monastur derman

Я дуже щаслива і радію з того, що на своїй життєвій ниві зустріла  чудову людину – настоятельницю Дерманського жіночого монастиря ігуменю Вероніку (Зощук), яка несе свій послух в цій обителі з моменту її сучасного  відродження. А минуло  уже 30 років. І зараз не припиняються  роботи  по відновленню стародавньої духовної святині.

Були  часи, коли ми зустрічалися частіше, хоч і відстань була дуже велика. Сестрички  монастиря організували відділення нашої Міжнародної академії літератури і журналістики і взяли керівництво в свої руки по роботі з обдарованими дітьми села  Дермань. Діти  співали в церковному хорі, вчилися  грати на різних музичних інструментах, приймали участь у проведенні  Міжнародних творчих фестивалів  у Закарпатті.  Юні таланти   полонили усіх своїми голосами, а Кухарець Вікторія стала відомою поетесою, закінчила  Ужгородський університет, а під моїм керівництвом і редагуванням випустила декілька книг.

І ще багато дерманських талановитих діток стали чудовими спеціалістами різних професій, рахуючись нашими членами МАЛіЖ. І це все заслуга матушки ігумені Вероніки, сестричок і Дерманського  ліцею,  дирекція якого працювала і працює у тісному зв’язку з талановитими сестричками монастирського хору.

Ігуменя Вероніка створила міцну монастирську сім’ю, згуртувавши навколо себе всіх насельниць. З Божою допомогою вона звершує ще багато добрих справ на благо нашої Церкви і Вітчизни. Дуже розумна, кмітлива, добра, розсудлива. Завжди готова допомогти і порадити усім і у всьому. А ще надзвичайно вродлива. ЇЇ очі, наче промінчики сонця, сяють і гріють  душу, спілкуючись з нею. Дуже багато мені розповіла матушка  ігуменя про історію монастиря, якому більше, як 600 років, про князів, про перші храми, землі і території.

Я пропоную тим, хто цікавиться історією цієї архітектурної давнини, відкрити сторінки інтернету і почитати надзвичайну розповідь істориків і духовенства, побувати в монастирі, зустрітися з красою архітектури та познайомитися з історією древньої обителі.

Скажу тільки, що я, зібравши матеріал про збереження  і відродження старовинної архітектури, передала  його у правління Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО.

Рішенням голови правління МЦВП ЮНЕСКО Котом Михайлом Петровичем за проведену величезну роботу разом із сестрами обителі, матушка  ігуменя , настоятельниця  Свято-Троїцького Дерманського жіночого монастиря, нагороджена  Грамотою МЦВП ЮНЕСКО в  день її 30-річної  роботи  у  відродженню цієї святині.

Ангеліна ОБОРІНА
Поетеса, проректор і академік МАЛіЖ, член Національної  спілки журналістів України,
лауреат  Міжнародної премії «Кредо І.Франка», керівник інформаційного центру МЦВП ЮНЕСКО
полковник  Козацьких Військ України

ЧИКАГО
КИЇВ
БАКУ
АЛМАТИ

Новини МЦВП ЮНЕСКО

soll lviv 3

Новорічний концерт «Шлях до мрії»

30 грудня 2022

У Львівській опері напередодні Різдва Христового і Нового 2023 року відбувся концерт учнів...

kolping gryppa

Thanks for the cooperation and help!

13 жовтня 2022

With the approval and invitation of Jozef Sikorski, coordinator of the campaign "Solidarity...

jjud krakow duplom

Awards for charity

25 вересня 2022

At a specified time in the center of the Jewish community in Krakow, Ukrainians who temporarily...