Ласкаво просимо на свято творчості!

УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ МОЛИЛИСЯ ЗА УКРАЇНУ

Незабутні зустрічі в Міжгір'ї

В смт Міжгір'я 3-7 липня відбувся ХІ Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське Сузір'я - 2014». Цього року захід був присвячений 75-й річниці проголошення Карпатської України під проводом її Президента, Героя України Августина Волошина, а також відбувся «Міст миру». Усі п'ять днів фестиваль пройшов під гаслом: «Боже великий, святий і єдиний, нам Україну і мир збережи!»

Особливістю цьогорічного фестивалю є те, що він проходив під егідою ЮНЕСКО, набувши статус Міжнародного, а МАЛіЖ стала офіційним членом Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО.

Щорічний липневий фестиваль спрямований на розвиток обдарованої шкільної молоді. Цього року участь у фестивалі взяли конкурсанти із чотирнадцяти областей України (Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Київська та м. Києва, Волинська, Сумська, Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Рівненська, Вінницька, Полтавська, Одеська), а також заочно були представлені США (Чикаго), Франція (Париж) та Польща (Перемишль). Цьогоріч учасників прибуло понад сотню із різних куточків України.

Як справжні господарі на фестивалі були півсотні закарпатських маліжан, які представляли відділення міста Ужгород та Ужгородського району, міста Мукачево, Іршавський, Виноградівський та Міжгірський райони.

«Рекітське Сузір'я - 2014» вже вкотре проходило на базі Міжгірського професійного ліцею, де діти мали змогу проживати і працювати в конкурсних номінаціях: поезія, проза, журналістика, малюнок, художнє фото, літературно-мистецька композиція та авторська пісня. Як повідомив ректор громадської організації «Мала академія літератури і журналістики», письменник, заслужений журналіст України, заступник голови Правління Міжнародного центру ЮНЕСКО Василь Тарчинець, що до фестивалю готувалися заздалегідь, протягом року. Досягненням же стало те, що МАЛіЖ приєдналася до Центру впровадження програм ЮНЕСКО. За підтримки обласної та місцевої влади, умілої організації педагогічного колективу професійного ліцею та керівників відділень та осередків МАЛіЖ фестиваль за оцінкою його засновника та організатора Василя Тарчинця пройшов на вищому рівні.

Лине молитва до Бога

Фестиваль мав багато цікавих родзинок, одна з яких те, що програму відкриття та гала-концерт вели члени МАЛіЖ саме із Закарпаття. Упродовж роботи п'ятиденного фестивалю юні таланти пера набиралися досвіду на майстер-класах, які проводили письменники та поети із різних областей, юні художники взяли участь в пленері, який провів художник-педагог Василь Вовчок, а також поради майбутнім журналістав давали редактор газети «Гімназист», голова журі у номінації «журналістика» Людмила Райчук та доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир Тарасюк, ветеран журналістики та педагог, керівник Виноградівського відділення МАЛіЖ Марія Селехман-Конкіна та інші.

Особливим номером у програмі був виступ десятирічного Ярослава Мальцева з м. Одеси. Хлопчик виконав на бандурі мелодії українських народних пісень «Їхав козак за Дунай», «Взяв би я бандуру» та композицію українського композитора Мирослава Скорика «Мелодія». Юний музикант був нагороджений відзнакою за спеціальний інструментально-мистецький виступ.

Найприємнішим моментом у роботі фестивалю стали підсумки конкурсу, в якому із семи номінацій діти Закарпаття вибороли три гран-прі. Це Тетяна Марцичук (смт Міжгір'я) у номінації малюнок, Саламова Арзу у номінації авторська пісня (м. Мукачево), а також у номінації літературно-музична композиція найвищу нагороду здобуло відділення м. Мукачево, яке на фестиваль підготувала вчитель української мови та літератури Фенцик Магдалина Іванівна. Також два гран-прі у номінації поезія Янко Ксенія та проза Грабенко Юлія поїхало до м. Полтава, гран-прі у номінації журналістика вибороло місто Кузнецовськ (Рівненська область) з шкільною газетою «Гімназист». Ну і в номінації художнє фото найвищу нагороду отримав студент Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Богдан Магдич, який родом, до речі, із Міжгір'я.

Екскурсанти МАЛіЖ у Центрі бурих ведмедів

На завершення конкурсної програми Міжгірська райдержадміністрація, яку очолює Андрій Шекета підготувала для учасників фестивалю цікаву екскурсійну програму по Національному природному парку «Синевир». Діти побували у візит-центрі музею лісосплаву, в найбільшому у Європі реабілітаційному центрі для бурих ведмедів, який налічується тут 12 особин бурих ведмедів із різних куточків України, мандрували до Синевирського озера, у народі «Морське око». Звичайно, вражень було вдосталь, адже дехто вперше побував в карпатському краї, особливо були задоволені гості із східних областей та міста Одеси, адже велич Карпатських гір так і манить своїми панорамами!

Також закарпатське відділення МАЛіЖ відвідали місця героїчної слави карпатських січовиків, Верецький перевал та пам'ятник Президента Карпатської України Августина Волошина у його рідному селі Келечин, що на Міжгірщині, побували у інших визначних місцях мальовничої Верховини, Срібної землі чарівного і неповторного закарпатського краю.

Ярміла Гармасій,
студентка Ужгородського національного університету (відділення журналістики),
спеціальний кореспондент Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір'я - 2014» у Міжгір'ї.
Фото авторки

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

11 fest 20

11 fest 4

11 fest 5

11 fest 6

11 fest 7

11 fest 8

11 fest 9

11 fest 10

11 fest 11

11 fest 12

11 fest 13

11 fest 14

11 fest 15

11 fest 16

11 fest 17

11 fest 18

11 fest 19

Коментарі  

rektor-malig
+2 #1 rektor-malig 07.11.2019, 12:16
ХІ Міжнародний фестиваль юних талантів був колоритним і представницьким у ньому взяли участь конкурсанти із чотирнадцяти областей України (Закарпатська, Львівська, Івано-Франківсь ка, Тернопільська, Київська та м. Києва, Волинська, Сумська, Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Рівненська, Вінницька, Полтавська, Одеська), а також заочно були представлені США (Чикаго), Франція (Париж) та Польща (Перемишль). На фестиваль прибуло понад сотню із різних куточків України.
Про перебіг фестивалю вдало розповіла у своєму репортажі Ярміла Гармасій, юна журналістка із Ужгорода.
Наші колега голова Закарпатського відділення МАЛіЖ Ірина Гармасій зробила відеорепортаж, який ви можете переглянути.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.