Веб-портал дистанційного творчого навчання
1 1 1 1 1 (3 голосів)

krajina talantiv Слово головному редактору журналу
Василю ТАРЧИНЦЮ

Напевно багато читачів скажуть, що це вичитати цілу купу дитячих творів, відібрати найкращі і опублікувати їх в журналі. Звісно, нелегко це дається, але з цим можна змиритися, бо така вже в редактора доля.

Найважче у моїй роботі знайти кошти для видання наступного номера журналу, частину з яких маємо  за поширення нашого видання серед членів нашої  громадської організації та авторів. Але цього замало – треба заплатити за дизайн і верстку, поліграфічні послуги, які у порівнянні із минулими роками зросли майже удвічі.


Радію тому, що із номера в номер збільшується кількість авторів, а з тим і творів. Доволі широкою є і жанрове розмаїття – від інформації до оповідань, аналітичних кореспонденцій і дорожніх нарисів. Наші юні автори більше надсилають віршованих і прозових творів – мало гуморесок і майже немає фейлетонів. Цим чудовим сатиричним жанром художньо-публіцистичної літератури майстерно володіли Остап Вишня, Спиридон Черкасенко, Олександр Підгорний, Василь Гірний та багато інших.

У недалекому минулому фейлетони нерідко друкувалися у сатиричних журналах «Крокодил» і «Перець». Дивно, але і на сторінках новочасної преси немає фейлетонів. Саме про це зайшла мова на розширеній редколегії, де вирішили спробувати сили у цьому цікавому жанрі. Є надія, що незабаром юні та дорослі автори порадують редакцію сатиричними творами.

Завдяки спільним зусиллям керівників філій, відділень і осередків МАЛіЖ і авторському активу нам удалось у цьому році видати чотири номери журналу – третій містив аж 102 сторінки. Видавати наступний номер у такому обсязі не ризикуємо, бо занадто дорого вартує, а коштів від Львівської обласної державної адміністрації за програмою підтримки друкованих ЗМІ поки не виділено.

На превеликий жаль немає у нас і відповідних технічних засобів для дизайну і верстки, виникає чимало проблем з доставкою журналу із типографії до поштових відділень. Добре, що це розуміють мої добровільні помічники, зокрема, Йосип Хамардюк, Малік Магеррамов і Іван Ковач, нерідко власним транспортом, або замовленим заздалегідь таксі, привозять журнал на пошту і відправляють його керівникам наших відділень, філій і осередків.

Є в наших планах провести благочинну місію «Придбайте журнал «Країна талантів» для дитини, що знаходиться в лікарні». Спробуємо у порядку організаційно-творчого експерименту залучити до розповсюдження нашого журналу юнкорів і членів Міжнародної академії літератури і журналістики. Впевнений, що у них буде чимало цікавих діалогів з читачами і вони збагнуть на те, які теми доцільніше висвітлювати в журналі і як вони його оцінюють.

Таку нагоду я мав уже не раз. І що цікавого? У шикарних кафе, готелях, автозаправках, салонах «Красоти» і супер-маркетах не мають великого бажання придбати хоч би один номер журналу. Більше нашим виданням цікавляться бабусі й дідусі, які продають зелень, овочі і лісові дари на ринку. Вони залюбки купують не один, а кілька номерів для внуків, своїх синів і доньок, які через невеликий час надсилають до нашого журналу свої твори і приєднуються до маліжанської спільноти.

Пригадався і такий епізод, коли бабуся придбавши два журнали попросила ще один.

Я запитав у неї, а навіщо їй третій?

– Знаєте, чесно вам скажу, – відповіла старенька і продовжила, – є у нашому дворі один хлопець, але такий розбишака, що світ такого не бачив. Ось я хочу дитячий журнал йому подарувати, може раптом щось знайде там корисне та доброму навчиться, бо тут я бачу Ви з такою відкритою душею і серцем відноситеся до дітей.

Під час поширення журналу довідався й таке, що дехто із міської малечі у своєму житті ніколи не бачили корови і вважають, що молоко лише в пакетах продається.

Роздумуючи над цією проблемою, невдовзі написав оповідання про корівку «Барнушу» із мого босоногого дитинства.

Без жодного перевершення скажу, що загальнодержавний літературно-мистецький журнал для дітей та юнацтва «Країна талантів» добрий порадник і друг юних і талановитих авторів. Приєднуйтеся!

Ми – найкращі і є командою успіху.

Коментарі  

markrk21
0 #4 markrk21 02.06.2021, 18:26
Певен! Усе вдасться!
Ісаєвич
0 #3 Ісаєвич 28.05.2021, 20:00
Гарна оглядова стаття з оптимістичним поглядом у майбутнє...
Emin2010
+1 #2 Emin2010 27.05.2021, 19:22
Удачі
seyyub1967
+3 #1 seyyub1967 27.05.2021, 12:13
Kasıb mərd olur ( Azərbaycan atalar sözü). Uğurlar arzulayıram çox hörmətli Vasiliy Fedoroviç!

У Вас недостатньо прав для коментування. Заеєструйтеся або авторизуйтеся на сайті.

 

Коментарі

Новеньке у блогах

Степан косу гострить...

Тарас Лехман
07 серпня 2022

15 серпня - у церквах східного обряду згадують про перенесення мощів первомученика Степана...

Медовий Спас

Тарас Лехман
07 серпня 2022

В українському народі свято Маковія (Маковея), що припадає на 14 серпня, - одне з найпоетичніших...

Зорепад

Тарас Лехман
07 серпня 2022

- Серпень — місяць зорепаду. Зорі з неба падають, а за ними літо спадає. Зорі горять, і літо за...

Шахи

Ігор Дах
07 серпня 2022

Ще задовго до війни молодий лейтенант, випускник Національної адемії сухопутних військ імені...

Зцілює травами

Тарас Лехман
02 серпня 2022

 

9 серпня вшановують великомученика і зцілителя Святого Пантелеймона.

З цього дня починається...