У давній час польський король вирішив поїхати у село. Він полюбляв прогулятися диким лісом, подихати чистим повітрям, поспілкуватися з тамтешніми людьми, які хотіли доторкнутися до нього й попросити хоч якоїсь допомоги.
Більше всього бідкалися вони, що їх діти не мають де вчитися, а здобути освіту у велику місті немає жодної можливості.
Задумався король, порадився зі своїми прислужниками чиж не відкрити йому університет у селі. Почули про таке урядники з найближчого корлівського оточення й скептично до цього поставилися. Мовляв щось не те з нашим королем коїться, який університет можна заснувати у віддаленій глибинці у якій більше звірів аніж людей, де вільно живеться зубрам.
Та все ж король настояв на своєму – звелів у невеликий термін часу побудувавти будівлю для університету, а коли ця работа була завершена – підписав відповідний документ. Відтак у село приїхати навчати простих дітей наукова еліта із самої королівської столиці.
Велику жагу до знань виявляли селянські діти – набували теоретичних і практичних знань, які знадобилися їм у розвитку свого краю, науковій і господарській діяльності.
Перший камінь у будівництво знаного у всьому світі Університету закладено Ягелонською родиною, відтак і назва університету походить від їх династії.
Офіційний статус університет у Кракові набув 12 травня 1364 року за Грамотою підписаною королем Польщі Казимиром ІІІ.
У історичній залі ученої ради і ректорату у якій побував завдяки Адріану Охалику, речнику ректора Ягелонського уніваерситету відкрив для себе багато таємниць. Тут я почув від свого доброго польського колеги, що тодішній університет було засновано у місцині де на лісових галявинах прогулювалися зубри.
Коментарі
Що не можна сказати про нинішнього нікчему правителя московії, який, замість будувати, знищує відомі світові навчальні заклади УКРАЇНИ.
Чудова пізнавальна розповідь...