. – Ого, та ж він тебе з'їсть і оком не моргне!
– Ой, не верзи дурниць, я вчора його зустрів в лісі, він запросив мене до себе в гості. Каже, що ще з зими у нього в коморі капуста залишилася з морквою. Пішли зі мною!
– Та ти чого? Дурить тебе вовк, ой дурить.

Не послухав заєць, стрибаючи, попрямував до вовчої хатини. Неспокійно стало ведмедю і вирішив він подивитись, як це вовк зайця капустою пригощатиме – подався за косим. Прийшов ведмідь до вовчої нори, як чує, вовк із зайцем веде розмову.
– Чи знаєш, довгоногий, чому мене всі в лісі бояться?

А заєць моркву наминає, та лише вухами киває через раз.
– Ой бачу, що не знаєш, – впевнено каже вовк. – А говорять таке, що я злий, хто до мене приходить, того більше ніхто в лісі не бачить.

Тут зайцеві, аж ноги похололи, вуха повисли від почутого, навіть морквина з рук випала.
– Ой, лихо щось мені, – каже заєць, схопившись за живіт.
– Ти чого, косий? Померти мені тут захотів?
– Ой, не добре мені, – хитро поглядаючи на двері промовив зайчик.
– Ти що, дурити мене надумав? – сердито крикнув вовчисько. – Морку з'їв, капусту з'їв, а тепер вирішив п'ятами накивати... Е ні!

Тут побачив зайчик – справи кепські. Правий був ведмідь, про себе думав косенький. Та треба звідси вибиратися. Швиденько кинувся на підлогу, став качатися, що аж так його болить, ще й язика висолопив. Вовчисько аж перелякався, він ніколи не бачив такого.
– Чого це ти? Може, води йому дати, – вголос промовив вовк.

Тут сіренький не розгубився, та став показувати вовку, що йому повітря немає, нехай той його на двір винесе. Вовк схопив зайченя та на двір, не встиг він до землі його покласти, як короткохвостий підвівся на ноги та гайда в ліс, лише хвіст йому і бачили.

От так і погостював сірий у вовка, а ведмідь посміхаючись подався в ліс. А вовк, ну а вовк залишився без вечері – не дарма кажуть, вовк хитрий, та зайчисько хитріший.

Коментарі  

markrk21
+2 #4 markrk21 03.03.2021, 17:16
Усе відповідає каноном казки! Жанр - складний! Але автор дотрималася всіх вимог! Цікавий текст!
natakopcha
+2 #3 natakopcha 03.03.2021, 14:38
Чудова казка.Легко читається й дуже цікава.
Ісаєвич
+1 #2 Ісаєвич 01.03.2021, 14:53
Тут, бачу, серйозне питання стоїть. Почну я з визначення поняття "казка". Ось воно з "Енциклопедії сучасної УКРАЇНИ": "КА́ЗКА – жанр фольклору, що характеризуєтьс я художньою вигадкою, фантастичним змістом, розважальністю, викінченим та динамічним сюжетом, своєрідною композицією (традиційні зачин і кінцівка, типові словесні формули, повторення), полярним протиставленням героїв, духовними якостями персонажів, перемогою добра над злом."
Перевірив, співставив...Ус е відповідає, та ще й як! Мені дуже сподобалася казка десятилітньої(! ) Лесі Максим. Вважаю твір готовий до публікації у "Книзі вибраних творів", а ще може вийти цікавий повчальний мультфільм
РекторМАЛіЖ
+3 #1 РекторМАЛіЖ 28.02.2021, 09:58
Казочку прочитав,міркую , що вона заслуговує на додаткові бали фестивалю-конку рсу ,, Рекітське сузір'я-2021,,.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 

Коментарі