Новини і події

deruts

У День Святого Василя ц.р. відсвяткував славний ювілей – 70-річчя з дня народжений мужній син Срібної Землі – великий друг усіх маліжан і просто чудова людина – Василь Михайлович Дерич. Ми бажаємо йому довгих і щасливих років життя, добра і затишку у сімейній оселі, щирих і вірних друзів, щастя й миру на многая і благая літа.

Вервицею проходять покоління красивих, роботящих, чесних, мудрих і свободолюбивих людей, що з незапам'ятних часів населяють цей благодатний, до щему в серці прекрасний куточок нашої Землі. Відходять покоління та кожне залишає пам'ять про тих, хто не лише жив, працював і любувався цією неземною красою, але і згорав, світячи іншим.

deruts wiskowi

Неймовірну енергію добра, любові, творення акумулює в собі цей сивочолий життєрадісний чоловік, якого знає вся Верховина. Це – за останньою посадою – голова Міжгірської райдержадміністрації, нині громадський діяч, почесний професор Малої Академії літератури і журналістики, Василь Михайлович Дерич.

Саме на цій, державній посаді, в час коли третє тисячоліття ще з більшою відвертістю стало показувати світу занепад моралі, екологічний трагізм, безупинну руйнацію гармонії Людини і Природи, а стихійні катаклізми дедалі частішають, щоб протистояти цим зловіщим вищам, щоб залишити майбутнім поколінням і спадщину, і пам'ять необхідні ясність розуму, твердість духу, чіткість дій, якраз ті якості, що і притаманні Василю Михайловичу. Він відноситься до тієї інтелігенції, діяльність якої почалася в 70-і роки минулого століття в надрах Верховинських просторів під впливом «культу духовності», самовдосконалення та повної самовіддачі, і якій в час побудови молодої Української держави судилося формувати ідеали свого народу, його етику і естетику, його національну свідомість.

З дитинства Василь Михайлович зрозумів, що досягнення мети – це тяжкий щоденний труд, без якого мрії опускають свої крила, а вогник мети гасне назавжди. І все, чого досягнув герой цієї книжки у своєму житті, що зробив для блага своїх земляків – плід щоденної наполегливої праці.

Дорога життя Василя Михайловича не була встелена трояндами хоча колючок і вистачало та його сила волі, стремління до дії і свята любов до людей долали усі перешкоди.З малих літ і до поважної сивини зоря його душі горить яскравим полум'ям, запалюючи одних та світячи іншим.

Моя ж думка про цю неординарну особистість вилилася в такі римовані рядки:

Літа пролітали, мов птиці,
Свій шлях вибираючи вдало
І дух ваш сталевої криці
Ніщо у житті не зламало.

Долали Ви всі перешкоди,
Працюючи в поті чола,
Бо гір неподоланна сила
В душі назавжди проросла.

Міжгір'я своє підіймали
Могуттям сміливих ідей,
В них розум і душу вкладали –
Творили добро для людей.

Ваш слід на Землі дивограєм,
Не стерти його вже вітрам,
За службу Міжгірському краю
Карпати вклоняються Вам.

Мов птиці літа пролітають
На крилах – прожитого велич,
Минуле живе, не згасає
Та в мріях, в майбутньому Дерич!

Ольга ЦАРИЦАНСЬКА,
поетеса, заступниця головного редактора газети-журналу
«Сузір'я Фест»

ГОРИ  ТОНУС  ПІДНІМАЮТЬ         

Василю Деричу присвячую
Нехай моє привітання
Нині  вас вражає.
Ваша слава, ваша праця

Вершин досягає.
Душа моя веселіє,
Бадьорять Карпати.
Знаю: кожен з вас уміє

Ювілей справляти.
Гори тонус  піднімають
І грають трембіти.
З ювілеєм вас вітають

Маліжанські  діти.
Ви красивий і вродливий.
Хай вам Бог допомагає.
Фестиваль не загорами –
Міжгір’я чекає.

 Ангеліна ОБОРІНА,
проректор, почесний академік МАЛіЖ,
член Національної спілки журналістів України,
лаурат Міжнародної літературної премії "Кредо Франка"

Коментарі  

Durunda
+1 #7 Durunda 24.01.2020, 19:31
Світла поетка, як і її світлі вірші, написала по справді світлу людину, справжнього лідера регіону - Боже, скільки ще можна епітетів!!! - Василя Дерича. Чоловік справді достойний і вірша, і роману. Довгих та щасливих літ йому - одному з батьків та нанашків
Рекітського сузір"я!!!
MariaVoytik
+1 #6 MariaVoytik 22.01.2020, 22:16
Одеське обласне відділення МАЛіЖ теж приєднується до поздоровлень
шановному ювіляру! Бажаємо здоров'я, щастя, наснаги й життєвих радощів
MichailKot
+5 #5 MichailKot 21.01.2020, 16:55
Знаю Вас як громадського діяча МАЛіЖ. Мені пригадалася зустріч із вами і дружиною у Міжгірському ліцеї під час надання МАЛіЖу Асоційованого членства в Міжнародному Центрі ЮНЕСКО, а також підписання спільної Угоди про співпрацю, яку скріпили своїми підписами Василь Тарчинець, ректор МАЛіЖ і Валерій Попов тодішній голова Міжнародного Центру ЮНЕСКО. Вітаю Вас, Василю Михайловичу із ювілеєм і бажаю подальших успіхів у співпраці із МАЛіЖ, бажаю добра і відмінного здоров'я! Щасти Вам!
mariannapak
+1 #4 mariannapak 21.01.2020, 13:39
Василю Михайловичу!Ужг ородські маліжани вітають Вас з ювілеєм і бажають Многая літа!
markrk21
+1 #3 markrk21 21.01.2020, 10:43
Вітаю!
Durunda
+2 #2 Durunda 20.01.2020, 20:49
Я вже не раз, і не два, і не три рази казав і повторю ще й і ще: Дерич Василь, який має щастя стріти у здоров'ї та благодаті 70 літ - і це вже велике щастя !!! - се людина Верховини. Гідна. Висока. Достойна. Він був у моїй хатині в Рекітах, я мав щастя і честь бувати у його оселі. Я знаю йог рід голятинський - поважний і потужний. Навіть наш родовий корінь десь пересікається. Хай Деричу ще багато літ сонце усміхається! І ми, люди - теж!
seyyub1967
+2 #1 seyyub1967 20.01.2020, 19:14
Поздравляем Вас от имени учителей и учеников школы № 11 города Ширвана Республики Азербайджан.

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі