Веб-портал дистанційного творчого навчання

Hlanta iwan

Про мистецьку премію Івана Хланти (номінація  Фольклор, етнографія та народні ремесла).

1.Мистецька премія Івана Хланти в номінації  “Фольклор, етнографія та народні ремесла”) заснована ГО “Міжнародна Академія літератури і журналістики” (Ректор Василь Тарчинець) та Департаментом молоді і спорту Конгресу азербайджанців в Україні (директор Департаменту, проректор МАЛіЖ взаємодії зі східними країнами Шагріяр Магеррамов).

2.Премія присуджується один раз у рік одному із фольклорних колективів, або досліднику етнографії, автору власноручних декоративних творів члену МАЛіЖ, не старше 18 років, твори якого мають велику творчу, духовну, пізнавальну цінність, були опубліковані на веб-порталі Міжнародної Академії літератури і журналістики, отримали найбільше позитивних відгуків від юних авторів, що регулярно публікують свої твори на веб-ресурсі МАЛіЖ і є членами МАЛіЖ, а також від керівників відділень, філій та осередків МАЛіЖ, постійних коментаторів- оглядачів, керівництва МАЛіЖ.
Критерії оцінювання фольклору:
– якість звучання та чистота інтонування;
– виконавська майстерність,
– злагодженість звучання;
– сценічна культура, артистичність;
– творча індивідуальність.
– втілення сценічного образу
– своєрідність манери виконання;
– художній рівень літературного матеріалу (якщо мова йде про обрядове дійство),
– актуальність репертуару;
– акторська майстерність виконавців;
– режисерське втілення;
– відповідність репертуару віковим категоріям виконавців;
– виразність, емоційність та атмосфера дійства.

Критерії оцінювання етнографії  і народних ремесел:
– етнокультурна спрямованість;
– творча індивідуальність і майстерність автора;
– актуальність та новаторство;
– дотримання вимог композиції;
– оригінальність розкриття теми;
– володіння обраною технікою;
– колірне рішення виробів;
– правильне застосування орнаментальних мотивів у композиціях;
– знання і відображення національних особливостей промислів;
– естетичний вигляд робіт;
– художній смак та розуміння особливостей матеріалу.

3.Конкурсні твори на адресу журі подають керівники відділень МАЛіЖ, фольклорних колективів, а також індивідуальні учасники, не пізніше 10 червня поточного року.  

4.Відбір конкурсних творів на мистецьку премію Івана Хланти (номінація “Фольклор, етнографія та народні ремесла”), здійснює журі, яке створюється за наказом ректора Міжнародної Академії літератури і журналістики.

5.Журі очолює голова. До його складу, за згодою, входять відомі митці, знавці фольклору та етнографії, член правління ГО МАЛіЖ, представник співзасновника премії.

6. Основною формою роботи журі є засідання, які веде голова або за його дорученням заступник. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу. Рішення про присудження премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів журі.

7.У разі, якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос головуючого на засіданні є вирішальним. Засідання журі проводиться за місяць до вручення премії МАЛіЖ.

8.Організаційне забезпечення роботи журі, у тому числі оформлення протоколу, інших документів, здійснює відповідальний секретар.

Остаточне рішення про переможця конкурсу – лауреата премії  Івана Хланти  залишається за журі.

9.Переможцю конкурсу, якому, за рішенням журі, присвоюється звання Лауреата премії    Івана Хланти, або фольклорному колективу  у номінації (“Фольклор, етнографія та народні ремесла”), вручається медаль і відповідне посвідчення, Диплом Лауреата та  грошова премія в розмірі 1,0 тис. грн. (одна тисяча гривень 00 коп.)- фінансується  Департаментом молоді і спорту Конгресу азербайджанців в Україні. Крім того Департамент молоді і спорту Конгресу азербайджанців в Україні, переказує   ГО МАЛіЖ кошти в сумі 1,0 тис. грн. (одна тисяча гривень) для підтримки проекту, друкованих та   електронних засобів масової інформації МАЛіЖ..

10.Вручення мистецької премії  Івана Хланти в номінації (“Фольклор, етнографія та народні ремесла”), відбувається щороку на Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір’я».

11.Звання Лауреата премії Івана Хланти може бути присуджене тільки один раз.

Ректор ГО «Міжнародна Академія літератури і журналістики» Василь  ТАРЧИНЕЦЬ

Директор Департаменту молоді і спорту Конгресу азербайджанців в Україні Шагріяр МАГЕРРАМОВ

ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ:
Наталія КОПЧА Мукачево(2023)

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Коментарі