Веб-портал дистанційного творчого навчання
Черговий Модератор

suzirja fest 2019 1

МОСТИ МИРУ І ДРУЖБИ

(Огляд дитячо-юнацького журналу-газети «Сузір'я Фест». - Львів, 2019. - №1-3; видання ГО «Міжнародна академія літератури і журналістики»).

Відкриває цей номер цикл публікацій про заснування філії МАЛіЖу в Азербайджані, уже налагоджену тісну співпрацю між творчою молоддю України і дружньої нам країни із Закавказзя. До речі, як знак ввічливості і поваги, окремі матеріали надруковано азербайджанською мовою. Продовжує міжнародну тему стаття Василя Тарчинця, головного редактора «Сузір'я Фест», ректора Міжнародної (Малої) академії літератури і журналістики «Побували в Америці, Азербайджані і Польщі». У ній ідеться, як ініціатори - а це МАЛіЖ, зокрема Івано-Франківське, Львівське, Сколівське відділення, Львівське відділення Малої Академії Наук та учасники VI Моста Миру, що відбувся у Львові, подорожували далекими і близькими країнами. Хоча це і відеоподорож, але доволі цікава, з живим спілкуванням.

Серед публікацій - рецензії Марії Конкіної на збірку віршів Ангеліни Оборіної «Прийди до мене, як покличе осінь...» та на четвертий випуск літературно-мистецького альманаху «Дарунок дитячих сердець»; зарисовка Марти Ковальчук «Працює для рідного краю» - про краєзнавця, дослідника Бойківщини Ігоря Чудійовича; сценарій екологічного спектаклю (так назвали автори) Світлани Дєлєскє та Ірини Кошечкіної «Чисте довкілля - багата Україна» та інші.

Як завжди, на сторінках журналу-газети є багатою палітра дитячої творчості. Журналістські дописи, прозу, вірші, малюнки, художнє фото надрукували юні автори з різних регіонів України (Івано-Франківськ, Львів, Полтава, Слов'янськ, Сколе, Мукачеве, Ужгород, Червоноград...) Дарія Гузинець, Каріна Мішко, Валерія Форостяк, Валерія Лавкай, Даніела Гокс, Олена Федюра, Ольга Бучек, Аліна Сидорик, Оксана Маркович, Софія Лемех, Марія Альохіна, Софія Блудова, Аліна Водоложко, Марія Вакульчук, Анастасія Кавецька, Катерина Гончаренко, Діана Соколовська, Тетяна Казимирова, Яна Строїн, Євгенія Сухан, Вікторія Шуберт, Марися Томашевська, Катерина Матьола, Катерина Монда, Андрій Китриш, Тетяна Коба, Поліна Порада, Олена Лелюх, Анна Лукова, Євгенія Семенова, Поліна Россоха, Євгенія Загребельна, Єлизавета Солодун, Андрій Іванишин, Роман Верига... Загалом - понад півсотні імен. До когорти постійних долучаються нові й нові автори. І це прекрасно!

Цікавий факт. Мова часопису - УКРАЇНСЬКА. В УКРАЇНІ вона має бути ДЕРЖАВНОЮ! Цього принципу свято дотримуються видавець, редколегія, самі автори. Але на сторінках «Сузір'я Фест», окрім згаданої азербайджанської (частину тиражу буде передано нашим друзям), надруковано художні твори англійською, угорською, російською мовами. І так щоразу, і так з номера в номер. Ото хто б сказав, що в Україні дискримінують інші мови. А, може, шановні народні депутати Верховної Ради, повчіться у маліжан, коли обговорюєте надто для вас «дискусійний мовний закон», підтримайте їхній часопис, і то бажано фінансово, бо виходить він друком «на ентузіазмі» небайдужих людей.

Замість резюме: Бережімо і плекаймо РІДНУ УКРАЇНСЬКУ МОВУ, спілкуймося в УКРАЇНІ УКРАЇНСЬКОЮ! Вивчаймо і знаймо інші мови!

Маркіян ЛЕХМАН,
студент факультету медіакомунікацій та підприємництва
Української академії друкарства,
м. Львів


Журнал-газета «СУЗІР'Я ФЕСТ» №12, грудень 2018 року - №1-2-3, січень-березень 2019 р.

ВИКАЧАТИ

suzirja fest grud 2018 sich berez 2019 1

suzirja fest grud 2018 sich berez 2019 2

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 
Планета Творчості
ptahi aerostat
ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Найновіше на сайті

Мій блог

Від снігових гроз до теплого дощу

28 січня 2022

Давно вже не писалось так, як сьогодні. Хоча були думки, були розмови про думки, стаються...

МАЛіЖ_Інформ

Коляда-розколяда

МАЛіЖ_Інформ
24 січня 2022

roskolada

Так хочеться продовжити різдвяну радість. 14 лютого розпочалася розколяда у ній переважно...

Україна – вільна і соборна!

МАЛіЖ_Інформ
22 січня 2022

ukraina soborna

Сьогодні, 22 січня, ми відзначаємо велике державне свято – День соборності України. Щиросердно...

Творча зустріч і презентація книги Тетяни Балагури

МАЛіЖ_Інформ
18 січня 2022

balagura prezentazija cnugu

Вчора, 17 січня в Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені І.Котляревського...

Flag Counter